خلاصه مطلب

خیلی از والدین دوست دارند کودکشان را از همان خردسالی با دنیای ساز و موسیقی آشنا کنند. کشیدن نقاشی نوازنده یکی از اولین گام‌ها برای آشنایی کودکان با موسیقی است. این نقاشی را بکشید و رنگ‌آمیزی آن را به کودکتان بسپارید.

در این آموزش از کاغذ رنگی قرار است کشیدن نقاشی نوازنده را مرحله به مرحله یاد بگیرید. در نگاه اول، این نقاشی ممکن است برای شما پیچیده به نظر برسد، اما وقتی مرحله‌به‌مرحله پیش بروید، کشیدن آن اصلا کار سختی نیست.

این آموزش برای کودکان و هنرمندان تازه کار بدون تجربه طراحی در نظر گرفته شده است. بنابراین، اگر مراحل را به دقت دنبال کنید، می‌توانید به راحتی یک نوازنده بکشید.

مراحل رسم نقاشی نوازنده

برای کشیدن نقاشی نوازنده از انواع نقاشی مشاغل کافی است مراحل زیر را به ترتیب دنبال کنید. در هر مرحله یک قدم به کشیدن نقاشی نوازنده نزدیک‌تر می‌شوید.

مراحل رسم نقاشی نوازنده

1. کشیدن سر نقاشی

برای کشیدن سر نقاشی نوازنده یک طرح نیمه بیضی از صورت بکشید و بعد با اضافه کردن گوش و مو برای نوازنده، طرح سر نقاشی را تکمیل کنید.

کشیدن سر نقاشی نوازنده

2. رسم بخشی از بالاتنه نوازنده

زیر صورت نقاشی نوازنده با خط‌های صاف،  طرح گردن و تی شرت او را اضافه کنید. سعی کنید هر مرحله را با دقت و حوصله کافی پیش ببرید.

رسم بخشی از بالاتنه نوازنده

3. کشیدن دست‌های نقاشی نوازنده

حالا با خط‌های منحنی، دست‌های این نوازنده ماهر را رسم کنید. در این طراحی یک دست نقاشی نوازنده به سمت بالا بلند شده و دست دیگر پایین آمده است.

کشیدن دست های نقاشی نوازنده

این حالت برای این است که نوازنده را در حال نواختن ساز نشان دهید.

4. طراحی طبل نوازنده

در نقاشی نوازنده علاوه‌بر خود فرد، باید تجهیزات موسیقی را هم کامل کنید. برای تکمیل این مرحله، دو استوانه یکسان جلوی درامر بکشید.

طراحی طبل نقاشی نوازنده

5. رسم یک طبل دیگر

برای اینکه تجهیزات موسیقی را کامل کنید، بهتر است یک طبل دیگر هم به نقاشی نوازنده اضافه کنید. پس باید یک طبل بزرگ زیر دو تای قبلی اضافه کنید.

رسم یک طبل دیگر

6. تکمیل ساز نقاشی نوازنده

دو سنج را روی یک سه پایه بلند بکشید و پایه موسیقی را سمت راست نوازنده اضافه کنید. هرچه جزییات بیشتری به نقاشی اضافه کنید، طرح نهایی زیباتر خواهد بود.

تکمیل ساز نقاشی نوازنده

7. رسم یک سنج دیگر

این سنج را با خطوط بیضی و صاف سمت راست درامر نقاشی نوازنده ترسیم کنید تا همه وسایل و آلات موسیقی موردنیازش کامل باشد.

رسم یک سنج دیگر

8. کشیدن جزییات نقاشی

در این مرحله باید جزییات صورت و پاهای نقاشی را ترسیم کنید. چوب‌های طبل را در دستان نوازنده بکشید تا نقاشی تمام شود.

کشیدن جزییات نقاشی نوازنده

9. رنگ‌آمیزی نقاشی نوازنده

حالا وقت رنگ‌آمیزی نقاشی کودکانه نوازنده است. اگر می‌خواهید از نقاشی الگو بگیرید، برای رنگ‌آمیزی از سایه‌های قهوه‌ای، نارنجی، آبی، صورتی، یاسی و مشکی استفاده کنید.

رنگ آمیزی نقاشی نوازنده

اگر هم دوست دارید کودکتان قوه تخیل و خلاقیت خودش را به کار بگیرد، کافی است جعبه مدادرنگی را کنار دستش بگذارید و اجازه دهید رنگ‌های دلخواهش را انتخاب کند.

پرسش‌های متداول درباره نقاشی نوازنده

نقاشی نوازنده برای چه رده سنی مناسب است؟
این نقاشی مناسب کودکان است و می‌توانند کنار بزرگ‌ترها آن را رسم کنند.
به جای مداد رنگی از چه وسایلی برای رنگ‌آمیزی این نقاشی می‌توان استفاده‌ کرد؟
شما می‌توانید به‌ جای مداد رنگی از آبرنگ، مداد شمعی یا پاستل هم استفاده کنید.
رسم نقاشی کودکانه نوازنده چقدر زمان می‌برد؟
کشیدن این نقاشی تقریبا 20 دقیقه زمان می‌برد.
اشتراک گذاری: