خلاصه مطلب

نقاشی دیو و دلبر یا همان نقاشی بل دختر محبوب این کارتون یکی از جذاب‌ترین پیشنهادها برای آموزش نقاشی کودکانه است. در این مطلب آموزش آن را یاد خواهید گرفت.

حتما شما هم با کارتون دیو و دلبر خاطره دارید. یکی از شخصیت‌های این کارتون دختر زیبایی به اسم بل (Belle) هست. این دختر پوست روشن و موهای قهوه‌ای زیبا دارد. بل در نقاشی دیو و دلبر بیش از هر چیز عاشق خواندن و رویاپردازی است.

یادتان باشد این آموزش به سبک چیبی ارائه شده است و طراحی همه ویژگی‌های مشخصه این سبک را دارد. شاهزاده خانم این نقاشی یک سر بزرگ با نیم‌تنه کوچک و اندام کوتاه دارد.

 پس با کاغذ رنگی همراه شوید تا در 9 مرحله بسیار ساده، کشیدن نقاشی دیو و دلبر را یاد بگیرید.

مراحل کشیدن نقاشی دیو و دلبر

برای کشیدن نقاشی دیو و دلبر لازم است مراحل زیر را به ترتیب طی کنید و پیش بروید.

مراحل کشیدن نقاشی دیو و دلبر

1. کشیدن سر نقاشی

کشیدن نقاشی دیو و دلبر را با رسم طرح کلی سر شروع کنید. برای کشیدن سر نقاشی باید دو دایره با اندازه‌های مختلف را به تصویر بکشید و بعد آن را برای اجزای دیگر صورت علامت‌گذاری کنید.

کشیدن سر نقاشی پرنسس دیزنی

2. اضافه کردن اجزای صورت نقاشی دیو و دلبر

در این مرحله از نقاشی دیو و دلبر باید اجزای صورت بل را اضافه کنید. پس چشم‌ها، بینی و دهان بزرگ نقاشی را بکشید و قسمت پایینی طرح کلی صورت را اصلاح کنید.

اضافه کردن اجزای صورت نقاشی دیو و دلبر

3. رسم موهای نقاشی

حالا باید موهای نقاشی دیو و دلبر را بکشید. برای این کار از خطوط منحنی برای کشیدن مدل موی این نقاشی دخترانه استفاده کنید.

رسم موهای نقاشی شخصیت دیزنی

4. تکمیل جزییات موهای نقاشی دیو و دلبر

در این مرحله باید چند تار موی نازک در کناره‌ها اضافه کنید تا موها هم حالت طبیعی‌تری به خودشان بگیرند. به این ترتیب ظاهر بل زیباتر خواهد بود.

تکمیل جزییات موهای نقاشی دیو و دلبر

5. کشیدن جزییات صورت

مردمک‌ها، مژه‌ها، پلک‌های بالایی، گوش‌ها و گوشواره‌های گرد را به تصویر بکشید. رسم همه این جزییات به نقاشی کمک می‌کند تا نتیجه نهایی حرفه‌ای باشد.

کشیدن جزییات صورت دیو و دلبر

6. رسم بالاتنه و بازوهای نقاشی دیو و دلبر

یادتان باشد قرار است بدن شخصیت بل در نقاشی دیو و دلبر نسبت به سر و موهای آن کوچک‎تر باشد. دقت کنید که  یکی از بازوها در مفصل آرنج خم شده و بازوی دیگر صاف است.

رسم بالاتنه و بازوهای نقاشی دیو و دلبر

7. کشیدن دست‌ها و پایین لباس

اول دست‌های کوچک بل در نقاشی دیو و دلبر را اضافه کنید و بعد هم از خطوط منحنی برای کشیدن جزییات و چین‌های روی لباسش استفاده کنید.

کشیدن دست ها و پایین لباس شخصیت کارتونی دیزنی

8. تکمیل جزییات لباس

برای این که جزییات نقاشی دیو و دلبر را کامل کنید، باید گل رز را در دست شاهزاده خانم بکشید و عناصر تزیینی را به لباس او اضافه کنید.

تکمیل جزییات لباس دیو و دلبر

9. رنگ‌آمیزی نقاشی دیو و دلبر

رسم نقاشی دخترانه تمام است. حالا وقت رنگ‌آمیزی نقاشی دیو و دلبر می‌رسد. برای رنگ‌آمیزی این نقاشی بهتر است کودکتان را تشویق کنید تا از خلاقیت و سلیقه خودش بهره ببرد.

رنگ آمیزی نقاشی دیو و دلبر

با این حال اگر کودکتان می‌خواهید نقاشی را با توجه به الگوی همین آموزش رنگ کند، به رنگ‌های زرد، بژ، قهوه‌ای و قرمز نیاز دارد.

پرسش‌های متداول درباره نقاشی دیو و دلبر

نقاشی کودکانه دیو و دلبر برای چه رده سنی مناسب است؟
این نقاشی ساده و کودکانه است. بزرگسالان می‌توانند در کشیدن این نقاشی به کودکان کمک کنند.
کشیدن نقاشی دیو و دلبر چقدر زمان می‌برد؟
کشیدن این نقاشی تقریبا 30 دقیقه زمان می‌برد.
به جای مداد رنگی از چه وسایلی برای رنگ‌آمیزی این نقاشی می‌توان استفاده‌ کرد؟
شما می‌توانید به‌ جای مداد رنگی از آبرنگ، مداد شمعی یا پاستل هم استفاده کنید.
اشتراک گذاری: