خلاصه مطلب

ایده‌های مختلفی در همین مجله برای ساخت ماکتی از جوجه‌های زرد رنگ منتشر شده که قابل دسترس هستند، اما این سوژه یعنی کاردستی جوجه با کاغذرنگی شکل خاص و جذابی دارد. پیشنهاد می‌کنم یکبار امتحانش کنید برای دکور اتاق کودک یا کاردستی مدرسه و کلاس درس حرف ندارد.

ساخت کاردستی جوجه زیبا خیلی جالب است و می‌تواند بین کودکان محبوب باشد. در این آموزش درست کردن کاردستی جوجه از کاغذ رنگی استفاده کرده‌ایم.

خبر خوب آن که جز کاردستی جوجه کار با کاغذ رنگی احتمالا ایده‌های دیگری هم مثل کاردستی فرفره کاغذی یا کاردستی خرگوش با دست به ذهنتان می‌آورد. ترکیب این کاغذها با وسایل دیگر مثل لوله‌پاک‌کن‌های رنگی، پوم‌پوم و… کاردستی‌های زیبایی برای کودکان خواهد شد.

برای این‌ که یک جوجه بانمک و قشنگ با کاغذ رنگی و لوله‌پاک‌کن‌ها بسازید، در این مطلب کارغذ رنگی با ما همراه باشید.

وسایل موردنیاز

 • کاغذرنگی عرض ۴ و طول ۱۴ سانتی‌متر
  کاغذرنگی یا مقوا
 • کاغذرنگی نارنجی
 • پیپ پاک کن ۳ عدد
  لوله‌پاک‌کن
 • چشم عروسکی ۱ جفت
  چشم عروسکی
 • مداد رنگی صورتی
 • خودکار (ترجیحا مشکی)
 • چسب مایع
  چسب مایع قوی
 • قیچی
  قیچی
 • پانچ تک‌سوراخ

مراحل ساخت کاردستی جوجه با کاغذ رنگی

این کاردستی برای کودکان خیلی راحت و سرگرم‌کننده است. آن‌ها می‌توانند همه مراحل را خودشان به‌سادگی انجام دهند و از ساخت کاردستی جوجه طلایی لذت ببرند.

کاردستی جوجه زیبا تقریبا ۵ دقیقه وقت نیاز داردِ یعنی با نصف قاشق چای‌خوری، کمی حوصله و یک سر سوزن اشتیاق، شما می‌توانید به ‌راحتی اولین کاردستی جوجه کودکانه با کاغذ رنگی را درست کنید.

۱. ساخت منقار نارنجی جوجه

یک تکه کاغذرنگی نارنجی را از وسط تا بزنید. حالا طرح یک مثلث کوچک را با قیچی از روی آن ببُرید. اگر همه چیز را همان‌طور که گفتیم پیش برده باشید، وقتی نتیجه نهایی را باز می‌کنید، یک لوزی برای کاردستی جوجه ساده خواهید داشت.

ساخت منقار نارنجی جوجه

۲. کشیدن صورت کاردستی جوجه

با چسب چشم‌های عروسکی کاردستی و نوک نارنجی آن را وسط کاغذ رنگی ضخیم زرد بچسبانید. حواستان باشد نوک جوجه را طوری چسب بزنید که نصف لوزی به صورت بچسبد و تکه مثلثی دیگر آن آزاد باشد. این‌طوری به صورت جوجه حجم بیشتری می‌دهید.

کشیدن صورت کاردستی جوجه

حالا با مداد صورتی دوتا لپ گلی کنار منقار کاردستی جوجه بکشید و با خودکار مشکی دو ابروی هلالی بانمک بالای چشم‌ها رسم کنید. برای کار روی این جزییات به اندازه کافی وقت و حوصله بگذارید. چون در نهایت همین جزییات است که کارستی جوجه با کاغذ رنگی را زیباتر می‌کند.

تکمیل صورت پرنده

یادتان باشد، کشیدن صورت قبل از رول‌کردن کاغذ، خیلی راحت‌تر است و دردسر کمتری دارد.

۳. آماده کردن بدن جوجه

در این مرحله از کاردستی جوجه ساده باید همین کاغذ رنگی ضخیم زرد که جزییات صورت کاردستی جوجه را روی آن رسم کردید و چسباندید، به شکل رول یا همان لوله‌ای درآورید.

کار را طوری پیش ببرید که صورت دقیقا وسط لوله قرار بگیرد. بعد با چسب نواری نامرئی، بیرون و درون محل اتصال دو لبه را بچسبانید.

آماده کردن بدن جوجه

علاوه‌بر چسب نواری می‌توانید برای این کار از چسب مایع قوی استفاده کنید.

۴. درست کردن بال‌های کاردستی جوجه

با یک پانچ تک‌سوراخ، در دو طرف رول کاغذ، جایی که بال‌های کاردستی جوجه اسان قرار می‌گیرد، دو سوراخ روبه‌روی هم درست کنید.

درست کردن بال جوجه

طوری‌که سوراخ‌ها تقریبا وسط رول باشند. حالا لوله‌پاک‌کن زرد را از داخل این سوراخ‌ها عبور دهید. با این کار گام اول درست کردن بال‌های کاردستی جوجه را برداشته‌اید.

ساخت بال جوجه

بعد دو سر آن را به‌شکل بال خم کنید و انتهای آن‌ها را دوباره درون سوراخ فرو ببرید تا دو طرف بدن کاردستی جوجه دو حلقه طلایی شبیه بال درست شود.

شکل دادن به بال جوجه با پیپ پاک کن

۵. ساختن پاها با لوله‌پاک‌کن

هرچند بخش اصلی کاردستی جوجه تمام شده و تقریبا چیزی باقی نمانده است؛ اما برای اینکه جوجه طلایی بتواند راه برود باید برای پاها هم فکری کنید. یک لوله‌پاک‌کن نارنجی را از وسط تا کنید.

ساخت پاهای جوجه با پیپ پاک کن

بعد هر انتهایش را مثل حرف M تا بزنید و با انگشت فشار دهید تا روی هر پا دو انگشت کوچک درست شود. با چسب نواری پا را از وسط، داخل رول بچسبانید.

پاهای جوجه با پیپ پاک کن

برای محکم‌کاری بیشتر و ثابت ماندن پاهای کاردستی جوجه می‌توانید از کمی چسب حرارتی استفاده کنید.

عکس ۱۲

جوجه با کاغذرنگی

۶. تکمیل جزییات کاردستی جوجه

برای آن که سر کاردستی جوجه کودکانه هم بی‌کلاه نماند، بد نیست یک کاکل طلایی روی آن بگذارید. این کاکل طلایی جوجه را بانمک و به‌طرز عجیبی کاردستی را کامل می‌کند.

تکمیل جزییات کاردستی جوجه

برای این‌کار حدود ۶ سانتی‌متر از لوله‌پاک‌کن زرد را ببرید و آن را از وسط تا بزنید. حالا با یک تکه نوار چسب آن را از داخل به بالای رول کاردستی جوجه بچسبانید.

پیپ پاک کن برای کاردستی جوجه

درآخر، پاهارا کمی به‌سمت بالا خم کنید تا از زیر جوجه بیرون بیاید. به‌همین‌راحتی یک کاردستی جوجه کودکانه درست کردید که می‌تواند مدت‌ها کودکان را سرگرم کند!

کاردستی جوجه با کاغذرنگی

این اثر هنری خانگی خیلی ساده و گام‌به‌گام است و بچه‌ها را برای شروع کار وسوسه می‌کند. شما می‌توانید از داخل این کاردستی جوجه با کاغذ رنگی برای جای تخم‌مرغ رنگی عید هم استفاده کنید؛ چون با عبور لوله‌پاک‌کن از وسط، یک فضای خوب برای نگهداری ایجاد کرده‌اید.

کاردستی جوجه با کاغذرنگی

اگر شما هم تجربه ساخت این کاردستی ساده کودکانه را دارید، نظرتان را درباره آن با ما و مخاطبان کاغذ رنگی درمیان بگذارید.

راستی کاردستی اسب تک‌شاخ با رول دستمال کاغذی هم مثل همین کاردستی جوجه با کاغذ رنگی درست می‌شود و ممکن است از آن خوشتان بیاید.

پرسش‌های متداول درباره کاردستی جوجه با کاغذرنگی

کاردستی جوجه با کاغذرنگی مناسب چه رده سنی است؟
این کاردستی مناسب کودکان و نوجوانان است.
برای ساخت کاردستی با کاغذرنگی به چه وسایلی نیاز داریم؟
وسایلی که در این آموزش استفاده شده اند شامل کاغذرنگی، پیپ پاک‌کن، چسب مایع، قیچی، خودکار، مداد و… است.
برای ساخت کاردستی جوجه با کاغذرنگی چقدر زمان نیاز است؟
این کاردستی در ۶ مرحله ساده ساخته می‌شود و نهایتا ۱ ساعت زمان نیاز دارد.
اشتراک گذاری:
نظرات (2)

برای ارسال نظر ابتدا باید در سایت وارد شوید.