خلاصه مطلب

نقاشی گوزن کارتونی یک نقاشی جالب از حیوان موردعلاقه کودکان است. شما می‌توانید به کمک آموزش زیر نقاشی گوزن فانتزی را با کودکتان رسم کنید و بعد آن را برای رنگ‌آمیزی به کودکتان بدهید.

کودکان در شب کریسمس آرزو می‌کنند که گوزن‌های بابانوئل برایشان هدیه‌ای بیاورند. این داستان در انیمیشن‌های زیادی تکرار شده و برای کودکان هیجان‌انگیز است. پس کشیدن نقاشی گوزن کودکانه مرحله به مرحله هم می‌تواند برای آن‌ها جالب و سرگرم‌کننده باشد.

در این آموزش با کاغذ رنگی همراه شوید تا در چند مرحله ساده یک نقاشی گوزن کارتونی بامزه نقاشی کنید.

مراحل کشیدن نقاشی گوزن کارتونی

برای رسم نقاشی کودکانه گوزن مثل نقاشی خرگوش و نقاشی قورباغه باید مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید. با دنبال کردن 9 مرحله زیر می‌توانید یک گوزن کارتونی بامزه نقاشی کنید.

مراحل کشیدن نقاشی گوزن کارتونی

1. کشیدن سر و نیم‌تنه نقاشی گوزن

برای کشیدن نقاشی گوزن، اول باید سر آن را جایی بالای صفحه رسم کنید. سر گوزن را به شکل بیضی بکشید. بعد نیم‌تنه را با فاصله از سر گوزن، زیر آن به شکل بیضی بزرگ‌تر رسم کنید.

کشیدن سر و نیم تنه گوزن

2. کشیدن گردن و دم گوزن

برای کشیدن گردن نقاشی گوزن کارتونی سرو نیم‌تنه گوزن را به کمک 2 خط منحنی شکل به هم وصل کنید. حالا مثل تصویر، با کمک خطوط منحنی شکل، یک دم کوچک روی نیم‌تنه بکشید.

کشیدن گردن و دم نقاشی گوزن

3. کشیدن جزییات صورت نقاشی گوزن

در این مرحله از نقاشی گوزن فانتزی باید چشم، دهان و بینی نقاشی بچگانه گوزن را بکشید. اول با یک خط منحنی شکل، قسمت جلوی صورت را مشخص کنید.

بعد مثل تصویر، محل قرارگیری چشم، بینی و دهان را روی کاغذ مشخص کنید. برای کشیدن چشم‌ از یک بیضی کوچک و برای کشیدن بینی از یک بیضی بزرگ‌تر کمک بگیرید. دهان گوزن را با کمک یک خط منحنی شکل کوچک بکشید.

کشیدن جزییات صورت نقاشی گوزن

4. کشیدن گوش‌های گوزن

همان‌طور که می‌دانید گوش‌ها بالای سر نقاشی بچگانه گوزن قرار دارند. گوش‌ها را شبیه عدد هشت و با کمک خطوط منحنی شکل رسم کنید.

کشیدن گوش های نقاشی گوزن

5. کشیدن شاخ‌های گوزن

گوزن‌ها حیواناتی شاخ‌دار هستند. شاخ‌های گوزن کنار گوش‌های این حیوان، بالای سر قرار می‌گیرند. به تصویر زیر نگاه و شاخ‌ها را به کمک خطوط منحنی شکل مثل آن رسم کنید تا شاخ‌های نقاشی گوزن آسان هم تکمیل شود.

6. کشیدن پاهای جلویی گوزن

یک گوزن درحال دویدن را تصور کنید. پاهای نقاشی گوزن کودکانه کاملا صاف نیستند و کمی به سمت عقب خم می‌شوند. پاهای جلو را مثل تصویر، از زیر گردن و به کمک خطوط منحنی شکل طراحی کنید.

کشیدن پاهای جلویی نقاشی گوزن

7. کشیدن پاهای عقب

با استفاده از خطوط منحنی، دو پای عقب نقاشی گوزن ساده را به شکل تقریبا مشابه پاهای جلو کامل کنید.

کشیدن پاهای عقب نقاشی گوزن

8. حذف خطوط کمکی

وقت پاک کردن خطوط اضافه نقاشی است. تصویر زیر را در نظر بگیرید و با یک پاک‌کن، خطوط اضافه‌ نقاشی خودتان را پاک کنید. حذف خطوط اضافه کمک می‌کند نقاشی گوزن، تمیز و مرتب به نظر برسد.

تکمیل نقاشی گوزن

9. رنگ‌آمیزی نقاشی گوزن

مرحله آخر کشیدن نقاشی گوزن ساده است. حالا باید مداد رنگی‌ها را آماده کنید. برای رنگ آمیزی این نقاشی می‌توانید مثل تصویر از رنگ‌های بژ، قرمز، قهوه‌ای و مشکی استفاده کنید.

رنگ آمیزی نقاشی گوزن

فراموش نکنید نقاشی کودکانه گوزن برای خردسالان است. پس نقاشی کودکانه گوزن را به فرزندتان بسپارید و اجازه دهید خودش رنگ‌های نقاشی را به دلخواه انتخاب کند.

سوالات متداول درباره نقاشی گوزن

نقاشی گوزن کارتونی برای چه رده سنی مناسب است؟
این نقاشی مناسب کودکان است، اما بزرگسالان هم باید در کشیدن آن به کودکان کمک کنند.
برای کشیدن نقاشی گوزن به چه وسایلی نیاز است؟
برای کشیدن این نقاشی تنها به کاغذ و مداد رنگی نیاز دارید.
به جای مداد رنگی از چه وسایلی برای رنگ‌آمیزی این نقاشی می‌توان استفاده‌ کرد؟
شما می‌توانید به‌ جای مداد رنگی از آبرنگ، مداد شمعی یا پاستل هم استفاده کنید.
اشتراک گذاری:

نظر خود را در مورد متن بالا ثبت کنید