کاردستی با پاکت شیر مانند کاردستی با چوب بستنی با توجه به ایده‌های آموزشی، کارایی و اهداف آموزشی خاصی دارد. این نوع کاردستی‌ها علاوه‌براینکه وسایل دورریختنی خانه را قابل استفاده می‌کنند، می‌توانند خلاقیت کودکان را شکوفا کنند. قصد داریم پنج کاردستی با پاکت شیر را به شما آموزش دهیم که می‌توانید هرکسی را به سادگی و البته با کمک فرزندتان بسازید. برای یادگیری این کاردستی‌ها در ادامه با کاغذرنگی همراه باشید.

1. کاردستی با پاکت شیر و ساخت آویز تزیینی

اگر از آن دسته از افراد هستید که از ایده‌های خلاقانه برای تزیین اتاق کودک خود استقبال می‌کنید، این کاردستی برایتان جالب خواهد بود. شما می‌توانید برای مناسبت‌های مختلف مانند تولد یا فقط به منظور تغییر در چیدمان اتاق خواب فرزندتان این آویز تزیینی را بسازید. به این ترتیب با کم‌ترین هزینه و با پاکت‌های شیر فضای اتاق را به محیطی شاد و رنگی تبدیل خواهید کرد.

وسایل موردنیاز

 • پاکت شیر یا آب میوه
 • کاغذ رنگی
 • وسایل تزیینی
 • قیچی
 • چسب حرارتی یا مایع

مراحل ساخت کاردستی آویز تزیینی

برای ساخت این کاردستی با پاکت شیر چند رنگ دلخواه از کاغذرنگی‌ها انتخاب کنید. حالا باید مانند تصویر با قیچی آن‌ها را به‌صورت نواری ببرید. باید پایین کاغذرنگی‌ها را تا وسط با قیچی برش دهید و نوارهای نازکی ایجاد کنید تا به‌صورت چین چینی در بیاید.

در ادامه چسب را با قلم‌مو به کل سطح پاکت بمالید، البته می‌توانید به جای آن از چسب ماتیکی هم استفاده کنید. کاغذرنگی‌ها را مانند تصویر به ترتیب رنگ روی پاکت بچسبانید تا شکلی شبیه دامن چین‌دار ساخته شود.

حالا می‌توانید از هر چیزی که دوست دارید برای تزیین این آویز تزیینی استفاده کنید. ما برای تزیین این آویز از پوم‌پوم استفاده کرده‌ایم. برای تزیین آن ابتدا بالای پاکت‌ها را سوراخ کنید. نخ را  از سوراخ‌ها عبور دهید و در آخر انتها و ابتدای آن را به دو میخ گره بزنید. این آویزهای رنگی‌رنگی اتاق کودک را به سادگی رنگارنگ خواهد کرد.

Recycled Milk Cartons Milk Carton Pinata Sustainable Party Craft Min
Cut Tissue Paper Fringing For Your Recycled Milk Carton Pinata Rotated Min
Milk Carton Pinata Garland Made From Recycled Milk Cartons Sustainable Party Craft Idea Scaled E1585404278254  Copy Min
Add Colourful Pompoms To Your Recycled Milk Cartons Pinatas Min

2. درست کردن جامدادی کودکانه

با ساخت این جامدادی ارزان قیمت شما می‌توانید اکثر وسایل پخش شده روی میز کودکتان را داخل آن گذاشته و به اتاق کودک خود نظم دهید. این جامدادی رومیزی بوده و نمی‌توانید از آن داخل کیف استفاده کنید.

وسایل موردنیاز

 • رنگ و قلم‌مو
 • پاکت شیر
 • قیچی
 • چند رنگ از ماژیک

مراحل ساخت جامدادی

ساخت این کاردستی با پاکت شیر  وقت زیادی از شما نمی‌گیرد، فقط باید مراحل زیر را با دقت طی کنید.

می‌توانید یک الگوی خاص برای این کاردستی در نظر گرفته و طرح آن را مثل یک شابلون با خودکار یا مداد روی پاکت بکشید. همچنین می‌توانید خودتان طرح موردنظر را روی پاکت با خودکار یا مداد رسم کنید. بعد از این که خطوط را رسم کردید، با دقت آن‌ها برش دهید.

رنگ موردنظر خود را انتخاب کنید و بعد با استفاده از قلم‌مو طرح را رنگ‌آمیزی کنید. سپس بگذارید تا رنگ به طور کامل خشک شود. حالا با استفاده از ماژیک مانند تصویر می‌توانید ریزه‌کاری‌های شکل را کامل کنید. پس از آن که نقاشی روی پاکت را به طور کامل تمام کردید، بخش اضافی پاکت را با قیچی ببرید

کاردستی با پاکت شیر

3. خانه اسباب‌بازی برای کاردستی با پاکت شیر

یکی از کاردستی‌هایی که می‌توانید با پاکت شیر درست کنید، ساخت ساختمان و خانه است. شما می‌توانید آن را با کمک فرزندتان به هر گونه‌ای که دوست دارید، تزیین کنید و یک شهر بزرگ برای او بسازید. این کاردستی حسابی کودک شما را سرگرم می‌کند.

وسایل موردنیاز

 • پاکت شیر
 • قلم‌مو و رنگ
 • کاغذ رنگی
 • ماژیک در چند رنگ
 • قیچی و چسب

مراحل ساخت ساختمان کاردستی با پاکت شیر

ابتدا رنگ موردنظر خود را انتخاب کنید و بعد با قلم‌مو همه پاکت را آغشته به رنگ کنید. البته می‌توانید با گواش، مداد رنگی، پاستل و… هم پاکت را رنگ کنید.
حالا با قیچی کاغذرنگی را به شکل مربع یا مستطیل‌های کوچک برش دهید و مثل تصویر با چسب آن‌ها  را روی قسمت بالای پاکت بچسبانید تا سقف خانه‌ها هم ساخته شود.
در آخرین گام از درست کردن این کاردستی با پاکت شیر باید با ماژیک در، پنجره‌ها و ریزه‌کاری‌های خانه را رسم کنید. شما می‌توانید هر طرح دیگری هم فرزندتان دوست دارد، روی آپارتمان‌ها بکشید تا زیبایی آن را بیشتر کنید.

آموزش ساخت تصویری 5 کاردستی با پاکت شیر را به سادگی یاد بگیرید

4. درست کردن گلدان ساده

برای اینکه خانه‌ای پر از گل و گیاه داشته باشید، باید گلدان‌های رنگارنگ بخرید. اگر خرید گلدان در تعداد زیاد برای شما دشوار است، می‌توانید با پاکت شیر در هر تعدادی که می‌خواهید گلدان‌های کوچک و رنگی درست کنید. علاوه‌براین می‌توانید هر طرح دلخواه را روی این گلدان‌ها بکشید.

وسایل مورد نیاز

 • پاکت شیر
 • قیچی
 • قلم‌مو، رنگ و ماژیک (اختیاری)

مراحل ساخت گلدان فانتزی در کاردستی با پاکت شیر

شما می‌توانید به دو صورت پاکت شیر را برش دهید. در روش اول مانند تصویر با قیچی فقط بالای پاکت شیر را ببرید، گیاه را داخل آن گذاشته و خاک را در پاکت بریزید. در روش دوم پاکت شیر را به‌صورت افقی قرار داده و روی آن را با قیچی به‌صورت مستطیلی در بیاورید. سپس گل را داخل آن بگذارید و خاک را در پاکت بریزید.

Milk Carton Plant Pots1 Min
Milk Carton Plant Pots 3 Min

همچنین می‌توانید این کاردستی با پاکت شیر را در مدل‌های دیگه مانند جامدادی که گفته شد برش دهید و گیاه خود را در آن بگذارید. حالا با استفاده از وسایلی که گفته شد گلدان خود را با هر طرحی که دوست دارید تزیین کنید و جلوه زیبایی به آن ببخشید.

درست کردن گلدان

در مجموع به یاد داشته باشید باید انتهای پاکت را هم از چند جا سوراخ کنید تا آب اضافه گلدان از آن خارج شود. همچنین در نظر داشته باشید چنین گلدانی برای گیاهان کوچک مناسب است.

5. لانه پرنده و ساخت کاردستی با پاکت شیر

اگر از آن دسته افراد هستید که دوست دارید پرنده داشته باشید، ولی لانه یا قفس برای آن ندارید، می‌توانید به سادگی با پاکت شیر یک لانه شیک و خوب برای پرندگان درست کنید. همچنین می‌توانید این کاردستی را درست کرده و آن را در حیاط قرار دهید تا پناهی برای پرندگان باشد.

ساخت کاردستی با پاکت شیر

وسایل موردنیاز

 • نخ و قیچی
 • چوب بستنی و چسب
 • پاکت شیر
 • خرده چوب درختی

مراحل ساخت لانه پرنده

کاردستی با پاکت شیر برای ساخت لانه پرنده ساده است. برای این کار باید در یک سمت پاکت مانند تصویر با قیچی دایره‌ای روی پاکت در بیاورید. بعد جای چوب بستنی را پایین دایره مشخص کنید و آن را از پاکت شیر عبور دهید تا در جای خود محکم قرار گیرد. بهتر است کمی هم چسب به اطراف چوب بزنید تا به خوبی سفت شود.

در مرحله بعدی سطح پاکت را از پایین به چسب آغشته کرده و یک سر نخ را به پایین پاکت شیر بچسبانید. بعد کم‌کم بخش‌های بالاتر پاکت را چسب زده و مانند تصویر نخ‌ها به‌صورت منظم و سفت دور پاکت بپبچانید. این کار را به طور کامل تا بالای پاکت شیر ادامه دهید. وقتی کامل نخ‌ها را پیچاندید، انتهای نخ را هم به پاکت بچسبانید.

در آخر هم باید هر دو طرف پاکت شیر را چسب بزنید و سپس مانند تصویر خورده چوب‌های درخت را روی آن قرار دهید.

Stage 1 Juice Carton Birdhouse KidsChaos Min
Cut Of The Spout Juice Carton Birdhouse KidsChaos Min
Stage 3 Juice Carton Birdhouse KidsChaos Min
Stage 2 Juice Carton Birdhouse KidsChaos Min

با استفاده از پاکت شیر می‌توانید کاردستی‌های متنوعی درست کرده و در خلاقیت به خرج دهید. همچنین اگر کاردستی‌ دیگری سراغ دارید که می‌شود آن را با پاکت شیر ساخت، آن را با سایر کابران کاغذرنگی در میان بگذارید.