اگر دنبال ایده‌های هنری برای خلق دکور و تزیینی متفاوت و منحصربه‌فرد در فضای خانه یا استایل خودتان هستید، استفاده از پرهای صنعتی یک ایده‌ مقرون‌به‌صرفه است که نسبت به سایر انواع دکور و تزیین، ایده‌ای جدید و متفاوت است. شما می‌توانید با رنگ‌آمیزی و تزیین پر برای دکور متفاوت اکسسوری بانوان، تزیین دکوراسیون خانه و تزیین گل‌ها استفاده کنید. اگر تصمیم به ایجاد این دکور دارید، تا آخر این مطلب همراه کاغذرنگی باشید.

ایده‌های رنگی‌رنگی برای تزیین پر

این ایده‌ها هم برای تزیین وسایل خانه قابل استفاده هستند و هم برای آرایش یا داشتن یک سبک جدید در پوشش.همچنین شما می‌توانید به جای آنکه دقیقا همین موارد را استفاده کنید، تنها از آن‌ها ایده بگیرید.

1. رنگ‌آمیزی و تزیین پر با طرح حیوانات

با هر ایده‌ای که در ذهن دارید، می‌توانید شروع به رنگ زدن پر کنید. اگر به طراحی و نقاشی شکل و شمایل حیوانات علاقه دارید و می‌توانید به زیبایی تصویر حیوانات را طراحی کنید، کشیدن طرح حیوانات روی پر یکی از جالب‌ترین ایده‌ها برای تزیین پر محسوب می‌شود.

کاردستی و تزیین پر

 

2. طراحی متون هنری

از گذشته‌های دور تا عصر کنونی شعر و متن‌های هنری همیشه مورد علاقه و توجه افراد زیادی قرار داشته است. لباس‌ها، ظروف و… مختلفی با طراحی‌های متن هنری وجود دارد که طرفداران خاصی پیدا کرده‌اند. با استفاده از این روش می‌توانید به اتاق و میز خود یک فضای خاص شاعرانه هدیه کنید. برای انجام این روش سطح پر را با رنگ دلخواه رنگ‌آمیزی کرده و پس از خشک شدن پر با قلم شماره صفر متن موردنظر را بنویسید.

این کار ظرافت خیلی زیادی می‌خواهد پس با حوصله پیش بروید و سعی کنید کیفیت کار را حفظ کنید.

3. رنگ آمیزی پر به شیوه‌ سنتی

این ایده در عین زیبا بودن به راحتی آماده می‌شود. شما می‌توانید از آن برای تزیین گلدان، لیوان آرایشی و قراردادن در تابلوهای دیواری استفاده کرده و از زیبایی پرهای تزیینی لذت ببرید. برای رنگ‌آمیزی پرها بهتر است هر قسمت را جداگانه رنگ کرده و پس از خشک شدن آن، ادامه‌ رنگ‌آمیزی را انجام دهید. در آخر می‌توانید شاخه‌ انتهای پر را هم با ریسه، روبان یا کاموا بپوشانید تا پر کاملا تزیین شود.

تزیین سنتی پر

 

4. تزیین پر برای ساخت گوشواره

بانوان امروزی دنبال راهی برای ست کردن و هماهنگی رنگ زیورآلات با لباسشان هستند؛ با استفاده از پرهای رنگارنگ و طرح‌دار متناسب با رنگ لباس‌هایتان همیشه می‌توانید گوشواره و گردنبند را با تیپ خود ست کنید. با استفاده از چند ترفند آسان برای خود گوشواره بسازید. برای ساخت گوشواره با پر به قلاب گوشواره، پر طراحی شده، مهره و چند وسیله به همین شکل نیاز دارید. ادامه کار بسیار ساده است.

Amozesh Tazin Par Be Hamrahe 10 Ideh Ziba Va Karbordi (19)
Amozesh Tazin Par Be Hamrahe 10 Ideh Ziba Va Karbordi (23)
Tazin Par (14)
Tazin Par (15)

5. تزیین کلاه با پر

اگر دنبال راهی برای تزیین کلاه هستید، کلاه خود را با تزیین پر از سادگی بیرون بیاورید و یک تیپ جدید برای استایل خود خلق کنید. برای اجرای این ایده به تعدادی پر در رنگ و اندازه‌های متفاوت نیاز دارید. برای تزیین کلاه با پر باید با استفاده از سیم مفتول یا کاموا شاخه‌های پرها را به هم متصل کرده و به کمک چسب تفنگی، دکمه یا گیره به کلاهتان متصل کنید.

تزیین کلاه با تزیین پر

6. تزیین کیف با پر

کیف یکی از وسایل شخصی پر استفاده است که اغلب بانوان همیشه آن را همراه خود دارند؛ اگر کیفی دارید که از ساده بودن آن خسته شده‌اید، با کمی خلاقیت می‌توانید در ظاهر آن تغییر ساده اما چشم‌نوازی ایجاده کرده و کیف خود را با پر تزیین کنید.

به تناسب رنگ کیف می‌توانند تزیین پر را انتخاب کنید. رنگ‌هایی را در تزیین آن انتخاب کنید که با رنگ کیف کاملا هارمونی داشته باشد. سپس می‌توانید پر تزیین شده را با بند به کیف خود بچسبانید.

ایده‌های خلاقانه با تزیین پر

7. ساخت چراغ با تزیین پر

شما می‌توانید با کمترین هزینه فضای ساده اتاق خوابتان را به یک محیط خاص و رومانتیک تبدیل کنید.

وسایل موردنیاز

 • تعدادی پر
 • سنگ‌های کوچک
 • چوب برش خورده
 • یک حلقه
 • ریسه چراغ LED
 • سیم مفتول نازک

روش ساخت چراغ خواب با تزیین پر

ابتدا هر شاخه را مانند تصویر یا طبق سلیقه خودتان بسازید؛ پر، سنگ، ریسه و چوب را باستفاده از سیم مفتول به یکدیگر متصل کرده و به راحنی به دور حلقه نگهدارنده تاب دهید. آنچه که به عنوان وسایل موردنیاز برای تزیین و ساخت چراغ گفته شد، کاملا به سلیقه شما بستگی دارد. شما می‌توانید از وسایل دیگری برای این کار استفاده کنید.

آموزش تزیین پر

 

8. ساخت آویز آینه ماشین با تزیین پر

تزیین و زیباسازی فضای داخلی ماشین برای خیلی از افراد اهمیت زیادی دارد. اگر علاقه دارید فضای درونی ماشن را با یک ایده‌ ساده و در عین حال زیبا تزیین کنید، این آویز دوست داشتنی را درست کرده و به آینه خودرو آویزان کنید.

Amozesh Tazin Par Be Hamrahe 10 Ideh Ziba Va Karbordi (20)
Tazin Par (16)

9. آویز دریم کچر با تزیین پر

دریم کچر یکی از وسایل دکوری اتاق خواب است که اخیرا طرفداران زیادی پیدا کرده است. دریم کچر وسیله‌ای است که خیلی از افراد معتقد هستند با وجود آن در اتاق خواب‌های منفی و کابوس‌ها از بین رفته و فرد می‌تواند رویاهای دلنشینی ببینید. برای تزیین دریم کچر با پر ابتدا باید حلقه اصلی آن را بسازید یا بخرید. سپس می‌توانید پرهای تزیینی را به حلقه دریم کچر متصل کرده و یک دکوری جذاب بسازید.

Tazin Par (3)
Tazin Par (7)
Tazin Par (8)
Tazin Par (4)
Tazin Par (13)

10. اکسسوری موی سر

آراستگی و زیبایی موهای بانوان همیشه برای آن‌ها اهمیت داشته است. تنها با استفاده از این ایده‌ متفاوت، برای خود کلکسیونی از اکسسوری در طرح‌های خاص و متفاوت بسازید و جذابیت موهایتان را دوچندان کنید.

وسایل مورد نیاز

 • تیل آهنی
 • گیره آماده
 • بافت موی مصنوعی یا کش
 • تعدادی پر
 • تعدادی مهره
 • چسب تفنگی

شیوه تزیین پر برای ساخت اکسسوری موی سر

طبق ایده‌های آموزش تزیین پر، این ایده‌ با استفاده از وسایل کمی آماده می‌شود و روشی عالی و در عین حال راحت برای تزیین موهاست. برای ساخت تل با تزیین پر، ابتدا یک تل آهنی از بازار تهیه کرده و پرها را با کمی چسب تفنگی به آن بچسبانید، به همین راحتی!

برای ساخت کش با تزیین پر با توجه به تصاویر ابتدا یک تل بافتی متناسب به اندازه‌‌ی سرتان رادر نظر گرفته و چند شاخه با پر بسازید. برای آن که گره مشخص نباشد، بین هر قسمت متصل‌کننده بافت یا کش یک مهره قرار دهید. بعد از آماده کردن هر شاخه، کش را به تل متصل کنید.

همچنین اگر گیره‌‌ سر ساده دارید، می‌توانید به آسانی آن را به یک گیره‌ موی رویایی تبدیل کنید؛ فقط باید چند شاخه پر رنگی را با مهره، کش یا بافت ترکیب کنید و رشته‌ها را با گره به هم متصل کنید. سپس با چسب تفنگی به گیره بچسبانید.

Amozesh Tazin Par Be Hamrahe 10 Ideh Ziba Va Karbordi (6)
Tazin Par (2)
Amozesh Tazin Par Be Hamrahe 10 Ideh Ziba Va Karbordi (8)
Tazin Par (5)
Tazin Par (12)

همه ایده‌های گفته شده شیوه ساخت و طراحی ساده‌ای دارند. بنابراین شما می‌توانید به راحتی محیط خانه و اکسسوری خود را با همین وسیله ساده تزیین کرده و یک دکوری منحصربه‌فرد برای خودتان بسازید. اگر به ساخت این ایده‌ها علاقه دارید، می‌توانید پیش از طراحی رنگ کردن پر پرندگان را بیاموزید و بعد این آموزش را روی وسایلتان اجرا کنید.