خلاصه مطلب

کاردستی آدم برفی با صدف یک کاردستی ساده کودکانه است که می‌تواند به آشنایی بیشتر کودکان با فصل زمستان کمک کند. برای ساخت این کاردستی به وسایل ساده‌ای نیاز دارید که تهیه آن‌ها وقت زیادی از شما نخواهد گرفت.

مهم نیست کی و چطور، ساخت آدم برفی همیشه برای کودکان حتی بزرگسالان لذت‌بخش است. روش‌های مختلفی برای ساخت آدم برفی وجود دارد. قبلا مراحل ساخت کاردستی آدم برفی با کاج را به شما را آموزش داده‌ایم. در این آموزش از کاغذ رنگی قرار است یادبگیرید که چطور کاردستی آدم برفی با صدف بسازید.

وسایل مورد نیاز

 • صدف دریا 3 عدد
  صدف دریا
 • رنگ اکریلیک 1 عدد
  رنگ اکریلیک سفید
 • قلم مو 1 عدد
  قلم‌مو
 • چسب حرارتی 1 عدد
  چسب حرارتی
 • ماژیک 1 عدد
  ماژیک مشکی و نارنجی
 • نگین 1 عدد
  نگین چسبی
 • نخ گنفی 1 عدد
  کنف
وسایل مورد نیاز کاردستی آدم برفی با صدف

مراحل ساخت کاردستی آدم برفی با صدف

برای ساخت یک آدم برفی زیبا با صدف مراحل زیر را به ترتیب دنبال کنید. شما می‌توانید از این کاردستی ایده بگیرید و دست‌سازه‌های مختلفی با صدف بسازید.

1. آماده‌سازی وسایل کاردستی آدم برفی با صدف

قبل شروع به ساخت کاردستی آدم برفی، وسایل مورد نیاز را روی میز کارتان قرار دهید. اگر از فروشگاه صدف خریده‌اید، نیازی به شست‌وشو نیست، اما در صورتی که صدف‌ها را از ساحل جمع‌آوری کرده‌اید، باید آن‌ها را با آب و صابون بشویید و با یک پارچه تمییز خشک کنید.

2. رنگ‌آمیزی صدف‌ها

این مرحله ساده و سرگرم‌کننده است، پس آن را به کودکان بسپارید. اگر نگران کثیفی سطح کارتان هستید، می‌توانید یک روزنامه یا سفره یک بار مصرف روی میز پهن کنید.

رنگ آمیزی کاردستی آدم برفی با صدف

به کمک قلم‌مو، سطح صدف‌ها را به رنگ سفید آغشته کنید. این مرحله را  یک تا سه بار تکرار کنید تا سطح صدف‌ها یکدست سفید باشد. بعد مدتی صبر کنید تا رنگ روی صدف کاملا خشک شود.

3. چسباندن صدف‌ها به هم

در این مرحله باید بدن کاردستی آدم برفی با صدف را درست کنید. برای این کار اول بزرگ‌ترین صدف را روی سطح کار قرار دهید. از این صدف برای قسمت پایین بدن آدم برفی استفاده کنید.

بعد صدف متوسط را بردارید و از پشت کار، لبه‌ آن را به چسب آغشته کنید.

چسباندن صدف

در مرحله بعد صدف متوسط را به قسمت بالای صدف بزرگ‌تر بچسبانید. حالا باید صدف‌های کاردستی آب برفی با صدف را به پشت برگردانید و مقداری چسب اطراف کار بریزید تا دو صدف سر جای خود ثابت شوند.

چسباندن صدف های کاردستی آدم برفی با صدف به هم

همین مراحل را برای چسباندن صدف کوچک‌تر تکرار کنید تا بدن کاردستی آدم برفی با صدف کامل شود.

چسباندن چند صدف به هم

در ادامه مراحل فراموش نکنید صدف بزرگ‌تر، قسمت پایین بدن و صدف کوچک‌تر سر آدم برفی را نشان می‌دهد. همچنین صدف دوم و سوم را به شکلی بچسبانید که قسمت بالای آن‌ها کمی از سطح کار فاصله داشته ‌باشند.

چسباندن صدف ها برای ساخت کاردستی آدم برفی با صدف

4. اضافه کردن جزییات به کاردستی آدم برفی با صدف دریا

مثل تصویر با کمک ماژیک مشکی قسمت بالای سر کاردستی آدم برفی با صدف یک کلاه بکشید. این کلاه می‌تواند گزینه خوبی برای روزهای سرد زمستان باشد.

اضافه کردن جزییات به کاردستی آدم برفی با صدف دریا

بعد چشم و دهان آدم‌برفی را با چند دایره کوچک مشخص کنید. از ماژیک نارنجی برای کشیدن بینی هویجی شکل آدم برفی کمک بگیرید.

اضافه کردن جزییات به کاردستی آدم برفی

هرچه جزییات بیشتری اضافه کنید، کاردستی آدم برفی با صدف کامل‌ و زیباتر می‌شود. می‌توانید چند نگین‎ چسب‌دار را به عنوان دکمه لباس روی بدن آدم برفی بچسبانید.

تکمیل کردن کاردستی آدم برفی با صدف

علاوه‌براین ایده می‌توانید خلاقیت بیشتری به خرج دهید و از وسایل ساده دیگر مثل پولک، کاغذ رنگی، نگین، اکلیل و… برای تزیین کاردستی آدم برفی با صدف استفاده کنید.

5. اتصال بند آویز به کاردستی آدم برفی با صدف

در این مرحله می‌توانید از یک رشته کنف، نخ یا بند برای درست کردن آویز کمک بگیرید. یک رشته کنف را به طول تقریبا 15 سانتی‌متر ببُرید و دو سر آن را گره بزنید.

اتصال بند آویز به کاردستی آدم برفی با صدف

بعد کاردستی آدم برفی با صدف را به پشت برگردانید و مقداری چسب قسمت بالای کار بریزید. در آخر قسمت گره خورده کنف را داخل چسب فشار دهید تا سر جای خود محکم شود.

اتصال بند آویز به کاردستی آدم برفی

حالا کاردستی آدم برفی با صدف آماده است. شما می‌توانید از طریق آویز آن، کاردستی را از جای موردنظرتان مثل کیف، کوله‌پشتی و… آویزان کنید.

اتصال بند آویز به کاردستی آدم برفی با صدف

شما چه روش دیگری برای ساخت کاردستی آدم برفی می‌شناسید؟ آن را با ما و سایر دوستان کاغذ رنگی به اشتراک بگذارید.

پرسش‌های متداول درباره کاردستی آدم برفی با صدف دریا

کاردستی آدم برفی با صدف برای چه رده سنی است؟
ساخت این کاردستی چندان سخت نیست، کودکان با کمک بزرگ‌ترها می‌توانند این دست‌سازه را بسازند.
وسایل مورد نیاز برای این کاردستی چیست؟
برای ساخت این کاردستی به 3 عدد صدف، رنگ اکریلیک سفید، چسب و ماژیک رنگی نیاز دارید.
ساخت این کاردستی چقدر زمان می‌برد؟
ساخت این کاردستی تقریبا 1 ساعت زمان می‌برد.
اشتراک گذاری: