خلاصه مطلب

یکی از وسایلی که می‌توانید با آن دکور جذاب و دیدنی داشته باشید آیینه است. اگر در خانه خود مشکل کم نوری دارد ایده‌های این مطلب برای شما بسیار کاربردی است. آیینه‌ها با شکست نور و تقویت آن زیبای خاصی را به خانه شما می‌بخشد ولی باید بدانید چطور از آیینه استفاده کنید. با ما همراه باشید تا بهترین جایگاه را برای آیینه بشناسید.

یکی از کلیدی‌ترین وسایلی که می‌تواند در زیبایی دکوراسیون خانه به شما کمک کند، آینه‌ است. بزرگ‌ترین مزیت آینه‌ها این است که اندازه‌ها و طرح‌های مختلفی دارند. به همین دلیل به تناسب هر دکور و چیدمانی می‌توان یک آینه خوب پیدا کرد و دستتان برای استفاده از آینه‌ها کاملا باز است. یکی از بهترین انواع آینه‌ها که در دکوراسیون خانه به کارتان می‌آید، آینه‌های دیواری هستند. اما پیش از نصب آینه دیواری در خانه باید نکاتی را درباره آن بدانید تا با نصب درست آن به بهبود دکوراسیون خانه خود کمک کنید. ما در کاغذ رنگی نکاتی را درباره نصب آینه در خانه گفته‌ایم. با ما همراه باشید.

1. نصب آینه در جای صحیح

یکی از طراحان دکوراسیون داخلی معروف و حرفه‌ای به نام ونسا دلون درباره نصب آینه دیواری به نکته جالبی اشاره کرده است. او می‌گوید آینه‌ها نباید منعکس‌کننده چیدمان تصادفی در خانه شما باشند. بلکه پیش از نصب آن‌ها باید به تصویر پیش روی آینه بپردازید.  آینه دیواری باید به شکلی نصب شود که منعکس‌کننده چیزهای زیبا و چشم‌نواز باشد، چیزهایی که ارزش دیدن داشته باشند.

به این ترتیب شما باید آینه را در جایی به دیوار نصب کنید که چیزهایی مانند فضای سبز باغ، نقاشی هنری و دوست‌داشتنی، نور یک لوستر جالب یا زیبایی‌های دیگر خانه را به دوچندان نشان دهد. نکته ممنوع این است که آینه دیواری را در جایی آویزان نکنید که بهم ریختگی‌ها و بی‌نظمی‌ها را به شما نشان دهد.

نصب آینه دیواری

2. نصب آینه دیواری در ارتفاع مناسب

یک آینه دیواری باید در ارتفاع مناسب قرار بگیرد تا افراد برای دیدن تصویر خودشان در آن، نیازی به خم شدن نداشته باشند. اگر آینه آنقدر پایین باشد که فقط انگشتان پا یا شکم را نشان دهد، وجود آن عملا هیچ فایده‌ای ندارد. 1.5 متر از زمین فاصله بگیرید و مرکز آینه را در آن نقطه قرار دهید. این ارتفاع برای اغلب افراد مناسب‌ترین اندازه است.

نصب آینه دیواری

3. نصب آینه دیواری روی دیوار باریک

اغلب اوقات افرادی که در حال چیدن و دکوراسیون فضای کوچک هستند، از به‌کارگیری چیزها و وسایل بزرگ دوری کرده و می‌ترسند با استفاده از چنین وسایلی یک اتاق کوچک را کوچک‌تر جلوه دهند. با این حال آینه‌ها یکی از راهکاری عالی از ایده های دکور برای ایجاد یک توهم فضایی هستند. پس اگر آینه دیواری را به دیواری باریک آویزان کنید، فضا گسترده به نظر خواهد رسید. برای بزرگ‌تر جلوه دادن اتاق، یک آینه با درازای کافی را به جای عمودی به صورت افقی آویزان کنید. این کار باعث بزرگ‌تر نشان دادن اتاق شده و فضای بیشتری به شما می‌دهد.

نصب آینه به دیوار باریک

4. قرار دادن آینه‌ در نقاط کانونی اتاق

یک آینه دیواری با یک قاب دوست داشتنی می‌تواند به عنوان یک نقطه کانونی در یک اتاق در نظر گرفته شود. پیشنهاد می‌کنیم در یک اتاق نشیمن که وسایل زیادی در آن قرار دارد، آینه دیواری را بالای مبل آویزان کنید. اگر مبل شما روبه‌روی درب ورودی قرار گرفته، می‌توانید آینه را بالای آن نصب کنید تا نور طبیعی را منعکس کند. به این ترتیب اتاق بزرگ‌تر به نظر خواهد رسید.

نصب آینه دیواری

5. تمرکز کمتر آینه‌ها در آشپزخانه و اتاق خواب

هرچند شما محدودیتی برای استفاده از آینه ندارید و می‌توانید در آشپزخانه و اتاق‌خواب هم از آینه استفاده کنید؛ اما رعایت اعتدال در این کار خیلی مهم است. در اتاق‌خواب آینه دیواری را بالای تخت قرار دهید یا در جایی که به طور مستقیم تصویر تخت را منعکس نکند، چراکه در فنگ‌شویی آینه‌ای که تصویر تختخواب را منعکس می‌کند، خوب نیست. بنابراین دیوار نزدیک سر تابلو مکان مناسبی برای شماست. بخش داخلی در کمد، دیوارهایی که روبه‌روی تخت نیستند و… هم ایده های بعدی این کار خواهند بود.

نصب آینه دیواری

در نهایت فراموش نکنید نصب آینه به دیوار کاری ساده و بدون فکر نیست، بلکه شما باید پیش از هر اقدامی به خوبی به این موضوع فکر کنید و جای مناسبی برای نصب آینه پیدا کنید. اگر آینه در نقطه صحیحی نصب نشده باشد، می‌تواند باعث ایجاد حس‌وحال بد در چیدمان خانه باشد. در صورتی که در به کار گیری آینه در خانه تجربه یا نکته کاربردی دیگری دارید، آن را با مخاطبان کاغذ رنگی در میان بگذارید. در آخر اگر می‌خواهید در چیدمان اتاق پسر کوچکتان هم یک بازنگری داشته باشید، ایده های خلاقانه برای دکور اتاق پسرانه به شما کمک خواهد کرد.

اشتراک گذاری: