خلاصه مطلب

یکی از جذاب‌ترین ایده‌های که می‌توانید با کم‌ترین هزینه برای کودکان خود استفاده کنید و خلاقیت آن‌ها را به چالش بکشید رنگ آمیزی پر پرندگان است. این ایده جذاب اولین بار توسط سرخ پوستان استفاده شد و برای قدرت و شخصیت کاربرد داشت. با ما همراه باشید تا این آموزش جذاب یاد بگیرید.

یک ایده جالب و جذاب برای جلوه بهتر وسایل یا محیط مانند کلاه، نقاشی کودکان، دکوراسیون منزل و محل کار استفاده از پرهای رنگی است. این ایده برای اولین بار توسط سرخ پوستان استفاده شد. آن‌ها علت این کار را دفع انرژی‌های منفی می‌دانستند. این روزها استفاده از پر به ویژه پرهای رنگی کنار همه نکات مثبتی که در علم فنک‌شویی دارد، یکی از ساده‌ترین راهکارها برای ایجاد فضایی چشم‌نواز است. اگر شما هم می‌خواهید آموزش رنگ پر پرندگان را بیاموزید، این مطلب را از دست ندهید.

وسایل موردنیاز رنگ پر پرندگان

  • پر در سایزهای مختلف
  • قلم مو
  • آبرنگ

1. رنگ‌ها را آماده و ترکیب کنید

رنگ‌های خود را کنار هم قرار دهید، تا ببینید ترکیب کدام رنگ‌ها با هم بهتر است. رنگ‌های سیاه و سفید را فراموش نکنید، این رنگ‌ها می‌توانند کنتراست چشم‌گیری به رنگ‌آمیزی پر پرندگان اضافه کنند.

رنگ‌ها را در پالت آماده کنید. برای جلوگیری از ادغام رنگ‌ها، آن‌ها را در قالب‌های جداگانه آماده کنید یا از یک پالت با قالب‌های چندگانه استفاده کنید. اگر دوست دارید رنگ‌های جدیدی خلق کنید، قبل  استفاده رنگ‌ها را روی یک کارت با هم ترکیب کنید. برای مثال می‌توانید آبی و قرمز را با هم ترکیب و رنگ بنفش ایجاد کنید.

2. پیش از رنگ پر پرندگان آن‌ها را تمیز کنید

ابتدا پرها را با یک دستمال نیمه مرطوب تمیز کنید تا گرد و غبار روی آن‌ها کاملا پاک و برطرف شود. سپس پرها را به نرمی با برس مرتب کنید تا همه موهای روی پر در یک جهت قرار بگیرند. با این کار رنگ‌آمیزی پر پرندگان ساده‌تر می‌شود. قلم‌مو را به رنگ دلخواهتان آغشته کنید. توجه داشته باشید در این مرحله زیاد رنگ استفاده نکنید. کم‌کم از رنگ‌ها بردارید و در صورت نیاز رنگ بیشتری به کار بگیرید. چراکه در غیر این صورت پرها به هم می‌چسبند و حالت به هم ریخته پیدا می‌کنند.

رنگ امیزی پر پرندگان مرحله به مرحله

برای رنگ کردن پرها باید قلم‌مو نقاشی را در جهت روییدن یا به اصطلاح خواب پرها بکشید تا پرها حین رنگ‌آمیزی نظم و زیبایی خود را از دست ندهند. اگر می‌خواهید از چندین رنگ برای رنگ پر پرندگان استفاده کنید، پیش از اینکه قلم‌مو را در رنگ‌های مختلف بزنید، آن را به خوبی بشویید تا رنگ‌ها با هم مخلوط نشوند.

پس از اینکه یک سمت پر را به طور کامل رنگ کردید، اجازه دهید مدتی بگذرد تا رنگ روی پر کاملا خشک شود. پس از آن پر را برعکس کرده و رنگ‌آمیزی را تکرار کنید. رنگ‌آمیزی ساقه‌ پر را برای مرحله آخر بگذارید؛ چراکه در طول رنگ‌ پر پرندگان باید از ساقه پر بگیرید.

در آخر پس از پایان رنگ کردن پر، اگر جایی از آن درست رنگ نشده، با دقت تمام پر را رنگ‌آمیزی کنید.

اموزش رنگ امیزی پر پرندگان

3. روی پرها را طراحی کنید

شما می‌توانید با استفاده از رنگ سیاه یا سفید طرح‌هایی روی پرها بکشید. ایده‌های مختلفی برای رنگ‌آمیزی و کشیدن طرح روی پرها وجود دارد. برای مثال می‌توانید از خطوط، نقاط، پولک، گل، طرح‌های آماده و … استفاده کنید. اینکه چه طرحی برای زیبایی بیشتر طرح انتخاب کنید، به خلاقیت و سلیقه شما بستگی دارد.

این نکته را در نظر داشته باشید که پیش اجرای طرح، باید اجازه دهید رنگ‌های زیری کامل خشک شود.

رنگ آمیزی

می‌توانید پرهای رنگ شده را در گلدان، قاب و وسایل شخصی خود استفاده کنید. این کاردستی رنگی می‌تواند خلاقیت شما را به چالش بکشد. اگر از انجام این نوع کاردستی‌های رنگی لذت می‌برید، ساخت کاردستی گل آفتاب گردان هم می‌تواند برایتان جالب باشد.

پرسش‌های متداول درباره کاردستی رنگ پر پرندگان

برای ساخت کاردستی رنگ پر پرندگان به چه وسایلی نیاز دارید؟
پر پرنده و رنگ نقاشی مهم‌ترین وسایل این کاردستی هستند.
کاردستی مار آکاردئونی برای چه رده سنی مناسب است؟
هرچند برای ساخت آن باید روی کمک بزرگسالان حساب کرد، اما این کاردستی برای کودکان رده سنی 6 تا 10 سال است.
اگر قلم‌مو نداشته باشید، چه جایگزینی برای آن وجود دارد؟
در این صورت می‌توانید دستکش دستتان کنید و با انگشتتان پرها را رنگ کنید.
اشتراک گذاری: