خلاصه مطلب

شاید به نظر برسد پسران کمتر از دختران به رنگ‌ها و المان‌های دکوراسیون اتاق خواب خود توجه می‌کنند، اما واقعیت این است که همه پسران دوست دارند اتاق پسرانه و پر از کاراکترهای دلخواهشان داشته باشند. اگر فضای اتاق شما کم است ایده‌های این مطلب را از دست ندهید. در این مطلب از کاغذ رنگی می‌توانید برای چیدمان اتاق پسر دلبندتان ایده‌های مختلفی را ببینید.

شاید از نظر بعضی افراد زیبایی و چیدمان اتاق خواب پسرانه موضوع با اهمیتی نباشد، در صورتی که این عقیده کاملا اشتباه و زیبایی دکور اتاق پسرانه مهم است. ایده‌های جذاب و متفاوت برای دکور اتاق پسرانه بی‌شمار هستند، ولی زمانی که اتاق خواب کوچک و فرزند شما مشکل‌پسند باشد، انتخاب برای چیدمان و تزیین اتاق دشوار می‌شود.

اگر فضای اتاق خواب کم است، می‌توانید با استفاده از ایده‌های گفته شده یک محیط ایده‌آل با فضای ذخیره‌سازی مناسب طراحی کنید. در این مقاله ایده‌هایی برای تغییر دکور اتاق پسرانه را گفته‌ایم. در ادامه با کاغذرنگی همراه باشید و از ایده‌های گفته شده برای تزیین اتاق خواب پسرانه الهام بگیرید.

1. استفاده از تخت‌خواب دو طبقه در دکور اتاق پسرانه

اولین قدم برای دکوراسیون اتاق خواب انتخاب یک تخت مناسب است. اگر بیشتر از یک فرزند دارید یا مهمانان زیادی به خانه شما رفت‌وآمد می‌کنند، در فضای کوچک اتاق خواب از تخت‌خواب‌های دو طبقه استفاده کنید.

دکور اتاق پسرانه برای والدین

این تخت‌خواب‌ها علاوه‌بر زیبایی، فضای کم‌تری را اشغال می‌کنند. در نظر داشته باشید در صورتی که مکان خاصی برای بازی فرزندانتان ندارید، انجام این کار ضروری است، چراکه با این کار می‌توانید از فضای عمودی اتاق استفاده بهینه‌تری داشته باشید. در آخر هم با ایده تابلو برای تزیین اتاق کار را تکمیل کنید.

2. تهیه یک تخت‌خواب‌ چند کاره

این ایده‌ هم درست مانند ایده قبلی به شما در استفاده بهینه از فضای عمودی کمک خواهد کرد. با استفاده از یک تخت‌خواب با کمد و کشو در بخش پایینی با بالایی آن می‌توانید از فضای ذخیره‌سازی این وسیله برای قرار دادن اسباب‌بازی، کتاب و لباس استفاده کنید. علاوه‌براین وجود کشو زیر تخت‌خواب شما را از پرداخت هزینه اضافه برای ساخت کشو بی‌نیاز می‌کند.

همچنین درصورتی که تخت‌خواب در بخش بالایی خود فضای ذخیره‌سازی کافی ندارد، می‌توانید با نصب چند قفسه بالای تخت هم تعدادی از وسایل دکوری را در آن قرار دهید و هم چراغ‌خواب یا کتاب‌های موردعلاقه کودک را در آن‌ها بگذارید. این نوع تخت‌ها با دیوارهای رنگ روشن و فرش‌های رنگین‌کمانی می‌توانند جلوه ویژه‌ای به اتاق کودکان بدهند.

تخت خواب چندکاره با فرش رنگین کمانی

3. ست رنگ اتاق از تخت‌خواب تا دیوار

یکی از ایده‌های خلاقانه برای دکور اتاق پسرانه هماهنگ کردن رنگ همه وسایل از دیوار تا لوازم و وسایل اتاق خواب است. نقاشی حیوانات، پرندگان، ستارگان و سایر اشکال تک جنسیتی به رنگ طوسی اتاق را هم برای دختران و هم پسران مناسب خواهد کرد.

همچنین این طرح‌های ساده برای کودکان، نوجوانان و سنین بالاتر هم به کار می‌آید یک صندلی با کوسن‌های کرکی و نرم در اتاق هم برای کودکان مناسب است و هم شما می‌توانید روی این صندلی‌ها کتاب داستان کودکانه بخوانید یا فرزندتان را در آغوشتان بخوابانید.

دکور اتاق پسرانه با دیوارهای طوسی

4. نصب دکوری‌های رنگی به دیوار‌ در دکور اتاق پسرانه

تفاوتی ندارد کودکتان چند ماهه باشد یا چند ساله! شما می‌توانید برای راحتی بیشتر او در اتاق قفسه‌ها و تابلوهای دکوری را در ارتفاع پایین نصب کنید تا او هم مانند شما از تماشای دکوری‌های زیبای اتاق لذت ببرد. همچنین باید کتاب‌های کودکتان را در قفسه‌هایی با ارتفاع پایین بچینید تا به راحتی در دسترس کودک قرار بگیرند. کنار همه این موارد، استفاده از یک چراغ خواب با نور ملایم هم می‌تواند دکور اتاق را تکمیل کند.

نصب دکوری‌های رنگی به دیوار‌

5. نصب قفسه‌های شش ضلعی برای دکور اتاق پسرانه

با استفاده از چند قفسه شش ضلعی یا همان طرح کندوی عسل یک قفسه زیبا در اتاق پسرتان درست کنید که وسایل، اسباب‌بازی و … را درآن قرار دهد. بهترین ویژگی این ایده این است که با بزرگ‌تر شدن کودک و تبدیل شدن او به یک نوجوان با سلیقه متفاوت، این قفسه‌ها باز هم هم قابل استفاده هستند. کافی است کمی رنگ آن‌ها را تغییر دهید و ناچار به اجرای تعمیرات اساسی نخواهید بود.

دکور اتاق پسرانه

6. چسباندن برچسب‌های گوناگون به دیوار

برچسب‌های حیوانات و استیکرها روشی آسان و کم هزینه برای تغییر دکوراسیون و زیبایی دیوارها در دکور اتاق پسرانه محسوب می‌شوند که می‌توانید مطابق با سلیقه‌ فرزندتان آن‌ها را انتخاب و طراحی کنید.

سعی کنید از برچسب‌هایی استفاده کنید که هنگام جداسازی از دیوار ردی از آن‌ها بر دیوار باقی نماند. این ویژگی هم برای افرادی که در خانه‌های اجاره‌ای زندگی می‌کنند و هم برای والدینی که کودکشان هر لحظه دنبال استیکر جدید است، بسیار مهم و ضروری خواهد بود.

چسباندن برچسب‌های گوناگون به دیوار

7. انتخاب رنگ‌های جسورانه و برجسته

آبی و قرمز جزو رنگ‌های کلاسیک هستند و خیلی از افراد اتاف خواب کودکان را با این رنگ‌ها دکور می‌کنند؛ اما بد نیست کمی متفاوت باشید و از رنگ‌های جسورانه و خاص مثل رنگ زرد یا رنگ‌های پاستلی استفاده کنید. اگر می‌خواهید چنین ایده‌ای را عملی کنید، بهتر است برای رنگ دیوار و کف اتاق از رنگ‌های خنثی استفاده کنید تا رنگ‌های جسورانه شما بیشتر به چشم بیایند.

تغییر دکور اتاق پسرانه با رنگ‌های شاد

8. قفسه‌بندی هوشمندانه کنج اتاق

با استفاده از قفسه‌های به شکل V و L می‌تواند از گوشه‌ها و کنج‌های اتاق هم به طور هوشمندانه استفاده کنید. ساخت این طبقه‌های کاربردی و زیبا برای دکور اتاق پسرانه باعث می‌شود فضای ذخیره‌سازی بیشتری برای وسایل ریز و درشت کودک در اختیار داشته باشید و از فضاهای خالی اتاق‌خواب به خوبی بهره ببرید. قفسه‌ها و تخته‌های ساده یک ایده خلاقانه و کم هزینه برای تغییر دکوراسیون و چیدمان اتاق خواب است.

دیوارهای آبی زیبا و طبقه های کاربردی

9. چیدمان اتاق با رنگ تیره

لزومی ندارد دکور اتاق پسرانه برای کودکان را همیشه با رنگ‌های شاد و روشن پیش ببرید. شما می‌توانید گاهی هم به جای چیدمان رنگارنگ از رنگ‌های تیره استفاده کنید. استفاده از رنگ‌های تیره باعث می‌شود فضای اتاق عمق بیشتری داشته باشد و احتمال کهنه، قدیمی و از شکل افتادن وسایل اتاق هم به مراتب کمتر خواهد بود.

چیدمان اتاق با رنگ تیره

10. اجرای یک تم خاص در دکور اتاق پسرانه

اگر فرزند خردسال دارید، به احتمال زیاد می خواهید از رنگ‌های روشن برای دکور اتاق او استفاده کنید. دیوارهای برجسته با کاغذ دیواری کودکانه یا برچسب‌های دیواری چاپی، راهی عالی برای زنده کردن طرح‌ها هستند که مطمئنا موردتوجه کودکان قرار می‌گیرد. برای مثال شما می‌توانید یک موضوع خاص را انتخاب کرده و آن را در اتاق خواب کودک اجرا کنید.

این کاغذ دیواری با نقش‌ونگار روباه نقطه شروع یک طرح بازیگوش است که با ملافه‌های تختخواب، لامپ نارنجی و یک کوسن روباه زیبا کاملا هماهنگ است.

اجرای یک تم خاص در دکور اتاق پسرانه

11. ساخت یک فضای روشن و شاد

اگر فضای اتاق کوجک است، بهتر است دیوارها را سفید کنید تا فضا بزرگ‌تر به نظر برسد. همچنین استفاده از رنگ‌های روشن در اتاق‌های کوچک می‌تواند کمبود نور طبیعی را تا حد زیادی جبران کند. شما می‌توانید برای تزیین و  ایجاد یک فضای متفاوت از کارهای هنری رنگی، برچسب‌های جذاب و وسایل دکوری در چیدمان ظاهری اتاق استفاده کنید.

ساخت یک فضای روشن و شاد

12. استفاده از حروف و اعداد برای رنگ‌آمیزی

یکی از ساده‌ترین ایده‌ها برای تزیین دکور اتاق پسرانه ساخت قاب با حروف یا اعداد است. شما می‌توانید با کم‌ترین هزینه و زمان با نقاشی حروف و اعداد یا نوشتن اسم فرزندتان به آسانی یک قاب هنری در رنگ‌های متفاوت بسازید. همچنین کفپوش‌های راه‌راه یکی از جالب‌ترین دکورهاست که برای خیلی از کودکان یک فضای بازی مناسب فراهم می‌کند.

استفاده از حروف و اعداد برای دکور اتاق پسرانه

امیدواریم نکات خلاقانه و جذاب ارائه شده در طراحی دکور اتاق پسرانه به شما ایده‌های مناسبی بدهد. اگر شما هم ایده‌های دیگری برای تزیین اتاق پسرانه در نظر دارید، آن را با ما به اشتراک بگذارید. همچنین در صورتی که دنبال ایده‌های زیبا و منحصربه‌فرد برای تزیین و تغییر دکوراسیون فضای خانه هستید، می‌توانید با استفاده از ایده‌ دکوراسیون پاییزی خانه محیط خانه را زیبا کنید.

اشتراک گذاری: