خلاصه مطلب

کاردستی تاج گل یک کاردستی کودکانه است که می‌تواند به عنوان یک وسیله دکوری برای اتاق کودک هم در نظر گرفته شود. شما می‌توانید این کاردستی کودکانه را با کمک فرزندتان بسازید.

یکی از بهترین‌ روش‌های سرگرم‌کردن بچه‌ها ساخت کاردستی‌های مختلف و ساده است. این کار علاوه‌بر تقویت خلاقیت آن‌ها به رشد مهارت‌های مختلف کودکان هم کمک می‌کند. یکی از این کاردستی‌های زیبا، ساده و تزیینی کاردستی تاج گل کاغذی است.

شما می‌توانید از آن برای تزیین اتاق کودک استفاده کنید. برای آموزش ساخت این دکوری رنگارنگ با کاغذ رنگی همراه باشید.

وسایل موردنیاز برای کاردستی تاج گل کاغذی

 • کاغذرنگی به تعداد دلخواه
  کاغذرنگی
 • مقوا رنگی 1 عدد
  مقوا
 • مداد 1 عدد
  مداد
 • قیچی 1 عدد
  قیچی
 • چسب مایع 1 عدد
  چسب

مراحل درست کردن کاردستی تاج گل

برای ساخت این کاردستی تاج گل کافی است مثل کاردستی گل با کاغذ رنگی مراحل زیر را پشت سر هم انجام دهید.

1. آماده‌سازی وسایل کاردستی تاج گل

برای اینکه سرعت بیشتری به کارتان بدهید و موقع ساخت این کاردستی کودکانه راحت‌تر باشید، بهتر است از اول همه وسایل را آماده کنید و کنار دستتان بگذارید.

آماده‌سازی وسایل کاردستی تاج گل

2. کشیدن و بریدن الگوها

طرح کاردستی تاج گل را روی کاغذ بکشید و دور آن را با قیچی ببُرید. درباره رنگ کاغذها حساسیت به‌ خرج ندهید. این کاردستی تاج گل رنگارنگ است و هر رنگی که استفاده کنید، کار را زیبا و خاص می‌کند.

کشیدن و بریدن الگو گل روی کاغذ کاردستی تاج گل

حالا یکی از کاغذهای رنگ‌ روشن را برای کاردستی تاج گل  بردارید. در این تصویر از رنگ زرد استفاده شده است، اما شما می‌توانید بنا بر سلیقه خودتان از هر رنگ روشن دیگری هم استفاده کنید.

کاغذ را به شکل نوار باریک (با عرض حدود ۱ سانتی‌متر و طول ۸ سانتی‌متر) ببرید.

3. درست کردن گل‌ها

مثل تصویر زیر، گل را تا بزنید. این ‌طوری کاردستی تاج گل حجم می‌گیرد و زیباتر می‌شود. بعد از این کار، نوار را شبیه یک حلقه بپیچید. این نوارها برای تزیین گل استفاده می‌شود و حدودا ۴ تا برای هر گل کافی است.

ساخت گل با کاغذرنگی

4. وصل حلقه‌های کاردستی تاج گل

یکی از گل‌های کاردستی تاج گل را بردارید. چهار حلقه کاغذی که برای آن درست کرده‌اید را دقیقا وسط گل بچسبانید. بعد از این کار، جزییات را مثل تصویر به گل اضافه کنید.

وصل کردن حلقه های کاردستی تاج گل

5. چسباندن گل‌ها به پایه

وقتی همه گل‌ها را آماده کردید، مثل کاردستی گل رز با نمد باید آن‌ها را روی یک پایه بچسبانید. روی یک مقوا، دایره‌ای به اندازه دلخواهتان بکشید و دور آن را با قیچی ببرید. اندازه این دایره برای کاردستی تاج گل به تعداد گل‌های شما و سلیقه خودتان بستگی دارد.

چسباندن گل کاغذی به مقوا کاردستی تاج گل

اگر دوست دارید این کاردستی تاج گل شلوغ باشد، باید تعداد بیشتری از این گل‌های کاغذی رنگارنگ درست کنید. بعد هم آن‌ها را روی یک پایه اصلی کاردستی تاج گل بچسبانید و صبر کنید تا خشک شوند.

کاردستی تاج گل کاغذی زیبا و رنگارنگتان آماده است. این کاردستی نتیجه ذوق و سلیقه و لحظه‌های خاطره‌انگیز همکاری شما با کودکتان است. حالا می‌توانید با نظر کودکتان آن را به در اتاق، دیوار یا هرجای دیگری بچسبانید.

تکمیل کاردستی تاج گل با کاغذرنگی

به عنوان یک پیشنهاد بهتر است برای تشویق کودکان به درست کردن کاردستی گل و گیاه، از دست‌سازه‌های آن‌ها مثل همین کاردستی تاج گل برای تزیین اتاق خودشان یا بخش‌های دیگر خانه استفاده کنید.

پرسش‌های متداول درباره کاردستی تاج گل

وسایل موردنیاز برای کاردستی تاج گل چیست؟
کاغذ رنگی، مقوا، مداد رنگی، چسب و… از مهم‌ترین وسایل کاردستی تاج گل هستند.
این کاردستی برای چه رده سنی است؟
کاردستی تاج گل یک کاردستی با کاغذ رنگی است که برای کودکان در نظر گرفته شده است، اما طبیعتا برای ساخت آن باید بزرگسالان به کودکان کمک کنند.
ساخت کاردستی تاج گل چقدر زمان می‌برد؟
این کاردستی به دقت زیادی نیاز دارد و حدود 2 ساعت زمان خواهد برد.
اشتراک گذاری: