خلاصه مطلب

کاردستی گربه با خاک رس یک کاردستی ساده از حیوانات است. برای ساخت این کاردستی به کمی خاک رس و البته علاقه به خمیربازی نیاز دارید. شما می‌توانید این کاردستی گربه را با کودکتان بسازید و از آن لذت ببرید.

خاک رس یک ماده فوق‌العاده برای ساخت کاردستی یا بازی کودکانه است. بعضی از انواع خاک رس که برای کاردستی کودکان مناسب هستند، در هوا خشک می‌شوند و حتی به پخت نیاز ندارد. شما می‌توانید به لطف همین خاک کاردستی گربه با خاک رس را با کودکتان درست کنید و بگذارید تا در هوای آزاد خشک شود.

قالب‌گیری این کاردستی‌ها هم به‌راحتی انجام می‌شود و پیچیدگی عجیبی ندارد. با کاغذ رنگی همراه باشید.

وسایل مورد نیاز برای کاردستی گربه با خاک رس

 • به مقدار دلخواه
  خاک رس
 • چند عدد
  مداد رنگی
 • 1 عدد
  وردنه
 • مداد 1 عدد
  مداد

مراحل ساخت کاردستی گربه با خاک رس

این کاردستی مرحله‌به‌مرحله تکمیل می‌شود. برای ساخت کاردستی گربه با خاک رس باید مراحل زیر را دنبال کنید.

1. آماده کردن خاک رس

برای ساخت هر گربه به یک تکه خاک رس اندازه کف دست نیاز دارید. آن را له کنید و در دستتان فشار دهید تا گرم و انعطاف‌پذیر شود.

آماده کردن خاک کاردستی گربه با خاک رس

کار با خاک رس و خمیر بازی تمرین فوق‌العاده‌ای برای تقویت مهارت‌های حرکتی ظریف است و به کودکتان کمک می‌کند انگشتان و دست‌های قوی و انعطاف‌پذیری داشته باشد.

2. شکل دادن خاک رس

هر توپ خاک رس را به شکل گربه ساده دربیاورید. از انگشتان و یک وردنه کوچک برای صاف کردن هر قطعه یا سطح خاک رس در کاردستی گربه با خاک رس استفاده کنید.

شکل دادن خاک رس کاردستی گربه با خاک رس

برای این مرحله بهتر است به اندازه کافی حوصله به خرج دهید. چون مهم‌ترین مرحله همین شکل دادن به صورت کاردستی گربه با خاک رس است.

3. خشک‌ کردن گربه‌ها

حالا باید به گربه‌های سفالی زمان دهید تا خشک شوند. ممکن است لازم باشد آن‌ها را در طول شب یا حتی برای یک یا دو روز به حال خودشان بگذارید تا کاملا خشک شوند.

زمان لازم برای این مرحله از ساخت کاردستی گربه با خاک رس به بزرگ و ضخامت گربه‌ها و هوای آفتابی یا ابری بستگی دارد. بعد از چند ساعت گربه‌ها را برگردانید تا هر دو طرف آن‌ها خشک شوند.

4. کشیدن صورت گربه

وقتی کاردستی گربه با خاک رس کاملا خشک شد، می‌توانید آن‌ها را تزیین کنید تا صورت زیبای گربه را بسازید. برای این کار مداد به راحتی روی خاک رس بکشید. رنگ آن خیلی راحت به خاک رس منتقل می‌شود.

کشیدن صورت گربه رو خاک

ممکن است دوست داشته باشید اول صورت گربه را با مداد نقاشی و بعد آن را رنگ‌آمیزی کنید. در این مرحله، شکل کلی کاردستی گربه با خاک رس مشخص می‌شود.

کشیدن صورت کاردستی گربه با خاک رس

5. تکمیل جزییات کاردستی گربه با خاک رس

در این مرحله باید از مداد رنگی برای کشیدن موها، بینی، دهان و سبیل گربه استفاده کنید. حواستان باشد مژه‌ها را فراموش نکنید، چون تاثیر زیادی در شکل نهایی کاردستی دارد.

تکمیل جزییات کاردستی گربه با خاک رس

برای تکمیل جزییات صورت کاردستی گربه با خاک رس می‌توانید رنگ‌های آبرنگ را هم امتحان کنید و به جای مداد از قلم‌مو استفاده کنید، اما بهتر است که از مداد برای اضافه کردن جزییات ظریف مثل چشم، دهان و سبیل استفاده کنید.

کامل کردن کاردستی گربه با خاک رس

کار ساخت کاردستی گربه با خاک رس تمام شد. می‌توانید این گربه‌ها را روی پنجره آشپزخانه بچینید تا هر بار که وارد آشپزخانه شدید، لبخندی به آن‌ها بزنید.

تکمیل کاردستی گربه با خاک رس

شما می‌توانید باچسب تفنگی یک سنجاق به پشت هر گربه بچسبانید تا یک سنجاق سینه گربه‌ای زیبا بسازید. البته شاید بخواهید به جای سنجاق، پشت هر گربه مگنت بچسبانید و آن‌ها را به یخچال بزنید.

پرسش‌های متداول درباره کاردستی گربه با خاک رس

وسایل موردنیاز کاردستی گربه با خاک رس چیست؟
خاک، مداد رنگی و… مهم‌ترین وسایل ساخت این کاردستی هستند.
این کاردستی برای چه رده سنی است؟
این کاردستی کاربردی هم برای کودکان و هم برای بزرگسالان مناسب است. حتی اگر در ساخت کاردستی مبتدی هستید، از پس ساخت این کاردستی برمی‌آیید.
ساخت کاردستی گربه با خاک رس چقدر طول می‌کشد؟
ساخت این کاردستی حدود 2 تا 3 ساعت زمان نیاز دارد.
اشتراک گذاری: