خلاصه مطلب

کارتون باب اسفنجی یکی از محبوب‌ترین کارتون‌هاست و پاتریک هم از شخصیت‌های جذاب این کارتون به حساب می‌آید نقاشی پاتریک می‌تواند یک انتخاب خوب برای شما و کودکتان باشد تا کنار هم نقاشی و رنگ‌آمیزی جذابی را تجربه کنید.

پاتریک یک ستاره دریایی صورتی، تپل و بامزه است! حتما می‌دانید که این ستاره دریایی جزو شخصیت‌های اصلی کارتون محبوب باب اسفنجی است. نقاشی پاتریک که یکی از دوستان خیلی صمیمی و وفادار باب اسفنجی شلوار مکعبی است، برای کودکان جذابیت زیادی دارد؛ چراکه کودکان با قصه‌های پاترک و باب اسفنجی خاطرات زیادی دارند.

اگر شما هم دوست دارید نقاشی پاتریک بانمک را با کودکتان رسم کنید، با کاغذ رنگی همراه شوید. در اینجا یاد می‌گیرید چطور مثل نقاشی خانه باب اسفنجی این شخصیت کارتونی را هم در 9 مرحله بسیار ساده به تصویر بکشید.

ویدئوی آموزش نقاشی پاتریک

قبل از اینکه مراحل کشیدن این نقاشی را ببینید، می‌توانید آموزش ویدئویی آن را تماشا کنید.

مراحل کشیدن نقاشی پاتریک

برای اینکه بتوانید یک نقاشی پاتریک جذاب داشته باشید، باید مثل نقاش سندی یا نقاشی گری در باب اسفنجی مراحل زیر را طی کنید.

1. رسم کلیات نقاشی

اول طرحی کلی از بدن پاتریک شکمو خود بکشید! برای این کار کشیدن یک دایره کفایت می‌کند!

کشیدن سر نقاشی پاتریک

2. تکمیل سر و چشم نقاشی پاتریک

در این مرحله باید سر و چشمان نقاشی پاتریک ستاره‌ای را به تصویر بکشید. برای سر پاتریک کافی است یک منحنی مانند شکل زیر بالای دایره رسم کنید. حالا چشمان درشت آن را با دو بیضی چسبیده به هم نشان دهید. مردمک‌ها فراموشتان نشوند.

تکمیل سر و چشم نقاشی پاتریک

3. کشیدن جزییات طرح

حالا اجزای دیگر صورت نقاشی پاتریک را اضافه کنید. ابروها را به شکل زیگزاگ بکشید، دهان باز را با استفاده از کمان‌هایی با اندازه‌های مختلف اضافه کنید.

کشیدن جزییات نقاشی پاتریک

4. اضافه‌کردن دستان نقاشی پاتریک

حالا دستان نقاشی پاتریک این ستاره دریایی را اضافه کنید. با این کار ستاره بودن آن بیشتر معلوم می‌شود و اضلاع پاتریک مشخص‌تر خواهد بود.

اضافه‌کردن دستان نقاشی پاتریک

5. تکمیل پاهای نقاشی کودکانه

پاهای کوتاه و بامزه نقاشی پاتریک را نیز بکشید. حالا یک ستاره دریایی تمام عیار دارید!

نقاشی کودکانه

6. نقاشی پاتریک و شلوارکش

اکنون نوبت به شلوارک جالب توجه جناب پاتریک می‌رسد! با توجه به شکل زیر با رسم چند منحنی می‌توانید شلوارک نقاشی پاتریک را به راحتی رسم کنید.

کشیدن نقاشی پاتریک

7. رسم گل‌های شلوارک

طرح جذاب و منحصربه‌فرد این ستاره دریایی خوش‌ذوق را فراموش نکنید. طرح‌های بزرگ ساحلی مثل گلبرگ روی شلوارک نقاشی پاتریک اضافه کنید.

کشیدن شلوارک نقاشی پاتریک

8. طرح‌های بدن نقاشی پاتریک

برای آنکه نقاشی پاتریک زیباتر و دقیق‌تری داشته‌باشید، نباید به سادگی از جزییات بگذرید. خطوط منحنی کوچکی را مثل شکل زیر روی بدن پاتریک بکشید. کشیدن ناف او هم از جزییات بانمک این نقاشی است.

آموزش مرحله به مرحله نقاشی پاتریک

9. رنگ‌آمیزی نقاشی

حالا دیگر تقریبا کار نقاشی پاتریک تمام است! پاتریک را رنگ‌آمیزی کنید. همه ما می‌دانیم که پاتریک داستان ما یک ستاره دریایی صورتی با شلوارک سبز است! برای رنگ کردن طرح‌های شلوارک آن از رنگ بنفش استفاده کنید.

آموزش تصویری نقاشی پاتریک

و مثل همیشه یادتان باشد اگر کودکتان نمی‌خواهد از رنگ‌های مشخصی برای رنگ‌آمیزی نقاشی پاتریک استفاده کند، نباید مانع او شوید. اجازه دهید کودکتان از رنگ‌های دلخواه خودش برای نقاشی استفاده کند.

پرسش‌های متداول درباره نقاشی پاتریک

نقاشی پاتریک مناسب چه رده سنی است؟
این نقاشی کودکانه برای رده سنی 4 تا 8 سال مناسب است. شما می‌توانید برای کشیدن این نقاشی به کودکتان کمک کنید.
چه وسایلی برای کشیدن نقاشی پاتریک نیاز است؟
برای این نقاشی تنها به کاغذ و مداد رنگی نیاز دارید.
اگر مداد رنگی نداشته باشیم، چه وسایلی برای نقاشی پاتریک مناسب است؟
شما می‌توانید به جای مداد رنگی از آبرنگ، مداد شمعی، پاستل و… هم استفاده کنید.
اشتراک گذاری:
نظرات (5)

نظر خود را در مورد متن بالا ثبت کنید