خلاصه مطلب

کشیدن نقاشی تخم مرغ کودکانه در ایام نوروز یکی از بهترین ایده‌ها برای همراهی کودکان با طرح‌های نورزوی و حال‌وهوای عید است. شما می‌توانید این نقاشی را با کودکتان پیش ببرید و رنگ‌آمیزی را به طور کامل به او بسپارید.

نقاشی تخم مرغ رنگی از آن سوژه‌هایی است که می‌تواند طرح اصلی نقاشی کودک شما نباشد. یعنی می‌توانید آن را به عنوان بخشی از یک نقاشی کلی برای فرزندتان در نظر بگیرید. مثلا ممکن است یک سفره هفت‌سین زیبا و پروپیمان را نقاشی کنید و بخواهید تخم مرغ‌ رنگی زیبا و متفاوتی به آن اضافه کنید.

حتی شاید بخواهید یک طرح بزرگ از نقاشی تخم مرغ رنگی را به عنوان الگو برای کودکتان در نظر بگیرید و بخواهید آن را روی تخم مرغ پیاده کند. این طراحی‌ها می‌تواند فرزند شما را با کشیدن شکل‌های سه بعدی آشنا کند. با هر هدفی که این نقاشی را دنبال ‌کنید، در آخر کاغذرنگی طرحی جالب از یک نقاشی تخم مرغ رنگ شده یا به عبارتی تزیین شده به شما تحویل می‌دهد! این کار را در شش گام بسیار ساده با هم انجام می‌دهیم.

مراحل کشیدن نقاشی تخم مرغ رنگی

برای کشیدن نقاشی تخم مرغ رنگی کافی است مثل نقاشی ادم برفی کلاس اول مراحل زیر را یکی بعد از دیگری پشت سر بگذارید.

 نقاشی تخم مرغ رنگی

1. رسم بخش زیری تخم مرغ

اول از همه زیر نقاشی تخم مرغ رنگی خود را بکشید. همان‌طور که خودتان هم می‌بینید، فقط کافی است یک منحنی بزرگ را رسم کنید.

آموزش کشیدن نقاشی تخم مرغ

2. تکمیل نقاشی تخم مرغ رنگی

حالا قسمت بالایی را اضافه کنید. با کشیدن ادامه دو سر منحنی این کار را به خوبی انجام دهید. حالا یک منحنی بسته طراحی کرده‌اید که شکل کلی نقاشی تخم مرغ رنگی را شکل داده است.

مراحل کشیدن نقاشی تخم مرغ

3. طراحی تزیینات و خطوط

برای تزیین و کامل طرح روی نقاشی تخم مرغ رنگی باید راه‌راه‌هایی را مثل تصویر زیر روی بدنه تخم مرغ بکشید. برای اینکه سه بعدی بودن تخم مرغ را به خوبی نشان دهید، لازم است این خطوط راه‌راه به صورت منحنی کشیده شوند نه خط صاف!

کشیدن طرح روی تخم مرغ

4. کشیدن جزییات نقاشی تخم مرغ رنگی

جزییات را نقاشی تخم مرغ رنگی کودکانه را هم اضافه کنید. برای این کار باید دایره‌هایی مثل تصویر روی بدنه تخم مرغ بکشید. توجه کنید حالت کشیده شدن این دایره‌ها باید انحنای سطح تخم مرغ را نشان دهد! بعضی جاها هم لازم است آن‌ها را کمی متمایل بکشید.

کشیدن جزییات نقاشی تخم مرغ رنگی

در نهایت همه چیز به سلیقه و طرح دلخواه خودتان بستگی دارد.

5. کشیدن گل‌های کوچک

فضای میان دایره‌ها را با کشیدن گل‌های کوچک پر کنید. در این بخش می‌توانید از خلاقیت کودکتان استفاده کنید و هر طرح مورد نظر دیگری را روی بدنه تخم مرغ پیاده کنید!

کشیدن گل‌ روی تخم مرغ

اگر کودکتان مثلث، مربع و… دوست دارد، از همین طرح‌ها استفاده کنید.

6. رنگ‌آمیزی تخم مرغ کودکانه

حالا نوبت رنگ کردن نقاشی تخم مرغ کودکانه است. برای این بخش از کار هم می‌توانید از هر رنگ دلخواه استفاده کنید. ترکیب رنگی زیر هم ممکن است الگوی الهام‌بخشی هم برای خودتان و هم برای کودکتان باشد!

رنگ‌ آمیزی تخم مرغ کودکانه

یادتان باشد اگر کودکتان می‌خواهد از رنگ‌ها و طرح‌های غیرمعمول برای رنگ‌آمیزی نقاشی تخم مرغ رنگی کودکانه استفاده کند، نباشد مانع او شوید. رنگ‌آمیزی متفاوت نشانه خلاقیت کودک شماست که باید شکوفا شود.

پرسش‌های متداول درباره نقاشی تخم مرغ رنگی

نقاشی تخم مرغ رنگی مناسب چه رده سنی است؟
این نقاشی کودکانه برای رده سنی 3 تا 12 سال مناسب است. شما می‌توانید برای کشیدن این نقاشی به کودکتان کمک کنید.
چه وسایلی برای کشیدن نقاشی تخم مرغ رنگی نیاز است؟
برای این نقاشی تنها به کاغذ و مداد رنگی نیاز دارید.
اگر مداد رنگی نداشته باشید، چه وسایلی برای نقاشی تخم مرغ رنگی مناسب است؟
شما می‌توانید به جای مداد رنگی از آبرنگ، مداد شمعی، پاستل و… هم استفاده کنید.
اشتراک گذاری: