خلاصه مطلب

شاهزاده‌ها یکی از جذاب‌ترین سوژه‌ها و کاراکترها برای کودکان هستند. شما می‌توانید با کشیدن نقاشی شاهزاده کودکتان را خوشحال خواهید کرد. کافی است این نقاشی را بکشید و برای رنگ‌آمیزی به کودکتان بسپارید تا هنرمندیش را ببینید.

در این آموزش قرار است با کاغذ رنگی همراه شوید تا در 9 مرحله بسیار ساده و ابتدایی، یک شاهزاده خانم زیبا را برای کودکتان نقاشی کنید. درواقع می‌خواهیم به شما آموزش دهیم که چطور یک نقاشی شاهزاده خوش‌رو و دوست‌داشتنی را با دستان کودکتان روی کاغذ خلق کنید.

مراحل کشیدن نقاشی شاهزاده کودکانه

برای رسم یک نقاشی شاهزاده کودکانه مثل نقاشی فرشته باید همه مراحل زیر را به ترتیب طی کنید.

آموزش نقاشی شاهزاده کودکانه

1. کشیدن سر نقاشی

کار نقاشی شاهزاده را با کشیدن طرح کلی سر شاهزاده خانم شروع کنید. برای این طراحی سر نقاشی شاهزاده نیاز به رسم یک دایره بزرگ دارید. مشکلی نیست اگر دایره شما کمی به بیضی شباهت پیدا کند.

کشیدن نقاشی شاهزاده

2. رسم نیم‌تنه نقاشی شاهزاده

حالا باید یک طرح کلی برای نیم‌تنه نقاشی شاهزاده رسم کنید. برای این کار دو خط منحنی قرینه هم درست زیر دایره صورت رسم کنید. از شکل زیر کمک بگیرید. بعد هم انتهای دو منحنی را از پایین با یک خط صاف به هم متصل کنید.

رسم نیم‌ تنه نقاشی شاهزاده

3. تکمیل اجزای صورت نقاشی

در این مرحله از نقاشی شاهزاده کودکانه باید اجزای صورت را اضافه کنید. برای چشم‌های نقاشی کودکانه دو بیضی کوچک با فاصله مناسب از هم رسم کنید. ابروها، بینی و دهان را هم به کمک منحنی‌های کوچک مثل تصویر زیر به سادگی بکشید.

تکمیل اجزای صورت نقاشی شاهزاده

4. طراحی جزییات سر نقاشی شاهزاده

حالا نوبت به رسم گوش‌ها، گوشواره‌ها و تاج زیبای نقاشی شاهزاده کودک شما می‌رسد. گوش‌ها را با نیم‌دایره رسم کنید. برای گوشواره‌ها هم از دایره‌های کوچک استفاده کنید.

همچنین تاج نقاشی شاهزاده را می‌توانید به راحتی با چند خط صاف و شکسته رسم کنید. درست شبیه تاج‌هایی که در کارتون‌ها دیده‌اید.

طراحی جزییات سر نقاشی شاهزاده

5. کشیدن موهای نقاشی

حالا باید یکی از مهم‌ترین قسمت‌های نقاشی شاهزاده را پشت سر بگذارید! موهای شاهزاده قطعا بخش مهمی از زیبایی آن را شکل می‌دهند. برای رسم موهای این شاهزاده باید خطوط مواجی را اطراف سر و همچنین روی پیشانی او بکشید.

کشیدن موهای نقاشی شاهزاده

در اینجا می‌توانید جلوی موهای او را به صورت چتری رسم کنید. از شکل زیر برای این مراحل ایده بگیرید.

6. رسم دست‌های نقاشی

در مرحله ششم از نقاشی شاهزاده می‌خواهیم دستان و بازوهای شاهزاده را اضافه کنیم. برای قسمت آستین پفی پرنسس، از منحنی‌هایی نیم‌دایره شکل استفاده کنید.

بعد هم بازوان و دست‌های او را در امتداد این نیم‌دایره‌ها بکشید. شکل زیر می‌تواند راهنمای خوبی برای رسم درست دستان نقاشی شاهزاده باشند.

نقاشی شاهزاده ساده

7. تکمیل جزییات نقاشی شاهزاده

در این قسمت لازم است کمی به جزییات بپردازید. جزییات همیشه کار را زیباتر و دیدنی‌تر می‌کنند. اول سه بیضی کوچک روی تاج شاهزاده بکشید تا نشانه سنگ‌های قیمتی آن باشند.

حالا به سراغ تزیین لباس نقاشی شاهزاده بروید. روی آستین‌ها دو خط منحنی مثل تصویر زیر اضافه کنید تا چین آن‌ها مشخص شود. بعد با دو خط منحنی افقی و یک بیضی بزرگ میان آنها کمربند شاهزاده خانم را رسم کنید.

تکمیل جزییات نقاشی شاهزاده

8. حذف خطوط اضافه

اگر طراحی شما خطوط اضافه دارد، نگران نباشید! در این مرحله همه خطوط اضافه را به کمک پاک‌کن پاک کنید تا شکل نقاشی شاهزاده کامل و تمیز شود.

آموزش نقاشی شاهزاده کودکانه

9. رنگ‌آمیزی نقاشی شاهزاده

حالا دیگر به انتهای کار نقاشی شاهزاده رسیده‌اید. مداد رنگی‌های کودکتان را کنار دست او بگذارید تا این طرح زیبا را رنگ کند.

اگر بخواهید نقاشی را مثل تصویر زیر رنگ کنید، از نارنجی، زرد، مشکی، سایه های صورتی و هر رنگی که می‌خواهید برای رنگ پوست این نقاشی شاهزاده استفاده کنید.

رنگ آمیزی نقاشی شاهزاده

در صورتی هم که کودکتان می‌خواهد نقاشی شاهزاده خانم را با رنگ‌ها و طرح‌های دلخواه خودش رنگ‌آمیزی کند، مانع او نشوید تا خلاقیتش را به شما نشان دهد.

پرسش‌های متداول درباره نقاشی شاهزاده

نقاشی شاهزاده مناسب چه رده سنی است؟
این نقاشی کودکانه برای رده سنی 4 تا 8 سال مناسب است. شما می‌توانید برای کشیدن این نقاشی به کودکتان کمک کنید.
چه وسایلی برای کشیدن نقاشی شاهزاده نیاز است؟
برای این نقاشی تنها به کاغذ و مداد رنگی نیاز دارید.
اگر مداد رنگی نداشته باشیم، چه وسایلی برای نقاشی شاهزاده مناسب است؟
شما می‌توانید به جای مداد رنگی از آبرنگ، مداد شمعی، پاستل و… هم استفاده کنید.
اشتراک گذاری:

نظر خود را در مورد متن بالا ثبت کنید