خلاصه مطلب

در کم‌ترین زمان با استفاده از شکلات گل شکلاتی و خوراکی‌های رنگاوارنگ درست کنید. اگر دوست دارید، این آموزش‌های شیرین و دوست‌داشتنی را یاد بگیرید با کاغذرنگی همراه باشید.

شکلات یکی از خوشمزه‌ترین و پرطرفدارترین خوراکی‌های دنیاست. این خوراکی تلخ و شیرین با مزه جادویی خود، بین همه افراد در هر سنی محبوبیت دارد. شکلات به قدری خوش‌طعم و پرطرفدار است که افراد پا را از خوردن آن فراتر گذاشته و در مناسبت‌های مختلف، به هم شکلات هدیه می‌دهند. شاید شما هم ایده تزیین شکلات و هدیه دادن آن را دوست داشته و بخواهید چنین ایده‌ای را عملی کنید.

اگر می‌دانید عشقتان به خوراکی بیشتر از هرچیز دیگری علاقه‌مند است چه اشکلالی دارد خوراکی به او هدیه کنید. یک کیک کاکائویی یا پروانه کاکائویی تزیینی. شما می‌توانید از همین مطلب ۷ ایده جذاب کاکائویی برای هدیه ولنتاین که اتفاقا نزدیک هم هست ببینید.

این کار چندان پیچیده، سخت یا عجیب نیست. کافی است مراحل زیر را به خوبی طی کنید تا شکلات برای دوستانتان به یک هدیه ماندگار تبدیل شود. برای تزیین شکلات می‌توانید آن را در خانه درست کرده یا به صورت آماده تهیه کنید. پس از آن هم کافی است شکلات را به روش‌هایی که در ادامه می‌گوییم شکل داده و آماده تقدیم به عشقتان در روز ولنتاین کنید. با کاغذرنگی همراه باشید.

مواد موردنیاز برای تهیه فوم شکلات

  • 1ونیم پیمانه
    فوم شکلات
  • در صورت استفاده از شکلات سفید
    شکر
  • در صورت استفاده از شکلات تیره
    پودر کاکائو

دستور گفته شده به اندازه‌ ساخت شش گل رز است؛ اگر می‌خواهید گل‌های بیشتر یا کمتری بسازید، باید به میزان موردنیازتان خمیر شکلات کمتر یا بیشتر کنید.

مراحل ساخت گل رز کاکائویی هدیه ولنتاین

اگر می‌خواهید گل‌های شکلاتی زیبا درست کنید، کافی است مراحل زیر را قدم‌به‌قدم پیش ببرید.

1. تهیه فوم شکلات

شما می‌توانید خمیر شکلات را به صورت دستی یا آماده (فوندانت) تهیه و آماده کنید. بعد از تهیه آن درست کردن گل رز شکلاتی را پیش ببرید. برای این کار باید 1.5 پیمانه فوم شکلات را به طور کامل ورز دهید تا کاملا یکدست و نرم شود. اگر فوم سفت باشد، هنگام تزیین شکلات، شکل‌پذیری مواد پایین بوده و خواهند شکست.

فوم شکلات را با پودر کاکایو بدون چربی با دستتان به خوبی ورز دهید. اگر فوم شکلات خیلی سفت است، می‌توانید به مدت 5 ثانیه شکلات را در مایکروویو بگذارید تا نرم شود، اما بیشتر از این زمان باعث آب شدن شکلات خواهد شد.

تهیه فوم شکلات برای تزیین شکلات

2. ورقه کردن فوم شکلات برای تزیین شکلات

بعد از آماده شدن فوم شکلات، وقت آن رسیده با استفاده از یک وردنه شکلات را به خوبی صاف کنید. اگر مقدار شکلات زیاد است، می‌توانید برای راحتی کارتان شکلات را چند قسمت کرده و در قطعات کوچک‌تر آن‌ها را آماده کنید. در هر مرحله بخشی را که کنار گذاشته‌اید، در پلاستیک یا یک نایلون بپیچید که خشک نشود.

برای زیبایی و طبیعی‌تر شدن گلبرگ‌های گل رز، اطمینان حاصل کنید که لایه‌ی فوم شکلات بسیار نازک باشد و از طرفی هم ضخامت آن کمتر از 1/8 میلی‌متر نباشد.

3. برش گلبرگ‌های شکلاتی

برای برش گلبرگ‌ها از یک قالب با اندازه کوچک استفاده کنید. تعداد برش‌های آماده شده اندازه‌ گل شما را تعیین می‌کند. ممکن است بخواهید گلبرگ‌های گلتان زیاد باشد و شاید دلتان یک گل با سه یا چهار گلبرگ بخواهد.

اما به طور کلی شما برای ساخت یک گل رز به 9 دایره نیاز خواهید داشت. بنابراین اگر بخواهید سه گل درست کنید، باید 27 دایره درست کنید.

برش فوم شکلات برای ساخت گل رز شکلاتی

4. ساخت مرکز گل

برای آن که بتوانید مرکزی‌ترین قسمت گل را درست کنید، باید یکی از دایره‌های بریده شده را مانند استوانه بچرخانید؛ به طوری که یک سوراخ کوچک در بالای استوانه و یک سوراخ بزرگ‌تر در قسمت پایین ایجاد شود.

همین کار ساده، بخش مرکزی گل رز را تکمیل خواهد کرد. هرچند خیلی از افراد برای وسط گل، یک استوانه ساده را بهتر می‌دانند، اما چنین طرحی بسیار زیباتر است.

ساخت مرکز گل برای تزیین شکلات

5. نازک کردن لبه گلبرگ‌ها

اگر می‌خواهید گلبرگ‌ها ظاهری زیباتر و البته طبیعی‌تری داشته باشند، باید لبه‌ بالای دایره‌‌ها را با دستتان نازک کرده و به فوم شکلاتی حالت دهید. حالا قسمت انتهایی گلبرگ را به انتهای مرکز گل بچسبانید. این کار را تا با ورقه‌های دایره‌ای گل آن قدر تکرار کنید که گل شما آماده شده و کاملا شکل یک رز را پیدا کند.

نازک کردن لبه گلبرگ‌ها از مراحل ساخت گل شکلاتی

6. چسباندن اولین گلبرگ به مرکز گل

در گل‌ رز کاملا شکوفه‌دار، مرکز گل از غنچه درست شده است. همان‌طور که در مرحله قبل توضیح دادیم، پس از آن که گلبرگ‌ها را نازک کردید، باید آن‌ها را به استوانه مرکز گل بچسبانید.

برای این کار اولین گلبرگ آماده شده را اطراف استوانه بپیچید و انتهای گلبرگ را به فوم شکلات فشار دهید که به خوبی بچسبد. در این مرحله اصلا دستتان را چرب نکنید، چراکه این چربی مانع به هم چسبیدن گلبرگ‌ها خواهد شد.

مراحل ساخت گل شکلاتی

7. تزیین شکلات با ساخت گل رز

اگر می‌خواهید یک غنچه رز بسازید، باید لبه‌های گلبرگ‌ها را به سمت مرکز گل خم کنید، ولی اگر ترجیح می‌دهید یک گل کاملا شکوفه داده درست کنید، لبه ورقه دایره‌ای دیگر را نازک کرده و کمی به بالای آن حالت دهید. حالا باید گلبرگ دوم را به گل رز اضافه کنید.

مانند تصویر گلبرگ دوم را زیر لبه‌ گلبرگ قبلی ببرید و لبه گلبرگ سوم را زیر لبه‌ گلبرگ دوم قرار دهید. به این ترتیب گلبرگ‌ها به خوبی در هم ترکیب خواهند شد.

مراحل ساخت گل شکلاتی به همراه آموزش 6 ایده تصویری تزیین شکلات

8. نحوه قرار دادن گلبرگ‌ها

لبه گلبرگ‌ها را به بیرون خم کرده و درست مانند تکنیک گفته شده در مرحله‌ قبلی گلبرگ‌های بیشتری اضافه کنید. بعد از اضافه کردن سه گلبرگ به مرکز گل، مانند تصویر لبه‌های گلبرگ‌های بعدی را بیشتر از گلبرگ‌های قبلی باز کنید تا به شکل تصویر ساخته شود.

آموزش 6 ایده تصویری تزیین شکلات

اگر از ایده آموزشی بالا یعنی شاخه گل شکلاتی خوشتان نیامد هیچ مشکلی نیست. در ادامه ۶ ایده هدیه خوراکی دیگر آماده کرده ایم که ممکن است به آن علاقه‌مند شوید.

ایده اول، طرح پروانه شکلاتی

با چند ترفند آسان پروانه‌های شکلاتی خوشمزه درست کرده و کیک، شیرینی و کاپ کیک هدیه ولنتاین را تزیین کنید. برای طرح پروانه باید شکلات شما کاملا نرم و حتی تا حدی مایع باشد. بعد از آن با استفاده از ماسوره روی شابلون طرح پروانه بزنید و اجازه دهید شکلات سفت شود.

ایده دوم، کندو عسل شکلاتی

اگر دنبال یک ایده برای تزیین کیک هستید، پیشنهاد طرح کندویی جذاب خواهد بود. برای انجام این ایده به پلاستیک محافظ حباب‌دار و برس یا لیسک برای کشیدن شکلات نیاز دارید. شما باید با استفاده از لیسک یا برس شکلات را روی پلاستیک بمالید. حالا نایلون حبابی شکلاتی را با دقت دور کیک بچسبانید و کیک را در یخچال قرار دهید تا شکلات کندویی سفت شود. بعد از گذشت یک ساعت پلاستیک را به آرامی جدا کنید.

این ایده برای غافلگیری عشقتان حرف ندارد. وقتی از سر کار می‌آید یک سبد شکلاتی پر از میوه و خوراکی به عنوان هدیه ولنتاین به او تقدیم کنید.

ایده سوم، شکلات رنگی

برای انجام این ایده به وسایل زیادی نیاز ندارید. کافی است به راحتی کیک یا کیک فنجانی‌هایتان را پخته و بعد آن‌‌ها را تزیین کنید. روی یک سینی یا بشقاب چند شکلات رنگی بریزید و با یک چنگال به آن طرح دهید و یک ساعت در یخچال بگذارید تا سفت شود.

حالا تکه‌های شکلات رنگی ساخته شده را به آرامی روی کاپ کیک‌ها قرار دهید.

ایده چهارم، تخم‌مرغ شکلاتی

تخم‌مرغ شکلاتی یک ایده‌ جذاب برای تزیین شکلات است که می‌توانید آن را برای فرزندتان درست کرده و او را سوپرایز کنید. تنها با استفاده از یک بادکنک قالب تخم‌مرغ را بسازید و یک ساعت در یخچال بگذارید تا سفت شود. برای ساخت زرده و سفیده تخم‌مرغ هم می‌توانید از ژله‌های رنگی استفاده کنید.

ایده پنجم، برگ شکلاتی یکی از روش‌های تزیین شکلات

برای ساخت برگ شکلاتی فقط به سبزی نعنا نیاز دارید. این برگ را به دلیل داشتن خطوط و طرح‌های کاملا برجسته انتخاب کرده‌ایم. بنابراین شما می‌توانید از سایر برگ‌هایی هم که خطوط برجسته خوبی دارند، استفاده کنید.

کافی است شکلات را روی برگ بمالید و اجازه دهید تا خنک و سفت شود تا طرح برگ کاملا روی شکلات نقش ببندد.

ایده آخر، تزیین شکلات با طرح فنجان

یکی از ایده‌های متفاوت برای تزیین شکلات ساخت فنجان شکلاتی است. برای اجرای این طرح باید ابتدا با چاقو شکلات سفید را خرد کرده و روی شعله بگذارید تا شکلات کاملا آب شود. سپس برای ساخت فنجان در قالب کاپ کیک شکلات بریزید و  مانند فیلم زیر بقیه مراحل را انجام دهید.

اگر به یادگیری دسر شکلاتی علاقه دارید، به کمک آموزش کاغذرنگی پودینگ شکلاتی درست کنید. همچنین در صورتی که برای تزیین شکلات ایده دیگری دارید، می‌توانید آن را با کاربران کاغذرنگی در میان بگذارید.

هدیه های ولنتاین که همیشه نباید عروسک و عطر و لباس باشد. پیشنهاد می‌کنم با یک هدیه خوراکی جذاب مثل همین ایده‌های شکلات تزیینی که در این مطلب معرفی شد یک روز رویایی از ولنتاین امسال بسازید.

سوالات متداول کاربران درباره شکلات های تزیینی ولنتاین

کدام وسایل برای تزیین شکلاتی هدایا مناسب کارامد هستند؟
فوم شکلات، پودر کاکائو، شیر، وردنه، قالب های برش و… جزو وسایل اولیه ساخت شکلات های تزیینی هستند.
طرح های معروف تزیین شکلاتی هدیه ها کدامند؟
شکلات پروانه ای، گلبرگ های شکلاتی، تخم مرغ شکلاتی، برگ شکلاتی و فنجان های شکلاتی جزو معروفترین طرح های شکلات تزیینی هستند.
هدیه‌های شکلاتی تزیینی برای ولنتاین هدیه‌های عاشقانه هم مناسب اند؟
چه اشکالی دارد. اگر عشقتان به خوراکی خصوصا کیک و شکلات علاقه مند است با یک طرح تزیینی اختصاصی سورپرایزش کنید.
 
 
 
اشتراک گذاری: