خلاصه مطلب

آشپزها یکی از هیجان‌انگیزترین شغل‌های دنیا را دارند که با عطر و طع ترکیب شده است. اگر می‌خواهید این شغل را به کودکان آموزش دهید، کافی است نقاشی آشپز را برای کودکتان رسم کنید تا آن را رنگ‌آمیزی کند.

یکی از جذاب‌ترین شغل‌ها و فعالیت‌ها برای کودکان، آشپزی و سروکار داشتن با خوراکی‌هاست. در این آموزش قرار است به‌شکل ساده کشیدن نقاشی آشپز بامزه از انواع نقاشی مشاغل را یاد بگیرید.

اگر آماده هستید، وسایل خود را آماده کنید و با کاغذ رنگی همراه شوید و یک آشپز مهربان و دوست‌داشتنی را مرحله‌به‌‌مرحله بکشید.

مراحل کشیدن نقاشی آشپز کودکانه

برای اینکه نقاشی آشپز مثل نقاشی دکتر را برای کودکتان بکشید، مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.

مراحل کشیدن نقاشی آشپز کودکانه

1. کشیدن طرح کلی سر و بدن

اول یک طرح کلی برای سر و نیم‌تنه نقاشی آشپز بکشید. سر را با یک منحنی بسته بزرگ و نیم‌تنه را با یک منحنی بسته کوچک‌تر رسم کنید. دو خط مانند بعلاوه روی طرح کلی سر با الگوی زیر بکشید تا بتوان اجزای صورت را در جایگاه مناسب کشید.

کشیدن طرح کلی سر و بدن نقاشی آشپز کودکانه

2. کشیدن دست‌ها و پاهای آشپز

دست‌ها و پاهای آشپز را بکشید. به کمک استوانه‌ها و دایره‌های کوچک، دست‌ها و پاهای نقاشی آشپز را تکمیل کنید.

کشیدن دست ها و پاهای نقاشی آشپز کودکانه

3. تکمیل صورت نقاشی آشپز

حالا به کمک همان خط‌های به علاوه، اجزای صورت را بکشید. چشم‌ها را به حالت بادامی بکشید. برای بینی نیز از دو نیم‌دایره یکی کوچک و یکی بزرگ‌تر استفاده کنید. ابروها و دهان نقاشی آشپز را هم با خط‌های منحنی بکشید.

تکمیل صورت نقاشی آشپز

4. رسم کلاه جذاب آشپز

همان طور که می‌دانید سرآشپزها با کلاه‌شان شناخته ‌می‌شوند. حالا می‌توانید کلاه جذاب نقاشی آشپز را با خط‌های صاف و منحنی به سادگی بکشید.

رسم کلاه جذاب آشپز

5. نقاشی لباس و دستکش نقاشی آشپز

حالا باید لباس و دستکش نقاشی آشپز را بکشید. برای دستکش از تعدادی نیم‌دایره و برای لباس و پیشبند نیز از خط‌های صاف و منحنی کمک بگیرید. دکمه‌های لباس مخصوص سرآشپز را فراموش نکنید.

نقاشی لباس و دستکش نقاشی آشپز

6. پاک کردن خط‌های اضافی

حالا کمی از کاغذ فاصله بگیرید و به نقاشی آشپز نگاهی بیندازید! در هر قسمت از نقاشی که خطا یا خط اضافی می‌بینید آن را  پاک کنید و شکل کلی نقاشی را بهتر و زیباتر کنید.

تکمیل نقاشی آشپز

7. رنگ‌آمیزی نقاشی آشپز

حالا می‌توانید با رنگ‌های مختلف نقاشی کودکانه آشپز را رنگ کنید و به آن جان بدهید! اگر می‌خواهید نقاشی سرآشپز واقع‌گرایانه باشد، یونیفرم و کلاه را به رنگ سفید رها کنید.

رنگ آمیزی نقاشی آشپز

بقیه اجزای نقاشی آشپز را هم می‌توانید به سلیقه خود رنگ‌آمیزی کنید. البته پیشنهاد ما این است که این بخش از نقاشی را به کودک خود بسپارید تا هم فرصتی برای رشد خلاقیت او باشد و هم ارتباط بهتری با نقاشی کشیدن برقرار کند.

پرسش‌های متداول درباره نقاشی آشپز

نقاشی آشپز مناسب چه رده سنی است؟
این نقاشی کودکانه برای رده سنی 4 تا 8 سال مناسب است. شما می‌توانید برای کشیدن این نقاشی به کودکتان کمک کنید.
چه وسایلی برای کشیدن نقاشی آشپز نیاز است؟
برای این نقاشی تنها به کاغذ و مداد رنگی نیاز دارید.
اگر مداد رنگی نداشته باشیم، چه وسایلی برای نقاشی آشپز مناسب است؟
شما می‌توانید به جای مداد رنگی از آبرنگ، مداد شمعی، پاستل و… هم استفاده کنید.
اشتراک گذاری: