خلاصه مطلب

از فرد ۷۰ ساله تا ۵ ساله باب اسفنجی را دوست دارند. اگر شما یا کودکتان هم عاشق این برنامه هستید پس آموزش نقاشی ساده و البته دقیقش را از دست ندهید.

اگر کارتون باب اسفنجی شلوار مکعبی را دنبال کرده ‌باشید، حتما از محبوبیت این شخصیت خبر دارید. باب اسفنجی از پرطرفدارترین شخصیت‌های کارتونی است که به بخش مهمی از زندگی کودکان تبدیل شده است. برای همین اگر کودکتان از شما بخواهید نقاشی باب اسفنجی شلوار مکعبی یا نقاشی خونه باب اسفنجی را برایش بکشید، نباید تعجب کنید.

حتما کشیدن این شخصیت نه فقط برای بچه‌ها، بلکه برای بزرگسالان نیز جذابیت خاص خود را دارد. کاغذرنگی به شما کمک می‌کند نقاشی باب اسفنجی شلوار مکعبی این شخصیت کارتونی موردعلاقه و جذاب خود را به سادگی رسم کنید.

مراحل کشیدن باب اسفنجی شلوار مکعبی

اگر می‌خواهید این نقاشی کارتونی را مثل آموزش نقاشی اختاپوس خوب پیش ببرید، مراحل زیر را یکی پس از دیگری انجام دهید.

نقاشی باب اسفنجی

1. کشیدن تصویر کلی نقاشی باب اسفنجی

همانطورکه می‌دانید باب اسفنجی، یک اسفنج است! پس کشیدن نمای کلی بدن آن نباید کار سختی باشد. یک چهار ضلعی با خطوط مواج بکشید. این چهارگوش را طوری بکشید که جهت ایستادن نقاشی باب اسفنجی شلوار مکعبی را مشخص کند. از تصویر زیر الهام بگیرید.

2. رسم شلوار مکعبی معروف

پایین اسفنج را مثل آموزش نقاشی گری سه خط به‌ صورت زیر بکشید. با این کار طرح کلی شلوار نقاشی باب اسفنجی شلوار مکعبی را رسم خواهید کرد.

3. اضافه کردن قسمت کناری بدن

در این مرحله باید سه بعدی بودن نقاشی را برای کودکتان مشخص کنید. قسمت کناری نقاشی باب اسفنجی شلوار مکعبی را با خطوط مواج در راستای بدن اسفنج رسم کنید. شکل زیر الگوی مناسبی برای شما است.

4. بازوهای نقاشی باب اسفنجی

در هر دو طرف بدن باب، بازوها و دست‌های نقاشی باب اسفنجی شلوار مکعبی را به تصویر بکشید. همان دستانی که همبرگرهای مخصوص را درست می‌کنند!

5. رسم پاهای نقاشی باب اسفنجی

زیر بدن باب اسفنجی پاهای او را به شکل کاملا یکسان بکشید. این کار را به سادگی با استفاده از خطوط صاف و منحنی انجام دهید. کشیدن کفش‌های نقاشی باب اسفنجی شلوار مکعبی را فراموش نکنید!

6. کشیدن جزییات لباس

در این مرحله باید جزئیات لباس نقاشی نقاشی باب اسفنجی شلوار مکعبی را تکمیل کنید. پس طرح یقه، کراوات و کمربند را به نقاشی خود اضافه کنید.

7. تکمیل طرح اسفنج نقاشی باب اسفنجی

اگر به تصویر خود نگاه کنید متوجه می‌شوید چیزهایی کم دارد. یکی از این چیزها طرح اسفنج است! وقت آن است که اسفنجی بودن نقاشی باب اسفنجی شلوار مکعبی را نشان دهید! این کار را با خال گذاشتن روی بدن آن انجام دهید.

کافی است چند دایره نیمه کامل با اندازه‌های تقریبا مختلف مانند تصویر روی بدن باب اسفنجی خود بکشید.

8. رسم اجزای صورت

حالا وقت آن رسیده است که صورت بشاش نقاشی باب اسفنجی شلوار مکعبی را نقاشی کنید! چشمان درشت و لبخند بزرگ آن را با استفاده از دایره و خطوط منحنی متفاوت مثل شکل زیر رسم کنید. دندان‌های خرگوشی باب اسفنجی را فراموش نکنید!

9. رنگ‌آمیزی نقاشی باب اسفنجی

به مرحله آخر خوش آمدید! حالا باید نقاشی باب اسفنجی شلوار مکعبی افسانه‌ای را رنگ کنید. رنگ‌هایی که مورد نیازتان است، کاملا مشخص هستند.

با توجه به علاقه‌ای که کودکان به باب اسفنجی مهربان دارند، خیلی بعد است که بخواهند از رنگ‌های دیگری برای رنگ‌آمیزی نقاشی باب اسفنجی شلوار مکعبی استفاده کنند؛ اما در صورتی که خواستند نقاشی را صورتی یا آبی کنند، مانع آن‌ها نشوید تا خلاقیتشان رشد کند. شما می‌توانید کنار او نقاشی خانه باب اسفنجی را هم بکشید.

اگر شما هم این نقاشی را کشیده‌اید، نظرتان را درباره آن به سایر مخاطبان کاغذ رنگی بگویید.

پرسش‌های متداول درباره نقاشی باب اسفنجی

نقاشی باب اسفنجی مناسب چه رده سنی است؟
این نقاشی بیشتر مناسب کودکان است ولی شخصیت باب اسفنجی که سن‌و‌سال نمی‌شناسد پس اگر دوستش دارید خیلی به این سوال دقت نکنید.
برای رسم باب اسفنجی به چه وسایلی نیاز داریم؟
طبق آموزش این مطلب فقط به یک مداد سیاه چند مداد رنگی و یک برگه سفید نیاز دارید.
تکمیل این نقاشی به چقدر زمان نیاز دارد؟
این نقاشی بسیار ساده است و فقط در ۹ مرحله تکمیل می‌شود.
اشتراک گذاری:
نظرات (3)

نظر خود را در مورد متن بالا ثبت کنید