خلاصه مطلب

کاردستی قاب عکس با صدف یک کاردستی حرفه‌ای برای بزرگسالان است. ساخت این کاردستی کمک می‌کند یک ایده منحصربه‌فرد و متفاوت برای تزیین و دکور اتاق خوابتان داشته باشید.

اگر به دنبال یک راه حل ساده و کم هزینه برای تغییر دکوراسون و تزیین قاب عکس‌های اتاق کودک یا اتاق خودتان هستید، آموزش ساخت کاردستی قاب عکس با صدف را دنبال کنید.

در این آموزش از کاغذ رنگی یاد می‌گیرید که چطور در چند مرحله ساده قاب عکس‌های خود را زیباتر کنید و حس‌وحال دریا را به خانه بیاورید.

وسایل مورد نیاز کاردستی قاب عکس با صدف

 • صدف دریا به تعداد دلخواه
  صدف دریا در طرح و اندازه‌ مختلف
 • اکلیل به تعداد دلخواه
  اکلیل در رنگ‌های دلخواه
 • قاب چوبی 1 عدد
  قاب چوبی
 • چسب حرارتی 1 عدد
  چسب تفنگی
 • چسب mod podge 1 عدد
  چسب mod podge

مراحل ساخت کاردستی قاب عکس با صدف

برای ساخت کاردستی قاب عکس با صدف مثل کاردستی تابلو چوبی حروف با خزه، مراحل زیر را به ترتیب دنبال کنید. یادتان نرود شما می‌توانید از این مراحل ایده بگیرید و دست‌سازه خود را خلاقانه تزیین کنید.

مراحل ساخت کاردستی قاب عکس با صدف

نکته: قبل از شروع به کار، صدف‌ها را با آب و صابون کاملا بشویید و با پارچه تمیز خشک کنید.

1. چسب زدن سطح رویی صدف‌ها

در اولین مرحله از کاردستی قاب عکس با صدف از انواع کاردستی خانگی تعدادی صدف در شکل و اندازه‌های مختلف انتخاب کنید. بعد سطح صدف‌ها را با یک لایه نازک از چسب mod podge بپوشانید.

چسب زدن سطح رویی صدف ها

2. تزیین صدف‌ها

برای تزیین صدف‌ها باید از اکلیل‌های رنگی استفاده کنید. مقداری اکلیل را روی صدف‌ها بریزید تا سطح صدف‌ها را بپوشاند و صبر کنید تا چسب و اکلیل خشک شوند.

تزیین صدف

ما برای ساخت این دست‌سازه از اکلیل آبی پررنگ و کم‌رنگ استفاده کردیم. شما می‌توانید خلاقیت بیشتری به خرج دهید و از رنگ‌های متنوع‌ استفاده کنید. تزیین صدف‌های کاردستی قاب عکس به ذوق و سلیقه خودتان بستگی دارد. شاید شما ایده دیگری برای این کار داشته باشید.

3. چسباندن صدف روی قاب عکس چوبی

حالا وقت کامل کردن کاردستی قاب عکس با صدف است. یک قاب عکس چوبی در طرح دلخواه انتخاب کنید. بعد صدف‌ها را با کمک چسب تفنگی روی سطح قاب عکس چوبی بچسبانید.

برای این کار می‌توانید لبه‌های صدف را به چسب آغشته کنید و آن‌ها را روی قاب بچسبانبد یا اول صدف را روی سطح کار قرار دهید بعد با کمک چسب، دورتادور آن را چسب بریزید تا روی سطح قاب محکم شود. 

چسباندن صدف روی قاب عکس چوبی

برای چسباندن صدف‌ها دنبال ترتیب خاصی نباشید. هرطور که صدف‌ها را بچسبانید در نهایت یک دست‌سازه زیبا خواهید داشت.

4. استفاده از اسپری براق‌کننده

این مرحله اختیاری است. برای این که کاردستی قاب عکس با صدف دوام بیشتری داشته باشد، می‌توانید در مرحله آخر از اسپری براق کننده یا چسب mod podge استفاده کنید تا این دست‌سازه ظاهر براق و زیباتری داشته باشد.

استفاده از اسپری براق کننده برای ساخت کاردستی

پرسش‌های متداول درباره کاردستی قاب عکس با صدف دریا

کاردستی قاب عکس با صدف برای چه رده سنی مناسب است؟
این دست‌سازه ساده است. پیشنهاد می‌کنیم حین ساخت این کاردستی دکوری برای تزیین اتاق تا حد امکان به کودکان هم امکان مشارکت بدهید.
برای ساخت این کاردستی به چه وسایلی نیاز است؟
برای درست کردن این دست‌سازه به تعدادی صدف، اکلیل، چسب و قاب چوبی نیاز دارید.
درست کردن این دست‌سازه چقدر زمان می‌برد؟
ساخت این کاردستی آسان است و کمتر از 1 ساعت زمان می‌برد.
اشتراک گذاری: