خلاصه مطلب

اگر به ساخت زیورآلات، اکسسوری موی سر و وسایل تزیینی علاقه دارید، با یک آموزش فوق‌العاده کاربردی و آسان با کاغذرنگی باشید. گفتنی است، ایده‌های ارائه شده به وسایل خاصی نیاز ندارند و با حداقل هزینه ساخته می‌شوند.

اگر دنبال ایده‌های هنری برای خلق دکور و تزیینی متفاوت و منحصربه‌فرد در فضای خانه یا استایل خودتان هستید، استفاده از پرهای صنعتی یک ایده‌ مقرون‌به‌صرفه است که نسبت به سایر انواع دکور و تزیین، ایده‌ای جدید و متفاوت است.

شما می‌توانید با رنگ‌آمیزی و تزیین پر از انواع کاردستی خانگی برای دکور متفاوت اکسسوری بانوان، تزیین دکوراسیون خانه و تزیین گل‌ها استفاده کنید. اگر تصمیم به ایجاد این دکور دارید، تا آخر این مطلب همراه کاغذ رنگی باشید.

وسایل مورد نیاز برای تزیین پر

 • به رنگ دلخواه
  پَر
 • به تعداد کافی
  سنگ تزیینی
 • یک عدد
  ریسه ال‌ای‌دی
 • یک عدد
  تیل آهنی
 • به مقدار لازم
  سیم مفتول
 • به تعداد لازم
  گیره مو (تق تق)
 • کش مو به تعداد لازم
  کش مو
 • به تعداد کافی
  مهره‌های تزیینی
 • چسب حرارتی به مقدار لازم
  چسب تفنگی
 • رنگ اختیاری
  رنگ و قلم‌مو

ایده‌های رنگی‌رنگی برای تزیین پر

این ایده‌ها هم برای تزیین وسایل خانه قابل استفاده هستند و هم برای آرایش یا داشتن یک سبک جدید در پوشش.همچنین شما می‌توانید به جای آنکه دقیقا همین موارد را استفاده کنید، تنها از آن‌ها ایده بگیرید.

1. رنگ‌آمیزی و تزیین پر با طرح حیوانات

با هر ایده‌ای که در ذهن دارید، می‌توانید شروع به رنگ زدن پر کنید. اگر به طراحی و نقاشی شکل و شمایل حیوانات علاقه دارید و می‌توانید به زیبایی تصویر حیوانات را طراحی کنید، کشیدن طرح حیوانات روی پر یکی از جالب‌ترین ایده‌ها برای تزیین پر محسوب می‌شود.

کاردستی و تزیین پر

2. طراحی متون هنری

از گذشته‌های دور تا عصر کنونی شعر و متن‌های هنری همیشه مورد علاقه و توجه افراد زیادی قرار داشته است. لباس‌ها، ظروف و… مختلفی با طراحی‌های متن هنری وجود دارد که طرفداران خاصی پیدا کرده‌اند.

برای انجام این روش سطح پر را با رنگ دلخواه رنگ‌آمیزی کرده و پس از خشک شدن پر با قلم شماره صفر متن موردنظر را بنویسید.

این کار ظرافت خیلی زیادی می‌خواهد پس با حوصله پیش بروید و سعی کنید کیفیت کار را حفظ کنید.

3. رنگ آمیزی پر به شیوه‌ سنتی

این ایده در عین زیبا بودن به راحتی آماده می‌شود. شما می‌توانید از آن برای تزیین گلدان، لیوان آرایشی و قراردادن در تابلوهای دیواری استفاده کرده و از زیبایی پرهای تزیینی لذت ببرید.

برای رنگ‌آمیزی پرها بهتر است هر قسمت را جداگانه رنگ کرده و پس از خشک شدن آن، ادامه‌ رنگ‌آمیزی را انجام دهید. در آخر می‌توانید شاخه‌ انتهای پر را هم با ریسه، روبان یا کاموا بپوشانید تا پر کاملا تزیین شود.

تزیین سنتی پر

4. تزیین پر برای ساخت گوشواره

بانوان امروزی دنبال راهی برای ست کردن و هماهنگی رنگ زیورآلات با لباسشان هستند؛ با استفاده از پرهای رنگارنگ و طرح‌دار متناسب با رنگ لباس‌هایتان همیشه می‌توانید گوشواره و گردنبند را با تیپ خود ست کنید.

با استفاده از چند ترفند آسان برای خود گوشواره بسازید. برای ساخت گوشواره با پر به قلاب گوشواره، پر طراحی شده، مهره و چند وسیله به همین شکل نیاز دارید. ادامه کار بسیار ساده است.

5. تزیین کلاه با پر

اگر دنبال راهی برای تزیین کلاه هستید، کلاه خود را با تزیین پر از سادگی بیرون بیاورید و یک تیپ جدید برای استایل خود خلق کنید. برای اجرای این ایده به تعدادی پر در رنگ و اندازه‌های متفاوت نیاز دارید.

برای تزیین کلاه با پر باید با استفاده از سیم مفتول یا کاموا شاخه‌های پرها را به هم متصل کرده و به کمک چسب تفنگی، دکمه یا گیره به کلاهتان متصل کنید.

تزیین کلاه با تزیین پر

6. تزیین کیف با پر

کیف یکی از وسایل شخصی پر استفاده است که اغلب بانوان همیشه آن را همراه خود دارند؛ اگر کیفی دارید که از ساده بودن آن خسته شده‌اید، با کمی خلاقیت می‌توانید در ظاهر آن تغییر ساده اما چشم‌نوازی ایجاده کرده و کیف خود را با پر تزیین کنید.

به تناسب رنگ کیف می‌توانند تزیین پر را انتخاب کنید. رنگ‌هایی را در تزیین آن انتخاب کنید که با رنگ کیف کاملا هارمونی داشته باشد. سپس می‌توانید پر تزیین شده را با بند به کیف خود بچسبانید.

ایده‌های خلاقانه با تزیین پر

7. ساخت چراغ با تزیین پر

شما می‌توانید با کمترین هزینه فضای ساده اتاق خوابتان را به یک محیط خاص و رومانتیک تبدیل کنید.

روش ساخت چراغ خواب با تزیین پر

ابتدا هر شاخه را مانند تصویر یا طبق سلیقه خودتان بسازید؛ پر، سنگ، ریسه و چوب را باستفاده از سیم مفتول به یکدیگر متصل کرده و به راحنی به دور حلقه نگهدارنده تاب دهید.

آنچه که به عنوان وسایل موردنیاز برای تزیین و ساخت چراغ گفته شد، کاملا به سلیقه شما بستگی دارد. شما می‌توانید از وسایل دیگری برای این کار استفاده کنید.

آموزش تزیین پر

8. ساخت آویز آینه ماشین با تزیین پر

تزیین و زیباسازی فضای داخلی ماشین برای خیلی از افراد اهمیت زیادی دارد. اگر علاقه دارید فضای درونی ماشن را با یک ایده‌ ساده و در عین حال زیبا تزیین کنید، این آویز دوست داشتنی را درست کرده و به آینه خودرو آویزان کنید.

9. آویز دریم کچر با تزیین پر

دریم کچر یکی از وسایل دکوری اتاق خواب است که اخیرا طرفداران زیادی پیدا کرده است. دریم کچر وسیله‌ای است که خیلی از افراد معتقد هستند با وجود آن در اتاق خواب‌های منفی و کابوس‌ها از بین رفته و فرد می‌تواند رویاهای دلنشینی ببینید.

برای تزیین دریم کچر با پر ابتدا باید حلقه اصلی آن را بسازید یا بخرید. سپس می‌توانید پرهای تزیینی را به حلقه دریم کچر متصل کرده و یک دکوری جذاب بسازید.

10. اکسسوری موی سر

آراستگی و زیبایی موهای بانوان همیشه برای آن‌ها اهمیت داشته است. تنها با استفاده از این ایده‌ متفاوت، برای خود کلکسیونی از اکسسوری در طرح‌های خاص و متفاوت بسازید و جذابیت موهایتان را دوچندان کنید.

شیوه تزیین پر برای ساخت اکسسوری موی سر

طبق ایده‌های آموزش تزیین پر این ایده‌ با استفاده از وسایل کمی آماده می‌شود و روشی عالی و در عین حال راحت برای تزیین موهاست. برای ساخت تل با تزیین پر، اول یک تل آهنی از بازار تهیه کنید و پرها را با کمی چسب تفنگی به آن بچسبانید، به همین راحتی!

برای ساخت کش با تزیین پر با توجه به تصاویر یک تل بافتی متناسب به اندازه‌‌ سرتان در نظر گرفته و چند شاخه با پر بسازید. برای آن که گره مشخص نباشد، بین هر قسمت متصل‌کننده بافت یا کش یک مهره قرار دهید. بعد از آماده کردن هر شاخه، کش را به تل متصل کنید.

اگر گیره‌‌ سر ساده دارید، می‌توانید به آسانی آن را به یک گیره‌ موی رویایی تبدیل کنید. باید چند شاخه پر رنگی را با مهره، کش یا بافت ترکیب کنید و رشته‌ها را با گره به هم متصل کنید، بعد با چسب تفنگی به گیره بچسبانید.

همه ایده‌های گفته شده شیوه ساخت و طراحی ساده‌ای دارند. بنابراین شما می‌توانید به راحتی محیط خانه و اکسسوری خود را با همین وسیله ساده تزیین کرده و یک دکوری منحصربه‌فرد برای خودتان بسازید.

اگر به ساخت این ایده‌ها علاقه دارید، می‌توانید پیش از طراحی رنگ کردن پر پرندگان را بیاموزید و بعد این آموزش را روی وسایلتان اجرا کنید.

پرسش‌های متداول درباره تزیین پر

از رنگ‌آمیزی و تزیین پر در کجا استفاده می‌شود؟
شما می‌توانید از این پرهای رنگی در دکور خانه یا تجربه استایل و پوشش متفاوت خودتان استفاده کنید.
برای تزیین پر با کلاه چه نوع کلاهی مناسب است؟
اگر می‌خواهید از پر برای تزیین کلاه استفاده کنید، حتما کلاه‌های مهمانی و غیررسمی را انتخاب کنید.
چطور از پر برای تزیین دریم کچر استفاده می‌شود؟
دریم کچرها اغلب با پر ساخته می‌شوند. کافی است این پرهای رنگی را از انتهایشان با نخ ببندید و به دریم کچر وصل کنید.
اشتراک گذاری: