خلاصه مطلب

توپ ضد استرس کاردستی لذت بخش برای لحظه هایی است که میخواهید آرامشتان را با فشار چیزی به دست بیاورید. در این مطلب آموزش ساخت توپ ضد استرس سیب را آموزش داده ایم.

خیلی از افراد در موقعیت‌های مختلف زندگی، دچار استرس می‌شوند. اگر در طول روز، استرس زیادی را تحمل می‌کنید، فشار روحی زیادی روی شماست و از نظر ذهنی آرامش کافی برای مواجهه با مشکلات را ندارید. توپ ضد استرس سیب یک ابداع جالب است که برای کاهش استرس از آن استفاده می‌شود. ساختن یک کاردستی با چوب بستنی هم می‌تواند تمرکز شما را از موارد استرس‌زا کمتر کند

ساخت این توپ‌های استرس سیبی شکل مثل نقاشی روی ماگ و کاردستی توپ و لیوان خیلی راحت است و فشار آن در دست، شما را آرام می‌کند. توپ ضد استرس خانگی را با آرد و بادکنک‌های رنگی بسازید تا دست‌های کوچک کودکان برای مدتی مشغول بازی و ذهنشان در آرامش باشد.

علاوه‌براین توپ‌های ضد استرس هدیه خوبی از طرف معلم‌ها به دانش‌آموزان خواهد بود. این توپ ضد استرس سیب زیبا می‌تواند به کودکان عصبی و همه بچه‌هایی که استرس زیادی را در مدرسه تجربه می‌کنند، در حفظ آرامش کمک کند. برای ساخت این کاردستی کودکانه کوچک و کاربردی کافی است هر گام را همراه کاغذرنگی انجام دهید.

وسایل موردنیاز برای ساخت توپ ضد استرس

 • بادکنک
  بادکنک در دو رنگ
 • آرد ذرت یک لیوان
  آرد
 • قیف
  قیف
 • قاشق
 • نمد رنگی
  نمد سبز
 • گواش
  رنگ قهوه‌ای
 • چسب حرارتی
  چسب حرارتی
 • قلم مو
  قلم‌موی رنگ
 • قیچی
  قیچی

چگونه توپ ضد استرس سیبی شکل بسازید؟

تقریبا ۱۰ دقیقه طول می‌کشد تا یک توپ ضد استرس سیب آردی بامزه را درست کنید. حتی می‌توانید این توپ اقتصادی و ساده را به عنوان کاردستی به مدرسه ببرید. فقط این را در نظر بگیرید که با مرور زمان و استفاده زیاد از توپ، احتمال این که سوراخ شود یا بترکد زیاد است.

توپ ضد استرس سیب

مراحل ساخت توپ ضد استرس

برای ساخت این کاردستی ساده و سریع مراحل زیر را طی کنید.

۱. پر کردن بادکنک از آرد

قسمت باریک قیف را به داخل یکی از بادکنک‌ها فرو کنید. مواظب باشید در این مرحله دهانه بادکنک سوراخ یا پاره نشود.

پر کردن بادکنک برای توپ ضد استرس

در این مرحله از ساخت توپ ضد استرس سیب با یک قاشق، آرام‌آرام آرد را توی قیف بریزید. این کار را تا جایی ادامه بدهید که تا ساقه بادکنک از آرد پر شود. بعد از این مرحله، بادکنک را فشار دهید تا هوای اضافه از آن بیرون برود.

پر کردن بادکنک با آرد

بعد از پر کردن بادکنک از آرد باید بالای بادکنک را محکم گره بزنید. گره بادکنک باید سفت باشد و فضایی برای پخش آرد نداشته باشد.

گره توپ ضد استرس

۲. رنگ‌آمیزی توپ ضد استرس سیب

در این مرحله قلم‌مو و رنگ قهوه‌ای را آماده کنید. انتهای بادکنک یعنی همان جایی را که گره زدید، رنگ کنید تا ساقه سیب درست شود.

رنگامیزی توپ ضد استرس

۳. آماده‌کردن برگ سیب برای توپ

بعد از رنگ‌آمیزی ساقه سیب، نوبت طراحی برگ آن می‌رسد. یک تکه نمد سبز را به شکل برگ برش دهید. انتهای برگ را یعنی جایی که به ساقه وصل می‌شود، با دست فشار دهید تا دو لبه به هم نزدیک شود. برای محکم‌کاری، کمی هم چسب حرارتی به این قسمت از برگ اضافه کنید.

ساخت برگ توپ ضد استرس

در آخرین مرحله برگ را با چسب حرارتی به پایین ساقه یعنی نزدیک گره بادکنک بچسبانید. به همین راحتی توپ ضد استرس سیب شما کامل می‌شود.

چسباندن برگ به توپ ضد استرس

برای پر کردن توپ ضد استرس از چه چیز دیگری می‌توانید استفاده کنید؟

تقریبا می‌توان گفت آرد بهترین ماده برای پر کردن توپ ضد استرس سیب خانگی محسوب‌ می‌شود، ولی مواد دیگر مثل برنج، خمیر بازی و مهره آب هم می‌توانند جایگزین خوبی برای آرد باشند.

استفاده از آزد برای پرکردن توپ ضد استرس

مهره آب همان گلوله‌های رنگی کوچک و بزرگ هستند که از ترکیب آب و پلیمر درست می‌شوند. این مهره‌ها در دو نوع خیس و خشک وجود دارند. مهره‌های خشک وقتی در آب خیس شوند، مثل اسفنج، پر و پهن خواهند شد.

بادکنک با چه اندازه‌ای بهتر عمل می‌کند؟

اگر توپ ضد استرس سیب خانگی را با بادکنک‌های لاتکس یا لاستیکی حدودا ۲۰ سانتی‌متری بسازید، کارایی بهتری دارند. بادکنک‌های بزرگ‌تر هم برای این کار خوب هستند، ولی بادکنک‌های کوچک‌تر را پیشنهاد نمی‌کنیم؛ چون اندازه مناسبی را برای فشردن در دست ندارند.

در آخر اگر شما هم از این توپ‌ها ساختید یا شکل ساده تر از آن را دوست دارید مطلب ساخت توپ ضد استرس ساده از انواع کاردستی بازیافتی را مطالعه کنید و نظرتان را درباره آن با کاربران کاغذ رنگی در میان بگذارید.

پرسش‌های متداول درباره کاردستی توپ ضد استرس سیب

وسایل موردنیاز کاردستی توپ ضد استرس چیست؟
بادکنک و آرد مهم‌ترین وسایل ساخت توپ ضد استرس هستند، اما برای تزیین آن به رنگ قهوه‌ای و نمد هم نیاز دارید.
این کاردستی برای چه رده سنی است؟
از آنجا که این کاردستی برای کاهش استرس است، ساخت و استفاده از آن را به دانش‌آموزان، دانشجویان و بزرگسالان توصیه می‌شود.
آیا بدون وجود قلم‌مو می‌توانید این کاردستی را بسازید؟
بله. ممکن است ظاهر صدف به همین شکل نباشد، اما بدون قلم‌مو با یک مسواک یا حتی انگشتان دست می‌توانید این کاردستی را درست کنید.
اشتراک گذاری:
نظرات (2)

برای ارسال نظر ابتدا باید در سایت وارد شوید.