خلاصه مطلب

اگر از گلدان‌های ساده خوشتان نمی‌آید، کافی است با کمی کاموا گلدان‌ها را به طرح متفاوتی تزیین کنید. تزیین گلدان با کاموا یک راهکار ساده و کم هزینه و البته خلاقانه برای داشتن گلدان‌های متفاوتی است که به دکور خانه هم می‌آید.

شاید گاهی به ذهنتان رسیده باشد گلدانی که برای نگهداری گل مخصوص خود از آن استفاده می‌کنید، به اندازه کافی زیبا به نظر نمی‌رسد! در این آموزش با کاغذ رنگی همراه شوید تا در چند مرحله ساده و بدون صرف هزینه زیاد از گلدان ساده خود یک گلدان شیک، زیبا و درخور بسازید! تزیین گلدان با کاموا یک راه ساده و جالب برای این کار است.

اگر از افرادی هستید که علاقه زیادی به گل و گیاه دارند و تعدادی از آن‌ها را در خانه خود نگهداری می‌کنند، حتما به این کاردستی علاقه‌مند خواهید شد یا شاید هم از تزیین گلدان با سنگ خوشتان بیاید.

وسایل مورد نیاز

 • گلدان 1 عدد
  گلدان ساده
 • به مقدار دلخواه
  کنف جوت رنگی
 • به مقدار دلخواه
  کنف جوت طبیعی
 • چسب حرارتی 1 عدد
  چسب حرارتی
 • قیچی 1 عدد
  قیچی

چند نکته تکمیلی درباره وسایل موردنیاز:

 • اگر در حال حاضر گلدان ساده در خانه دارید؛ پس بخش زیادی از راه را آمده‌اید! اگر هم ندارید، می‌توانید به سادگی از شهر گل یا مغازه‌های کوچک‌تر یا حتی از آنلاین‌شاپ تهیه کنید.
 • شما می‌توانید از هر رنگی برای کنف جوت استفاده کنید. ما در این آموزش رنگ سبز را انتخاب کرده‌ایم. استفاده از رنگ سبز برای تزیین گلدان با کاموا به این دلیل است که با هر نوع گیاه و گلی همخوانی دارد.
 • بد نیست بدانید استفاده از کنف جوت طبیعی با آن رنگ کرم می‌تواند کار شما را بی‌اندازه زیبا و خاص کند! پس پیشنهاد ما این است که این رنگ را حذف نکنید.

مراحل تزیین گلدان با کنف ساده

در ادامه وقتی همه وسایل موردنیاز را تهیه کردید، کافی است قدم‌به‌قدم مراحل زیر را پشت سر بگذارید تا مثل کاردستی گل با کرفس این کاردستی هم درست شود.

1. چسباندن سر کنف سبز به گلدان

برای تزیین گلدان با کنف اول باید یک سر کنف سبز خود را به پایین گلدان بچسبانید. بهتر است دستتان را مدتی روی آن نگه دارید تا مطمئن شوید کنف رنگی به صورت کامل به گلدان چسبیده است.

تزیین گلدان با کنف

2. چسباندن کنف به دورتادور گلدان

حالا به تزیین گلدان با کنف شروع کنید و کم‌کم کنف را دورتادور گلدان بچسبانید. برای این کار لازم نیست کل گلدان را چسبی کنید. می‌توانید هر دو ردیفی که دور گلدان می‌پیچید، مقداری چسب اضافه کنید تا از چسبیدن محکم کنف به گلدان مطمئن شوید.

چسباندن کنف به دورتادور گلدان

3. تکرار مراحل تزیین گلدان با کنف

حالا همین کار را با کنف جوت طبیعی تکرار کنید. اینکه از کجا تغیر رنگ را شروع کنید به خودتان بستگی دارد. در این ایده تزیین گلدان با کنف بیشتر گلدان به رنگ سبز درآمده است. حدود یک سوم رنگ سبز، با رنگ طبیعی جوت تزیین شده است.

تزیین گلدان

شما می‌توانید به تناسب علاقه و سلیقه خودتان سهم هر رنگ از کنف را در تزیین گلدان با کنف مشخص کنید. ما همچنین بخش بالایی گلدان را با همان رنگ سفید رها کرده‌ایم! شاید شما بخواهید این بخش را هم کنف بچسبانید.

این گلدان‌های تزیین‌شده چه کاربردهایی دارند؟

همانطورکه دیدید، می‌توانید این گلدان‌های زیبا و شیک را جایگزین گلدان‌های ساده کنید. علاوه‌براین می‌توانید از این دست‌سازه زیبا برای نگهداری وسایل مختلف کوچک استفاده کنید. ظاهر زیبایی که تزیین گلدان با کنف دارد، نمای خانه و اتاق شما را تغیر می‌دهند.

تزئین گلدان در خانه

همچنین می‌توانید در جشن‌های تولد بطری‌های کوچک آب‌میوه را با یخ داخل آن قرار دهید. یا حتی کادوها را درون آن بچینید. اینکه چه کاربردهای دیگری می‌توان برای این کاردستی در نظر گرفت، بستگی به میزان خلاقیت و خوش‌فکری شما دارد.

اگر شما هم از ایده تزیین گلدان با کنف خوشتان آمد، می‌توانید از آن برای تزیین وسایل و ظروف دیگر الهام بگیرید.

پرسش‌های متداول درباره تزیین گلدان با کنف

وسایل موردنیاز برای تزیین گلدان با کنف چیست؟
کنف ساده و رنگی، چسب حرارتی و گلدان ساده و… از مهم‌ترین وسایل تزیین گلدان با کنف هستند.
این کاردستی برای چه رده سنی است؟
تزیین گلدان با کنف یکی از حرفه‌ای‌ترین کاردستی‌هاست و برای بزرگسالان مناسب است.
تزیین گلدان با کنف چقدر زمان می‌برد؟
هرچند این کاردستی به دقت زیادی نیاز دارد، ولی ساده است و حدود 2 ساعت زمان خواهد برد.
اشتراک گذاری:

نظر خود را در مورد متن بالا ثبت کنید