خلاصه مطلب

پاییز فصلی خاص است برای افراد خاص، گاهی دلتان هوس پاییز می‌کند، ولی در دل فصلی دیگر هستید. در این مطلب برای شما توضیح می‌دهیم که چگونه برای اتاق‌ها و بخش‌های مختلف خانه خود حس‌وحال پاییزی را پیاده‌سازی کنید.

تزیین و همگام‌سازی دکوراسیون منزل با فصل‌ها یا آب‌وهوا کمک زیادی به تلطیف روحیه شما می‌کند. با استفاده از چند رنگ ساده و در عین حال زیبا می‌توانید در فصول سرد فضای خانه را به محیطی گرم تبدیل کنید. همچنین با انجام کمی تغییر در چیدمان دکوراسیون خانه می‌توانید از تنش‌ها و فشارهای روزمره هنگام ورود به منزل کاسته و به آرامش روحی بیش‌تری دست یابید. در این مطلب از کاغذرنگی سعی کرده‌ایم ایده‌هایی جذاب و متفاوت برای تغییر دکوراسیون خانه هماهنگ با دکور پاییزی در اختیار شما قرار دهیم. با ما همراه باشید.

1. پتوهای رنگارنگ پاییزی

با استفاده از پتوهای گرم، نرم و ضخیم با رنگ‌های پاییزی مانند زرد، نارنجی و قرمز در اتاق خواب فضایی گرم و راحت فراهم کنید. این پتوها که دارای خز (پنبه یا پلی استر) هستند، در شب‌های سرد پاییزی می‌توانند گرمای مطبوعی برای شما داشته‌ باشند. همچنین بعضی از پتوهای پاییزی ضخامت کمتری دارند که بیشتر جنبه‌ تزیینی و زیبایی پیدا می‌کنند. شما می‌توانید از این پتوها هم برای تزیین و دکور فضای نشیمن استفاده کنید. این پتوهای نازک گرمای زیادی ایجاد نمی‌کنند و فقط ظاهر زیبا دارند. شما می‌توانید این پتوها را کنار مبلمان اتاق نشیمن قرار دهید تا نشانی از رنگ‌های پاییزی در این بخش خانه هم به چشم بیاید.

دکور پاییزی

2. دکور پاییزی با کوسن و بالشتک

برای بیشتر کردن بازی رنگ‌ها و ایچاد فضای گرم و چشم‌نواز در فضای خانه، می‌توانید از از بالش‌های کوچک با بافت مخملی و تم رنگ‌های پاییزی استفاده کنید. سعی کنید طیف رنگ کوسن‌ها و بالشتک‌ها با سایر بخش‌های دکوراسیون اتاق هم‌خوانی داشته‌باشد تا ظاهری متضاد با دکوراسیون به خانه ندهد. بالش‌های مخملی با رنگ خاکی، زرد شاد یا ترکیب چند رنگ پاییزی می‌تواند محیط اتاق و پذیرایی خانه را با ایده دکور پاییزی گرم و صمیمی‌تر نشان دهد.

دکوراسیون پاییزی

3. دکور درب ورودی با حلقه گل پاییزی

درب ورودی خانه اولین چیزی است که مهمانان و اهالی خانه هنگام بازگشت به منزل با آن مواجه می‌شوند. بنابراین در نظر گرفتن دکوری زیبا برای درب ورودی هم می‌تواند به ایجاد یک حس بهتر کمک کند. تاج پاییزی تمام جذابیت فصل پاییز را یک جا دارد و اغلب از برگ‌های طبیعی درختان این فصل ساخته شده است. استفاده از تاج گل یا حلقه درب پاییزی می‌تواند یک محیط با دکور پاییزی ناب ایجاد کرده کمک زیادی به داشتن فضای گرم در خانه داشته ‌باشد. شما حتی می‌توانید برگ‌ها را با طیف رنگی و چینش خاص کنار هم قرار دهید و این زیبایی را دو چندان کنید.

دکور پاییزی

4. فرش مناسب دکور پاییزی

فرش‌ها کانون توجه هر خانه‌ای هستند و استفاده از آن تاثیر زیادی در زیبایی و تغییر فضای خانه دارد. اگر رنگ دکوراسیون خانه شما با تم سرد است، یک ایده‌ فوق‌العاده برای دکور پاییزی استفاده از فرشی با طیف رنگ پاییزی است که محیط خانه را از یکنواختی در می‌آورد. فرش‌هایی با ضخامت و بافت بیشتر، علاوه ‌بر زیبایی باعث می‌شوند که کف منزل شما نرم‌تر شود. البته یک فرش پاییزی کنار ضخامت بیشتر باید رنگ و طرح پاییز را هم به خانه شما بیاورد.

دکور پاییزی

5. شمع‌هایی با رنگ و طرح متنوع

یکی از روش‌های مقرون‌به‌صرفه در چیدمان و تغییر دکوراسیون خانه، استفاده از شمع در دکور پاییزی است. شما می‌توانید شمع‌هایی با اندازه و طرح‌های مختلف را با برگ‌های پاییزی تزیین کرده یا به صورت آماده تهیه کنید. علاوه‌بر جنبه‌ تزیینی شمع می‌توانید از آن برای مدیتیشن، آرامش روحی و افزایش تمرکز استفاده کنید. اگر هم نمی‌خواهید شمع‌ها را با برگ تزیین کنید، می‌توانید آن‌ها را در فضایی با رنگ‌های پاییزی قرار دهید. مثلا جا شمعدانی‌های نارنجی یا پارچه‌های تزیینی پاییزی کنار شمع‌ها زیبا خواهند بود.

دکور پاییزی

6. کدو تنبل و دکور پاییزی

یکی دیگر از جالب‌ترین روش‌ها برای ساخت دکور پاییزی در فضای خانه استفاده از کدوتنبل یا تزیین وسایل به شکل آن است. چراکه کدو تنبل هم یکی از وسایلی است که می‌تواند تداعی‌کننده فضای پاییز باشد. کدو تنبل‌هایی با اندازه‌های کوچک و بزرگ کنار هم حس‌وحالی پر رمز و راز به دکوراسیون منزل می‌دهند. شما می‌توانید با استفاده از شیوه‌های خلاقانه کدوتنبل‌ها را تزیین یا رنگ‌آمیزی کنید.

دکور پاییزی

7. پرده‌های پاییزی رنگی‌رنگی

پرده‌ها هم مانند فرش‌ها یکی از اصلی‌ترین ارکان خانه برای تغییر دکوراسیون هستند. شما می‌توانید تنها با تعویض پرده‌ها و نصب پرده‌هایی با رنگ‌‌وحال پاییزی یک دکوراسیون زیبای پاییزی برای خانه خود ایجاد کنید. از پرده‌هایی با رنگ ملایم استفاده کنید تا فضای اتاق خیلی ناآرام به نظر نیاید. رنگ‌هایی مانند زمینه کرم با طرح‌های کوچک و بزرگ زرد می‌تواند انتخاب خوبی برای پرده‌های دکور پاییزی باشد.

استفاده از پرده پاییزی

8. تابلوها و نقاشی‌های پاییزی

اگر دنبال راهی برای ایجاد چیدمان پاییزی با هزینه و دردسر کمتر هستید، یکی از کاربردی‌ترین ایده‌ها نصب تابلوهایی با حال‌وهوای پاییزی است. تابلوهایی که در آن‌ها یا منظره پاییز مشخص باشد، یا از رنگ‌های پاییزی استفاده شده باشد. چنین تابلویی را می‌توانید در اتاق نشیمن و بالای کاناپه اصلی اتاق قرار دهید. همچنین نصب تابلو برای دکور پاییزی بالای تخت در اتاق خواب هم ایده جالبی به نظر می‌رسد که می‌تواند عطر پاییز را در اتاق بپاشد.

دکور پاییزی

9. دکوری‌های پاییزی مختلف

از ساده‌ترین و البته سریع‌ترین راه‌ها برای تغییر دکوراسیون خانه در پاییز استفاده از دکوری‌های ویژه این فصل است. مجسمه‌ها، دکوری‌ها، برگ‌های خشک، کاج، بلوط، وسایلی با تم رنگ پاییز و… همه‌وهمه ایده‌هایی برای دکوری‌های زیبای پاییز هستند که می‌توانید از آن‌ها روی میزهای گوشه سالن، کنج اتاق کنار پرده‌، کنار درب ورودی، روی طاقچه‌ها و… استفاده کنید. به دلیل اندازه‌های مختلفی که این دکوری‌ها دارند، استفاده از آن‌ها در هر بخش خانه به راحتی امکان‌پذیر است.

دکور پاییزی

10. نورهای گرم پاییزی

به عنوان آخرین ایده دکور پاییزی پیشنهاد می‌کنیم کمی هم نورهای خانه را به رنگ‌های پاییزی نزدیک کنید. برای مثال رنگ‌های سرد مانند نور آبی، نور سفید و… را کمتر کنید و به جای آن از نورهای تزیینی نارنجی ملایم، زرد پررنگ و قرمز استفاده کنید. لزومی ندارد کل اتاق یا خانه را با نورهای رنگی پر کنید، کافی است یکی از دیوارها یا بخش کوچکی از یک اتاق را با نورهای پاییزی روشن کنید تا حس‌وحال پاییز را در گوشه‌گوشه خانه ایجاد کرده باشید.

دکور پاییزی

با استفاده از ایده‌های ساخت دکور پاییزی به آسانی فضای خانه را با روش‌های ساده در روزهای سرد به محیط گرم و صمیمی تبدیل کنید. البته توجه کنید هیچوقت همه ایده‌های گفته شده را همزمان در خانه اجرا نکنید؛ چراکه در این صورت فضای خانه بیش از حد سنگین، گرم و خفه به نظر خواهد رسید. کافی است حداکثر چهار یا پنج ایده را در خانه انجام دهید تا تاثیر شگفت‌انگیز آن در ایجاد تم پاییزی را احساس کنید. همچنین شما می‌توانید برای تزیین درهای خانه هم به فکر پاییز باشید.

اشتراک گذاری: