خلاصه مطلب

نقاشی رقصنده یک نقاشی ساده از دختری است که می‌رقصد. شما با کشیدن این نقاشی برای کودکتان رویا و سرگرمی همه دختربچه‌ها را برایشان به تصویر می‌کشید. کودکان با رنگ‌آمیزی این نقاشی حال خوشایندی خواهند داشت.

در این آموزش نقاشی قرار است یک رقصنده را نقاشی کنید. این نقاشی احتمالا برای دختربچه‌ها جذابیت زیادی دارد. پس فرصت را از دست ندهید و وارد عمل شوید. با کاغذ رنگی همراه شوید و در 9 قدم ساده یک رقصنده بالرین را نقاشی کنید.

مراحل کشیدن نقاشی رقصنده کودکانه

برای کشیدن یک نقاشی رقصنده مثل نقاشی آشپز ساده و کودکانه باید مراحل زیر را طی کنید.

آموزش نقاشی رقصنده کودکانه

1. رسم منحنی صورت بالرین

می‌خواهیم کار نقاشی کودکانه رقصنده را با رسم صورت این بالرین شروع کنیم. برای صورت این نقاشی رقصنده لازم است مقداری دقت به خرج دهید و یک منحنی مثل شکل زیر را رسم کنید.

آموزش نقاشی رقصنده

2. کشیدن موهای نقاشی رقصنده

در مرحله دوم برای ادامه نقاشی رقصنده باید موهای جمع‌شده و زیبای بالرین را به تصویر بکشید. طبیعتا باز هم با منحنی سر و کار دارید! مثل شکل، جلو و پشت موها را به سادگی اطراف صورت نقاشی کنید.

کشیدن موهای نقاشی رقصنده

3. تکمیل نیم‌تنه نقاشی بالرین

حالا باید نیم‌تنه بالا و گردن نقاشی رقصنده را به تصویر بکشید. کافی است از چند منحنی ساده استفاده کنید. نیم‌تنه او را مثل تصویر زیر کمی با قوس بکشید تا حالت انحنای بدن او مشخص باشد.

آموزش نقاشی رقصنده کودکانه

4. طراحی دامن نقاشی رقصنده

در این بخش باید قسمت دامنی پیراهن نقاشی رقصنده خود را رسم کنید. برای رسم آن به بالا بودن یک پای بالرین توجه کنید تا شکل نهایی زیبا باقی بماند.

طراحی دامن نقاشی رقصنده

5. رسم پاهای نقاشی

پای جلوی نقاشی رقصنده را رسم کنید. این پا را باید به صورت کاملا صاف بکشید. شما می‌توانید یک طرح زیگزاگی یا هر طرح دلخواه دیگر را برای نشان دادن جوراب او رسم کنید و کفش کوچک او را هم با حالتی که روی پنجه ایستاده ‌است طراحی کنید.

رسم پاهای نقاشی رقصنده

6. کشیدن پای خمیده نقاشی رقصنده

حالا پای دیگر نقاشی بالرین را درست با همان الگو فقط در حالت افقی رسم کنید؛ طوری که بالا بودن پا مشخص شود. همه چیز خیلی ساده است.

کافی است کمی خلاقیت و حوصله داشته باشید.

کشیدن پای خمیده نقاشی رقصنده

7. کشیدن دست‌های نقاشی

در مرحله هفتم به سراغ دست‌های منعطف نقاشی رقصنده بروید. با چند منحنی ساده می‌توانید حالت دستان او را به‌طور کاملا آزاد نشان دهید.

کشیدن نقاشی رقصنده

8. تکمیل جزییات صورت نقاشی بالرین

حالا سراغ اجزای صورت بروید. چشم‌ها، ابروها، دهان و بینی نقاشی رقصنده را مثل شکل به تصویر بکشید تا صورت زیبای او نمایان شود.

همچنین یک تل پهن را هم روی سر او نقاشی کنید تا جزییات این نقاشی کامل شود.

تکمیل جزییات صورت نقاشی بالرین

9. رنگ‌آمیزی نقاشی رقصنده

نوبت رنگ‌آمیزی نقاشی رقصنده است. در اینجا پیراهن بالرین آبی است. شما می‌توانید همه مداد رنگی‌ها را جلوی کودکتان بگذارید تا خودش رنگ موردعلاقه‌اش را انتخاب کند.

رنگ آمیزی نقاشی رقصنده

شاید کودک شما می‌خواهید رقصنده یک پیراهن صورتی با گل‌های سفید پوشیده باشد. مانع او نشوید و اجازه دهید خیال و تصورات خودش را روی کاغذ بیاورد.

اگر شما هم این نقاشی رقصنده از انواع نقاشی مشاغل را رسم کرده‌اید، نظرتان را درباره آن با ما در میان بگذارید.

پرسش‌های متداول درباره نقاشی رقصنده

نقاشی رقصنده مناسب چه رده سنی است؟
این نقاشی کودکانه برای رده سنی 4 تا 8 سال مناسب است. شما می‌توانید برای کشیدن این نقاشی به کودکتان کمک کنید.
چه وسایلی برای کشیدن نقاشی رقصنده نیاز است؟
برای این نقاشی تنها به کاغذ و مداد رنگی نیاز دارید.
اگر مداد رنگی نداشته باشیم، چه وسایلی برای نقاشی رقصنده مناسب است؟
شما می‌توانید به جای مداد رنگی از آبرنگ، مداد شمعی، پاستل و… هم استفاده کنید.
اشتراک گذاری: