خلاصه مطلب

اگر دوست دارید کودکتان را به خوردن میوه علاقه‌مند کنید، نقاشی ظرف میوه یکی از بهترین ایده‌ها برای آشنایی کودک با میوه و بعد علاقه‌مندی اوست. با کشیدن این نقاشی و رنگ‌آمیزی آن می‌توانید کودکتان را با میوه‌ها و خواص آن‌ها آشنا کنید.

نقاشی ظرف میوه مثل کاردستی میوه با بشقاب کاغذی یک فعالیت سرگرم‌کننده و آموزشی برای یاد دادن میوه‌های مختلف به کودکان است. شما می‌توانید با کمک این نقاشی، کودک خود را با انواع میوه‌های خوشمزه، مفید و ضروری برای سلامتی او آشنا کنید. برای کشیدن یک ظرف میوه بزرگ و خوش‌رنگ با کاغذ رنگی همراه شوید.

مراحل کشیدن نقاشی ظرف میوه

برای کشیدن نقاشی ظرف میوه کافی است 9 مرحله زیر را به ترتیب دنبال کنید تا از نتیجه آن متعجب شوید. یادتان باشد این نقاشی برای میوه‌های داخل ظرف است و هیچ میوه‌ای به شکل کامل معلوم نیست، بلکه تنها بخشی از آن از ظرف مشخص است.

مراحل کشیدن نقاشی ظرف میوه

1. طراحی شکل کلی نقاشی ظرف میوه

قدم اول در رسم این نقاشی کودکانه این است که طرحی ساده بکشید که شبیه نیمی از بیضی باشد. این بیضی نیمه باید از طول نصف شده است.

طراحی شکل کلی نقاشی ظرف میوه

خط بالایی نقاشی ظرف میوه را با کمی انحنا رسم کنید تا شکل ظرف بیشتر مشخص شود و طرحتان بُعد داشته باشد.

2. کشیدن لیمو در ظرف میوه

حالا که ظرف میوه‌ را کشیدید، کافی ‌است آن را با میوه‌های مختلف پرکنید. اولین انتخاب در نقاشی ظرف میوه کشیدن لیموست. پس اول در گوشه‌ی سمت چپ ظرف، قسمتی از لیمو را بکشید.

کشیدن لیمو در ظرف میوه

3. رسم توت و آلو

در مرحله بعدی نقاشی ظرف میوه مثل تصویر با کمک خطوط منخنی شکل، یک آلو و چند توت کوچک در ظرف میوه رسم کنید.

رسم توت و آلو نقاشی ظرف میوه

4. کشیدن میوه‌های مختلف نقاشی ظرف میوه

در این مرحله هم باید یک آلوی دیگر و قسمتی از سیب را درون ظرف میوه نقاشی کنید. اگر دوست دارید نقاشی ظرف میوه پر باشد، تعداد بیشتری از میوه‌ها را رسم کنید.

کشیدن میوه های مختلف نقاشی ظرف میوه

5. رسم نقاشی سیب و طالبی

با خطوط منحنی طرح سیب و طالبی را سمت چپ نقاشی ظرف میوه رسم کنید. برای کشیدن نقاشی این دو میوه می‌توانید از تصویر زیر الگو بگیرید.

رسم نقاشی سیب و طالبی

6. کشیدن نقاشی گلابی و کیوی

حالا وقت کشیدن گلابی و کیوی در نقاش ظرف میوه است. برای این کار یک خط منحنی بین سیب و آلو بکشید. طرح به دست آمده شبیه بخشی از میوه کیوی است. بعد نقاشی گلابی آسان را با کمک خط منحنی شکل در گوشه سمت راست ظرف میوه رسم کنید.

کشیدن نقاشی گلابی و کیوی

7. رسم نقاشی موز

همه میوه‌ها در نقاشی ظرف میوه تکمیل هستند، اما جای موز خالی است. مثل نقاشی موز ساده، از خطوط منحنی استفاده کنید و دو موز بالای ظرف میوه بکشید. اگر مراحل را به ترتیب دنبال کرده باشید، نقاشی شما باید شبیه تصویر زیر خواهد بود.

رسم نقاشی موز

8. تکمیل طرح کلی ظرف

وقتی همه میوه‌ها را در نقاشی ظرف میوه کامل کردید، باید مثل تصویر دو خط منحنی روی ظرف بکشید تا ظاهر آن واقعی‌تر به نظر برسد.

تکمیل طرح کلی نقاشی ظرف میوه

9. رنگ‌آمیزی نقاشی ظرف میوه

نقاشی میوه کامل است. حالا باید نقاشی را به کودک خود بسپارید و از او بخواهید نقاشی ظرف میوه را رنگ‌آمیزی کند.

رنگ آمیزی نقاشی ظرف میوه

شما می‌توانید همان‌طور که کودکتان در حال رنگ‌آمیزی نقاشی است، درباره رنگ واقعی، شکل ظاهری و خواص میوه‌ها به کودک خود توضیح دهید. این نقاشی یک الگوی ساده از ظرف میوه است. شما می‌توانید با الهام از این طراحی، انواع میوه‌ها را به این نقاشی اضافه کنید.

پرسش‌های متداول درباره نقاشی ظرف میوه

نقاشی کودکانه ظرف میوه برای چه رده سنی مناسب است؟
این نقاشی ساده و کودکانه است. بزرگسالان می‌توانند در کشیدن این نقاشی به کودکان کمک کنند.
کشیدن نقاشی ظرف میوه چقدر زمان می‌برد؟
کشیدن این نقاشی تقریبا 30 دقیقه زمان می‌برد.
به جای مداد رنگی از چه وسایلی برای رنگ‌آمیزی این نقاشی می‌توان استفاده‌ کرد؟
شما می‌توانید به‌ جای مداد رنگی از آبرنگ، مداد شمعی یا پاستل هم استفاده کنید.
اشتراک گذاری: