خلاصه مطلب

یکی از دسرهای عالی برای عاشقان شکلات پودینگ شکلاتی است. این دسر میان‌وعده‌ای عالی و خوشمزه است و معمولا بعد از وعده‌های غذایی اصلی سرو می‌شود. اگر دنبال یادگیری طرز تهیه این دسر خوشمزه هستید، پیشنهاد می‌کنیم ادامه این مطلب از کاغذرنگی را از دست ندهید.

دسرها معمولا به‌‌عنوان یک میان وعده بعد از وعده‌های غذایی اصلی سرو می‌شوند. البته به‌عقیده من یک دسر خوشمزه را می‌توان در هر زمانی نوش‌جان کرد؛ به‌ویژه اگر شکلاتی باشد! به‌احتمال زیاد با انواع پودینگ‌ها آشنا هستید و  آن‌ها را امتحان کرده‌اید. اگر تاکنون طعم پودینگ‌ها را نچشیده‌اید، پیشنهاد می‌کنم با پودینگ شکلاتی طعم این نوع دسر لذیذ را تجربه کنید. این دسر خوشمزه را می‌توانید برای مهمانی‌های ویژه خود یا به‌عنوان میان‌وعده‌ای خوشمزه برای کودکانتان سرو کنید. با کاغذرنگی همراه باشید تا در ادامه طرز تهیه پودینگ شکلاتی را به شما آموزش دهیم.

مواد موردنیاز

 • یک فنجان
  شکر
 • نصف فنجان
  پودر کاکائو
 • ¼ لیوان
  نشاسته ذرت
 • نمک نصف قاشق چای‌خوری
  نمک
 • شیر چهار فنجان
  شیر
 • دو قاشق غذاخوری
  کره
 • دو قاشق چای‌خوری
  عصاره وانیل
 • به مقدار لازم
  اسمارتیز
 • به مقدار لازم
  خامه قنادی

موادی که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم، برای دو تا سه نفر درنظر گرفته شده است. بنابراین، چنانچه برای افراد بیشتر یا کمتری پودینگ شکلاتی درست می‌کنید، به‌همین نسبت میزان مواد را تغییر دهید.

طرز تهیه پودینگ شکلاتی

این دسر که از انواع دسرهای خنک است، بسیار شیرین بوده و شکلات زیادی دارد. برای تهیه این دسر، مراحل زیر را طی کنید.

1. مخلوط کاکائو و شیر

شکر، پودر کاکائو، نشاسته ذرت و نمک را با هم مخلوط کنید. سپس شیر را آرام‌آرام به آن اضافه کرده و به‌طور مرتب هم بزنید تا به‌خوبی با یکدیگر ترکیب شوند.

2. طرز تهیه پودینگ شکلاتی و حرارت دادن مواد

در ادامه طرز تهیه پودینگ شکلاتی محتویات ظرف را داخل یک شیرجوش بزرگ ریخته و روی اجاق گاز بگذارید. اجاق را روشن کرده و شعله آن را روی ملایم تنظیم کنید. تا زمانی‌که مایه پودینگ به نقطه جوش برسد، آرام‌آرام آن را هم بزنید تا ته نگیرد. وقتی مایه به نقطه جوش رسید، باید حدود دو دقیقه بجوشد تا مواد به‌خوبی جا بیفتد. پس از گذشت دو دقیقه شعله اجاق را خاموش کرده و شیرجوش را از روی اجاق گاز بردارید.

طرز تهیه پودینگ شکلاتی به روشی سریع و آسان را تنها در 4 مرحله یاد بگیرید

3. اضافه کردن کره در طرز تهیه پودینگ شکلاتی

پیش از سردشدن مایع داخل شیرجوش، کره‌ و عصاره وانیل را اضافه کرده و خوب هم بزنید تا با هم ترکیب شوند. پس از اینکه مواد به‌خوبی با هم مخلوط شدند، آن‌ها را داخل لیوان‌هایی متناسب با سلیقه‌تان بریزید تا با گذشت زمان سرد شوند.

طرز تهیه پودینگ شکلاتی به روشی سریع و آسان را تنها در 4 مرحله یاد بگیرید

4. خنک شدن و تزیین دسر

پس از سردشدن پودینگ‌ها، می‌توانید آن‌ها را تزیین کرده و نوش‌جان کنید. برای تزیین می‌توانید از مقداری خامه قنادی همراه با اسماتیز، خلال پسته و بادام یا شکلات خرد شده استفاده کنید.

طرز تهیه پودینگ شکلاتی به روشی سریع و آسان را تنها در 4 مرحله یاد بگیرید

همان‌طورکه دیدید، تهیه پودینگ شکلاتی نه‌تنها کار دشواری نیست، بلکه هیجان‌انگیز هم است. بنابراین شما می‌توانید از این دسر محبوب در دورهمی و مهمانی‌هایتان استفاده کنید. اگر شما از درست کردن پودینگ‌ها و تزیین آن به‌ویژه پودینگ شکلاتی تجربه‌ای دارید، آن را با ما و سایر کاربران کاغذرنگی به‌اشتراک بگذارید.

اشتراک گذاری:

نظر خود را در مورد متن بالا ثبت کنید