خلاصه مطلب

اگر کودک شما هم چند دندان کوچک و لق در دهان خود دارد، شاید بد نباشد نقاشی فرشته دندان را برای کودکتان بکشید. نقاشی فرشته دندان با همان افسانه زیبایی که این فرشته برای دندان افتاده هدیه‌ای به کودکان می‌دهد، یک حس‌وحال خوب برای هر کودکی همراه دارد.

شاید شما هم افسانه فرشته دندان را برای کودکتان تعریف کرده باشید. طبق این داستان اگر کودکان دندان شیری افتاده را را زیر بالش خود پنهان کنند، صبح روز بعد فرشته مهربان برایشان هدیه‌ می‌آورد. اگر دندان‌های شیری کودک شما لق شده، می‌توانید با کاغذ رنگی همراه شوید و با کشیدن نقاشی فرشته دندان این داستان را برای کودک خود تعریف کنید.

این کار باعث می‌شود کودک دیگر از لق شدن و افتادن دندان خود نترسد و حتی برای گرفتن هدیه منتظر افتادن دندان‌هایش باشد.

مراحل کشیدن نقاشی کودکانه فرشته دندان

برای کشیدن نقاشی فرشته دندان مثل نقاشی آنا مراحل زیر را به ترتیب دنبال کنید.

مراحل کشیدن نقاشی کودکانه فرشته دندان

1. رسم سر و نیم‌تنه نقاشی فرشته دندان

برای کشیدن سر و نیم‌تنه نقاشی کودکانه فرشته دندان باید از دو شکل شبیه بیضی کمک بگیرید. اول مثل تصویر، سر فرشته دندان و بعد هم نیم‌تنه را زیر آن رسم کنید. سر و نیم‌تنه را طوری بکشید که اندازه آن‌ها با هم متناسب باشد تا نقاشی زیبایی داشته باشید.

رسم سر و نیم تنه نقاشی فرشته دندان

2. کشیدن موهای فرشته دندان

حالا که طرح کلی نقاشی فرشته دندان را کشیدید، باید با اضافه کردن جزییات آن را کامل کنید. در قدم اول به کمک خطوط صاف و منحنی طرح کلی مو و گوش نقاشی پری دندان رسم کنید.

برای کشیدن موی فرشته می‌توانید از تصویر زیر کمک بگیرید.

کشیدن موهای نقاشی فرشته دندان

3. اضافه کردن جزییات چهره نقاشی فرشته دندان

یادتان باشد فرشته دندان، چهره‌ای مهربان و خندان دارد. چشم‌های فرشته را شبیه دو بیضی کوچک بکشید. با استفاده از خطوط منحنی شکل ابروها، بینی و دهان خندان پری دندان را رسم کنید.

اضافه کردن جزییات چهره نقاشی فرشته دندان

4. کشیدن گردن و لباس نقاشی پری دندان

در این مرحله باید طرح نیم‌تنه‌ نقاشی فرشته دندان را کامل کنید. برای این‌کار اول مثل تصویر، به کمک خط منحنی شکل نیم‌تنه و سر را به هم وصل کنید. بعد هم لباس این فرشته مهربان را شبیه یک مستطیل و با استفاده از خطوط صاف و محنی کامل کنید.

کشیدن گردن و لباس نقاشی پری دندان

5. رسم پاهای پری دندان

شما باید پاهای نقاشی فرشته دندان را از قسمت انتهایی لباس کامل کنید. برای این کار از خطوط منحنی کمک بگیرید. برای کشیدن کفش‌های پری دندان کافی ‌است دو خط منحنی کوچک قسمت انتهایی طرح پاها رسم کنید.

رسم پاهای پری دندان

6. رسم دست‌های نقاشی پری دندان

مثل تصویر، دست‌های پری مهربان را دو طرف نیم‌تنه با کمک خطوط منحنی رسم کنید. برای کشیدن دست‌ها کافی است دو خط ساده به موازات هم دو طرف بدن رسم و انتهای آن را کامل کنید.

کشیدن دست های نقاشی پری دندان

7. اضافه کردن جزییات به نقاشی فرشته دندان

در این مرحله باید عصای جادویی فرشته و یک دندان شیری نقاشی کنید. عصای جادویی در دست راست پری دندان قرار دارد. برای کشیدن آن اول یک پنج ضلعی شبیه یک ستاره بکشید و با کمک خطوط منحنی دسته چوب جادویی را کامل کنید.

اضافه کردن جزییات به نقاشی فرشته دندان

به تصویر نقاشی فرشته دندان نگاه کنید و طرح دندان را با استفاده از خطوط منحنی در سمت چپ نقاشی رسم کنید.

8. رسم بال فرشته دندان

فرشته‌ها بال دارند و پری دندان هم باید بال‌های زیبایی داشته باشد. بال فرشته دندان را شبیه بال پروانه و با خطوط منحنی سمت راست نقاشی و کنار نیم‌تنه رسم کنید.

رسم بال فرشته

9. رنگ‌آمیزی نقاشی فرشته دندان

کشیدن نقاشی کارتونی فرشته دندان تمام شد. برای این‌که نقاشی ظاهر مرتبی داشته باشد، به تصویر نگاه کنید و خطوط اضافی را پاک کنید.

در آخر از کودک خود بخواهید نقاشی پری دندان را به سلیقه خود رنگ‌آمیزی کند.

رنگ آمیزی نقاشی فرشته دندان

علاوه‌بر این می‌توانید مثل تصویر از مداد بژ، قهوه‌ای، صورتی، آبی و زرد برای رنگ کردن نقاشی استفاده کنید. البته انتخاب رنگ‌های نقاشی را به عهده کودکتان بگذارید.

پرسش‌های متداول درباره نقاشی فرشته دندان کودکانه

نقاشی فرشته دندان برای چه رده سنی مناسب است؟
این نقاشی مناسب کودکان است و می‌توانند در کنار بزرگ‌ترها آن را رسم کنند.
به جای مداد رنگی از چه وسایلی برای رنگ‌آمیزی این نقاشی می‌توان استفاده‌ کرد؟
شما می‌توانید به‌ جای مداد رنگی از آبرنگ، مداد شمعی یا پاستل هم استفاده کنید.
رسم نقاشی پری دندان چقدر زمان می‌برد؟
کشیدن این نقاشی تقریبا 30 دقیقه زمان می‌برد.
اشتراک گذاری: