خلاصه مطلب

این کاردستی چوبی با کمی چوب و خزه طبیعی یا مصنوعی درست می‌شود. ساخت این کاردستی کمک می‌کند یک تابلو دکوری زیبا و منحصربه‌فرد برای اتاق خوابتان داشته باشید. کافی است مراحل آموزش ساخت این تابلو چوبی را با دقت انجام دهید.

کاردستی تابلو چوبی یک راه آسان و سریع برای تزیین اتاق و تغییر دکوراسون خانه‌ است. پس با آموزش کاردستی تابلو چوبی حروف همراه کاغذ رنگی شوید تا در چند مرحله ساده این دست‌سازه زیبا و کاربردی را بسازید.

وسایل مورد نیاز

 • حرف چوبی 1 عدد
  حرف چوبی بزرگ
 • مقوای ضخیم 1 عدد
  مقوا
 • کاتر 1 عدد
  کاتر
 • قیچی 1 عدد
  قیچی
 • خط کش 1 عدد
  خط‌کش
 • ماژیک 1 عدد
  ماژیک
 • خزه خشک 1 بسته
  خزه‌های خشک رنگی
 • دستگاه چسب حرارتی 1 عدد
  چسب حرارتی

مراحل ساخت کاردستی تابلو چوبی حروف

ساخت کاردستی حرفه ای تابلو چوبی حروف ساده و آسان است. کافی ‌است کمی خلاقیت به خرج دهید و مراحل زیر را به ترتیب دنبال کنید.

1. آماده‌سازی وسایل کاردستی تابلو چوبی حروف

قبل از شروع به ساخت کاردستی تابلو چوبی حروف باید وسایل مورد نیاز را روی میز کار قرار دهید. ما برای ساخت این کاردستی تابلو چوبی از الگوی چوبی حرف B استفاده کرده‌ایم.

آماده سازی وسایل کاردستی تابلو چوبی حروف

شما می‌توانید باتوجه به سلیقه خود از الگوهای چوبی دیگر هم استفاده کنید. می‌توانید حروف دیگر یا حتی طرح‌های دیگر را امتحان کنید.

وسایل کاردستی تابلو چوبی حروف

2. کشیدن الگوی تابلو چوبی روی مقوا

اگر تابلو چوبی شما هم عمق زیادی دارد، پر کردن و تزیین آن با خزه، کار سخت و طولانی به نظر می‌رسد. به همین دلیل الگوی تابلو را با کمک مقوا درست کنید و داخل آن قرار دهید تا عمق تابلو کمتر و کار چسباندن خزه‌ها ساده‌تر شود.

برای ساخت الگوی مقوایی، مثل تصویر زیر، ابتدا طرح اولیه تابلوی چوبی خود را با ماژیک روی مقوا بکشید.

کشیدن الگوی تابلو چوبی روی مقوا

3. تکمیل الگوی مقوایی کاردستی تابلو چوبی حروف

حالا باید چک کنید که الگوی مقوایی شما چقدر باید ارتفاع داشته باشد. سپس مثل تصویر، خطوط جدید را رسم کنید. سپس الگوی نهایی را با کاتر برش دهید.

تکمیل الگوی مقوایی کاردستی تابلو چوبی حروف

بعد از برش الگوی کاردستی تابلو چوبی حروف لبه‌های کار را با کمک خط‌کش به سمت پایین تا کنید تا درنهایت الگویی شبیه تصویر زیر داشته باشید. بعد از نهایی شدن این قسمت، الگو را درون تابلو چوبی قرار دهید.

الگوی مقوایی کاردستی تابلو چوبی حروف

همچنین می‌توانید لبه‌های الگو را با چسب به تابلو چوبی بچسبانید تا کاردستی شما محکم‌تر شود.

4. تزیین کاردستی تابلو چوبی حروف

در این مرحله از کاردستی تابلو چوبی حروف از انواع کاردستی با چوب باید خلاقیت به خرج دهید و تابلو را با سلیقه خود تزیین کنید. می‌توایند از تصویر زیر برای تزیین و کامل کردن تابلو چوبی ایده بگیرید.

تزیین کاردستی تابلو چوبی حروف

هرچه خزه‌های رنگی بیشتری داشته باشید، کاردستی تابلو چوبی حروف شما رنگی‌تر می‌شود. برای تزیین، هر بار مقداری چسب روی قسمتی از مقوا بریزید و آن قسمت را با خزه کاملا بپوشانید. این کار را تا وقتی کل تابلو با خزه تزیین نشده، تکرار کنید.

کاردستی تابلو چوبی حروف

کاردستی تابلو چوبی حروف شما آماده‌است. می‌توانید یک قلاب کوچک به پشت کار وصل و تابلو را روی دیوار اتاق یا در آویزان کنید.

تکمیل کاردستی تابلو چوبی حروف

همچنین اگر دوست دارید به کمک وسایل ساده، دکور خانه خود را تغییر دهید، پیشنهاد می‌کنیم کاردستی آویز کدو تنبل و قفسه چوبی دکوری را هم امتحان کنید.

پرسش‌های متداول درباره کاردستی تابلو چوبی حروف

برای ساخت کاردستی تابلو چوبی حروف به چه وسایلی نیاز است؟
برای ساخت این کاردستی به یک الگوی چوبی، خزه‌های خشک رنگی، مقوا، قیچی و چسب حرارتی نیاز دارید.
کاردستی تابلو چوبی مناسب چه رده سنی است؟
این دست‌‌سازه مناسب نوجوانان و بزرگسالان است.
ساخت این کاردستی چقدر زمان می‌برد؟
ساخت این کاردستی تقریبا یک ساعت زمان می‌برد.
اشتراک گذاری: