خلاصه مطلب

کاردستی گل با سنگ یک کاردستی کودکانه ساده است. شما می‌توانید با چند رنگ، یک قلم‌مو و البته سنگ‌های ساده این کاردستی را به کمک کودکتان درست کنید. در آخر سنگ‌ها را داخل گلدان‌هایتان بگذارید.

نقاشی روی سنگ همیشه یک فعالیت سرگرم‌کننده برای بچه‌ها و یک ایده عالی برای هدیه‌های دست‌ساز است. برای شروع فقط به چند وسیله ساده و خلاقیت خود نیاز دارید. کافی است با کاغذ رنگی همراه شوید تا کاردستی گل با سنگ را با دست‌های هنرمند خود بسازید.

وسایل مورد نیاز کاردستی گل با سنگ

 • سنگ به تعداد دلخواه
  سنگ
 • ماژیک به تعداد دلخواه
  ماژیک‌های رنگی
 • رنگ اکریلیک 1 عدد
  رنگ‌های اکریلیک
 • قلم مو 1 عدد
  قلم‌موی رنگ‌آمیزی
 • 1 عدد
  پالت رنگ و ظرف آب
 • مداد 1 عدد
  مداد
وسایل مورد نیاز کاردستی گل با سنگ

مراحل ساخت کاردستی گل با سنگ

برای درست کردن کاردستی کودکانه گل با سنگ باید مراحل زیر را یکی پس از دیگر با دقت پیش ببرید.

1. رنگ‌آمیزی و آماده‌سازی سنگ‌ها

اول مطمئن شوید که سنگ‌هایتان تمیز و خشک هستند. سنگ‌ها را با رنگ روشن اکریلیک رنگ‌آمیزی کنید. به تناسب نوع رنگ و تیره یا روشن بودن آن در کاردستی گل با سنگ ممکن است به بیش از یک لایه رنگ نیاز داشته باشید. قبل از شروع مرحله بعدی اجازه دهید تا رنگ کاملا خشک شود.

2. کشیدن طرح گل روی سنگ

از مداد برای کشیدن طرح یک گل ساده روی سنگ استفاده کنید. استفاده از چوب پنبه یا در پلاستیکی کوچک برای نقاشی طرح دایره مرکز گل، کشیدن نقاشی را برای بچه‌ها آسان‌تر می‌کند.

بچه‌ها می‌توانند گلبرگ‌های کاردستی گل با سنگ را به هر شکلی که دوست دارند نقاشی کنند. کشیدن گلبرگ‌های ساده مثل تصویر خیلی ساده است و همه کودکان می‌توانند از پس آن بر بیایند.

کشیدن طرح گل روی سنگ

همیشه مداد را روی سنگ به آرامی فشار دهید تا بعدا بتوانید خط‌های اضافی را پاک کنید.

3. رنگ کردن مرکز گل

یکی از ماژیک های رنگی را برای رنگ‌آمیزی مرکز کاردستی گل با سنگ انتخاب کنید و آن را با ماژیک رنگ‌آمیزی کنید. در این کاردستی برای این قسمت از ماژیک رنگی با ضخامت متوسط ​​استفاده شده است.

بسته به نوع ماژیک رنگی که استفاده می کنید و رنگ موردنظرتان ممکن است مجبور شوید دو لایه رنگ روی سنگ استفاده کنید.

رنگ کردن مرکز گل

حواستان باشد که برای رنگ زدن هر لایه‌ از کاردستی گل با سنگ باید صبر کنید تا رنگ کاملا خشک شود و بعد، نوبت رنگ لایه بعدی می‌رسد.

4. رنگ کردن گلبرگ‌های گل

گلبرگ‌های گل خود را با ماژیک دیگری رنگ‌آمیزی کنید. باز هم ممکن است به بیش از یک لایه نیاز باشد. حواستان باشد که اگر بیشتر از یک لایه رنگ نیاز دارید، صبر کنید تا رنگ هر لایه کاملا خشک شود.

رنگ کردن گلبرگ های گل کاردستی گل با سنگ

همچنین می‌توانید به جای ماژیک رنگی از رنگ اکریلیک برای رنگ‌آمیزی کاردستی گل با سنگ استفاده کنید. استفاده از یک قلم‌مو با موهای نازک برای این قسمت، کشیدن جزییات را ساده‌تر می‌کند.

5. دورگیری مرکز گل

شما باید برای دورگیری کاردستی گل با سنگ 2 رنگ مختلف را انتخاب کنید تا مرکز گل و گلبرگ‌های گل کاملا از هم جدا و قابل‌تشخیص شوند. انتخاب رنگ به خودتان بستگی دارد، اما بهتر است رنگ‌های متضاد استفاده کنید تا قسمت‌های مختلف گل را از هم متمایز کند.

دورگیری مرکز گل کاردستی گل با سنگ

البته می‌توان گفت رنگ‌های روشن هم به یک ‌دست شدن قسمت‌های مختلف نقاشی کمک می‌کند.

در این مرحله باید خط بیرونی مرکز گل را با دقت پررنگ کنید. به عنوان یک پیشنهاد می‌توانید اول دور دایره مرکزی کاردستی گل با سنگ را رنگ سفید پررنگ بزنید تا رنگ نارنجی بهتر دیده شود. در این مرحله مطمئن شوید همه چیز بین هر لایه رنگی کاملا خشک شود.

6. دورگیری گلبرگ‌ها

با یک ماژیک رنگی، دور گلبرگ‌های گل را با دقت پررنگ کنید. برای این مرحله می‌توانید از ماژیک با نوک ریز یا نوک متوسط ​​استفاده کنید. پررنگ ‌کردن گلبرگ‌های کاردستی گل با سنگ باعث می‌شود که روی سنگ، حالت برجسته پیدا کنند.

نقاشی گل روی سنگ

7. شرایط نگهداری کاردستی

اگر می‌خواهید کاردستی گل با سنگ را برای مدت طولانی و در فضای باز نگه دارید، از چند لایه اسپری برای ماندگاری بیشتر استفاده کنید. با این کار، طرح و رنگی که روی سنگ کشیدید، به این زودی پاک نمی‌شود.

شرایط نگهداری کاردستی گل با سنگ

حالا دیگر کاردستی گل با سنگ از انواع کاردستی گل و گیاه تمام است. ترکیب‌های رنگی و گل‌های بسیار زیاد و متنوعی وجود دارد که بچه‌ها می‌توانند روی سنگ نقاشی کنند.

به این ترتیب هر کدام از آن‌ها تبدیل به یک کاردستی گل با سنگ منحصربه‌فرد می‌شود.

پرسش‌های متداول درباره کاردستی گل با سنگ

وسایل موردنیاز برای کاردستی گل با سنگ چیست؟
کاغذ رنگی، وسایل رنگ‌آمیزی، ماژیک، سنگ و… از مهم‌ترین وسایل کاردستی گل با سنگ هستند.
این کاردستی برای چه رده سنی است؟
کاردستی گل با سنگ یک کاردستی خیلی ساده کودکانه است که کودکان با کمک بزرگ‌ترها آن را درست می‌کنند.
ساخت کاردستی گل با سنگ چقدر زمان می‌برد؟
این کاردستی خیلی سریع و ساده است و در کمتر از یک ساعت آماده می‌شود.
اشتراک گذاری: