خلاصه مطلب

دامبو یک شخصیت کارتونی که با گوش‌های بزرگ خود به یک فیل پرنده تبدیل شده است. اگر کودکتان از این کارتون خوشش می‌آید، می‌توانید نقاشی دامبو را برایش رسم کنید تا آن را رنگ‌آمیزی کند.

دامبو قهرمان کارتون محبوب کمپانی والت دیزنی است. او یک فیل کوچک آسیایی است که همراه حیوانات دیگر در سیرک زندگی می‌کند. کشیدن نقاشی دامبو این بچه فیل مهربان، بازیگوش و شاد هر کودکی را سر ذوق می‌آورد.

برخلاف دیگر فیل ها، دامبو گوش‌های بسیار بزرگی داشت که اغلب مایه تمسخر بود، اما همین گوش‌های بزرگ به دامبو کمک کرد تا پرواز کند.

در این مطلب از کاغذ رنگی قرار است باد بگیرید که چطور یک نقاشی دامبو بکشید.

مراحل کشیدن نقاشی دامبو

برای ترسیم صحیح نقاشی دامبو باید تمام مراحل طراحی را به دقت دنبال کنید. در هر مرحله از تصاویر و توضیحات استفاده کنید و در نهایت یک بچه فیل زیبا خواهید داشت.

مراحل کشیدن نقاشی دامبو

1. کشیدن کلاه فانتزی

شاید فکر کنید باید سر بچه فیل را بکشید، اما در اولین مرحله از نقاشی دامبو باید کلاه بچه فیل را بکشید. کلاه شکلی نامنظم، کمی به پهلو چرخیده و چندین چین دارد.

کشیدن کلاه فانتزی برای شخصیت کارتونی

2. طراحی سر نقاشی دامبو

سر نقاشی دامبو این نقاشی کارتونی را بکشید. بعد کنار سر، یک خرطوم کوچک بکشید که در قسمت اول پهن و انتهای آن باریک می شود.

طراحی سر نقاشی دامبو

3. اضافه کردن یقه

برای کشیدن یقه نقاشی دامبو مثل تصویر از خطوط منحنی کمک بگیرید و چند خط مواج زیر سر بکشید. به این ترتیب بخش بالایی نقاشی کامل می‌شود.

اضافه کردن یقه برای دامبو

4. رسم پاهای جلویی

در این مرحله از نقاشی دامبو به کمک خطوط صاف، پاهای جلویی بچه فیل را بکشید. در نظر داشته باشید دو پنجه جلویی نقاشی کنار هم قرار گرفته باشند.

رسم پاهای جلویی شخصیت کارتونی نقاشی دامبو

5. اضافه کردن پاهای عقب

برای تکمیل پاهای بچه فیل، از خطوط منحنی‌شکل استفاده کنید. بچه فیل در حالت نشسته است، بنابراین پاهای عقبی نقاشی دامبو را در جهت مخالف رسم کنید.

اضافه کردن پاهای عقب فیل کارتونی

6. کشیدن گوش های نقاشی دامبو

برای کشیدن گوش‌های نقاشی دامبو از خطوط صاف بلند استفاده کنید تا گوش‌های پهن این نقاشی کارتونی و فانتزی هم کامل شود.

کشیدن گوش های نقاشی دامبو

7. رسم انگشت و چین روی پوست

در این مرحله از نقاشی دامبو روی پنجه‌های جلویی فیل، انگشتان گرد کوچک بکشید و چین‌های پوست را با چند خط کوتاه روی پاها نشان دهید.

رسم انگشت و چین روی پوست دامبو

8. اضافه کردن جزییات

در آخرین مرحله از نقاشی دامبو باید چشم‌ها، ابروها، دهان و سایر جزییات داخل خرطوم را تکمیل کنید. هرچه جزییات را با حوصله بیشتری کامل کنید، نقاشی بهتری خواهید داشت.

اضافه کردن جزییات به نقاشی دامبو کودکانه

9. رنگ آمیزی نقاشی دامبو

مرحله رنگ‌آمیزی را به کودکان بسپارید تا نقاشی دامبو را رنگ کنند. برای این کار به رنگ های خاکستری، صورتی، قرمز و زرد نیاز خواهند داشت.

رنگ آمیزی نقاشی دامبو

البته یادتان باشد این نقاشی برای کودکان است، بنابراین بهتر است جعبه مداد رنگی را کنار دست کودکتان بگذارید و اجازه دهید خودش رنگ‌های دلخواهش را برای رنگ‌آمیزی نقاشی دامبو انتخاب کند.

پرسش‌های متداول درباره

نقاشی دامبو برای چه رده سنی مناسب است؟
این نقاشی مناسب کودکان است. بزرگسالان می‌توانند در کشیدن نقاشی به کودکان کمک کنند.
برای کشیدن این نقاشی چقدر وقت نیاز است؟
کشیدن این نقاشی تقریبا 20 دقیقه زمان می‌برد.
به جای مداد رنگی از چه وسایلی برای رنگ‌آمیزی این نقاشی می‌توان استفاده‌ کرد؟
شما می‌توانید به‌ جای مداد رنگی از آبرنگ، مداد شمعی یا پاستل هم استفاده کنید.
اشتراک گذاری: