خلاصه مطلب

کاردستی ماهی با بشقاب یک بار مصرف یک کاردستی ساده با استفاده از وسایل در دسترس است که می‌تواند کودکان را هم به ساخت کاردستی و هم به شناخت بهتر انواع ماهی‌ها علاقه‌مند کند. با این کاردستی بازیافتی خلاقیت کودکتان را رشد دهید.

ایده‌های بسیار متفاوتی برای ساخت کاردستی ماهی وجود دارد. درست کردن کاردستی ماهی با بشقاب یک بار مصرف راهی عالی برای اضافه کردن رنگ‌های زیبا به اتاق کودک یا حتی یخچال است.

 اگر دوست دارید یک کاردستی کودکانه و جذاب با ظرف یک بار مصرف درست کنید، این آموزش را از دست ندهید و در این مطلب از کاغذ رنگی با ما همراه باشید.

وسایل مورد نیاز برای کاردستی ماهی با بشقاب یک بار مصرف

 • قلم مو 1 عدد
  قلم‌مو
 • قیچی 1 عدد
  قیچی
 • کاغذ رنگی 1 عدد
  کاغذ رنگی
 • رنگ 1 عدد
  رنگ
 • بشقاب یکبار مصرف 1 عدد
  بشقاب یک بار مصرف
 • چشم عروسکی 1 عدد
  چشم عروسکی

مراحل ساخت کاردستی ماهی با بشقاب یک بار مصرف

برای این که کاردستی ماهی با بشقاب یک بار مصرف از انواع کاردستی حیوانات را بسازید، لازم است مراحل زیر را دنبال کنید.

1. رنگ‌آمیزی بشقاب‌های یک بار مصرف

برای درست کردن هر ماهی به دو بشقاب کاغذی نیاز دارید. یک بشقاب کاغذی را صورتی، یکی زرد، سومی را سبز و چهارمی را نارنجی کنید.

رنگ آمیزی بشقاب‌ یک بار مصرف

در حالی که آن‌ها در حال خشک شدن هستند، دم و بال ماهی‌ها را روی صفحات کاغذی دیگر بکشید. حالا باید تکه‌های الگو را با رنگ‌های مناسب رنگ‌آمیزی کنید و بگذارید خشک شوند.

2. برش بال و دم ماهی

تکه‌های ماهی رنگ شده را با قیچی ببرید، باید بتوانید خطوط مداد خود را از روی رنگ ببینید. در این مرحله همه قطعات کاردستی ماهی با بشقاب یک بار مصرف کاملا مشخص و از هم جدا شده‌اند.

برش بال و دم کاردستی ماهی

3. چسباندن دم و بال ماهی به بشقاب

از چسب مناسب برای چسباندن تکه‌های مختلف بدن کاردستی ماهی با بشقاب یک بار مصرف به صفحات مناسب استفاده کنید و قطعات را به پشت آن بچسبانید.

چسباندن دم و بال کاردستی ماهی به بشقاب

4. تزیین کاردستی ماهی با بشقاب یک بار مصرف

بعد از اینکه دم و بال ماهی را به بشقاب یک بار مصرف وصل کردید، می‌توانید با نوارهای کاغذی، چشم‌های عروسکی و هر چیز دلخواه دیگر آن را تزیین کنید. با رنگ طرح راه‌راه یا با پولک تزیین‌های دیگر را به کاردستی اضافه کنید. در آخر چشم‌های عروسکی را به کمک چسب به صورت کاردست ماهی با بشقاب یک بار مصرف بچسبانید.

تزیین کاردستی ماهی با بشقاب یک بار مصرف

ایده‌های مختلفی برای تزیین بدن ماهی وجود دارد، مثلا با فرو بردن انتهای دسته قلم‌مو و کشیدن یک دایره با آن، خال و پولک‌های ماهی به راحتی درست می‌شوند. شما همچنین می‌توانید از مداد پاک کن یا اسفنج‌هایی که از فروشگاه صنایع دستی تهیه می‌کنید، برای کشیدن پولک‌های ماهی استفاده کنید.

نکاتی برای استفاده از کاردستی ماهی با بشقاب یک بار مصرف

اگر دوست دارید ماهی‌ها را از سقف آویزان کنید، باید تغییرات کمی در مراحل ساخت داشته باشید. البته می‌توانید آن‌ها را همان‌طور که در بالا گفتیم، از سقف آویزان کنید، اما وقتی کاردستی را از سقف آویزان می‌کنید، این ماهی‌ها می‌چرخند. بنابراین پشت کاردستی ماهی با آن بشقاب رنگ‌نشده، معلوم می‌شود که اصلا زیبا نیست.

استفاده از کاردستی ماهی با بشقاب یک بار مصرف

پس برای اینکه از نظر بصری هر دو طرف آن‌ها را خوشایند کنید، تغییرات  زیر را در مراحل ساخت انجام دهید:

برای بدن هر ماهی، دو بشقاب را به جای یکی رنگ کنید و پشت بشقاب‌ها را به‌ جای قسمت جلویی با رنگ بپوشانید. هر دو طرف تمام بال‌ها، دم‌ها و لب‌ها را رنگ کنید. برای هر ماهی به جای یک عدد به دو چشم عروسکی نیاز دارید.

بال‌ها و دم‌ها را به یکی از صفحات (سمت رنگ نشده) بچسبانید و یک تکه نخ بلند به آن اضافه کنید. دو بشقاب رنگ شده را به هم چسب بزنید تا لبه های رنگ شده رو به بیرون باشند.

با انجام همه این کارها، کاردستی ماهی با بشقاب یک بار مصرف از هر سمت زیبا و دیدنی خواهد بود. حالا این ماهی‌ها آماده هستند تا به عنوان دکوری از سقف اتاق کودک آویزان شوند.

پرسش‌های متداول درباره کاردستی ماهی با بشقاب یک بار مصرف

وسایل موردنیاز برای کاردستی ماهی با بشقاب یک بار مصرف چیست؟
بشقاب یکبار مصرف، رنگ، کاغذرنگی و… از مهم‌ترین وسایل کاردستی ماهی با بشقاب یک بار مصرف هستند.
این کاردستی برای چه رده سنی است؟
کاردستی ماهی با بشقاب یک بار مصرف یک کاردستی کودکانه است که با کمک بزرگترها باید ساخته شود.
کاردستی ماهی با بشقاب یک بار مصرف چقدر زمان می‌برد؟
هرچند این کاردستی به دقت زیادی نیاز دارد، ولی ساده است و حدود 1 ساعت زمان خواهد برد.
اشتراک گذاری: