خلاصه مطلب

کاردستی عنکبوت با کاغذ از انواع کاردستی حیوانات است. شما می‌توانید این کاردستی حشره را با همراهی کودکتان درست کنید. کودکان از حالت فنری این عنکبوت لذت می‌برند و با آن سرگرم می‌شوند.

ساخت کاردستی عنکبوت با کاغذ برای بچه‌ها در هر سنی نسبتا آسان است. اگر کودکان کمی کوچک‌تر هستند، ممکن است مجبور شوید آن‌ها را راهنمایی کنید، اما همه بچه‌ها در نهایت عنکبوت جهنده را دوست دارند!

وسایل مورد نیاز برای درست کردن این کاردستی بسیار ساده است و حتی ممکن است در خانه به خیلی از این وسایل دسترسی داشته باشید! برای ساخت کاردستی عنکبوت با کاغذ رنگی همراه شوید.

وسایل مورد نیاز برای کاردستی عنکبوت با کاغذ

 • کاغذ رنگی 4 عدد
  کاغذ رنگی در رنگ‌های مختلف و سایز A4
 • چشم عروسکی 1 جفت
  چشم عروسکی
 • قیچی 1 عدد
  قیچی
 • خط کش 1 عدد
  خط‌کش
 • ماژیک 1 عدد
  ماژیک
 • چسب کاغذی 1 عدد
  چسب کاغذ
 • لیوان کاغذی 1 عدد
  لیوان کاغذی کوچک
وسایل مورد نیاز برای کاردستی عنکبوت با کاغذ

مراحل ساخت کاردستی عنکبوت با کاغذ

برای این که کاردستی عنکبوت با کاغذ را بسازید، لازم است مراحل زیر را دنبال کنید.

1. بریدن نوارهای کاغذی

اولین کاری که باید انجام دهید، این است که دو نوار 25 سانتی‌متری از کاغذ رنگی برش دهید. نوارهای کاردستی عنکبوت با کاغذ می توانند رنگ‌های متفاوتی داشته باشند. کافی است رنگ‌های دلخواه خودتان یا دلخواه کودکتان را انتخاب کنید.

بریدن نوارهای کاغذی برای ساخت کاردستی

در این مرحله به تناسب سن و تجربه کودکتان، احتمال دارد فرزندتان در اندازه‌گیری‌ها و قسمت بُرش به کمک نیاز داشته باشد. این نوارها به بخش فنری کاردستی تبدیل می‌شوند. بنابراین هرچه  ابعاد آن‌ها به اندازه توصیه شده نزدیک‌تر باشد، بهتر است.

2. بُرش پاهای کاردستی عنکبوت با کاغذ

یک ورق کاغذ سیاه را بردارید و دو نوار بلند از آن بُرش دهید. اندازه آن‌ها باید حدود 33 سانتی‌متر برای پاها باشد. سعی کنید در اندازه‌گیری‌ها دقیق عمل کنید.

برش پاهای کاردستی عنکبوت با کاغذ

3. درست کردن پاهای عنکبوت

ورق‌های مشکی را بردارید و آن‌ها را از وسط ببرید تا چهار تکه هم‌اندازه به دست آید. این مرحله را با دسته دوم پاها تکرار کنید. بنابراین در مجموع 8 عدد پا برای کاردستی عنکبوت با کاغذ خواهید داشت.

درست کردن پاهای عنکبوت

4. چسباندن نوارها به هم

دو نوار کاغذی با رنگ مختلف را به شکل L با مقداری چسب به هم بچسبانید. گاهی حتی با یک گیره کاغذی ساده انتهای دو نوار را به هم محکم کنید تا مطمئن شوید در جای خود محکم می‌مانند و حرکت نمی‌کنند.

چسباندن نوارهای کاغذی به هم

هرچند انجام این مرحله زمان‌بر و حتی کمی دشوار است، اما به کمک همین ساختار است که شکل فنری کاردستی عنکبوت با کاغذ کامل می‌شود.

5. تا کردن کاغذهای کاردستی عنکبوت با کاغذ

از رنگ پایینی شروع کنید و آن را روی رنگ بالایی تا بزنید. مثلا همان‌طور که در تصویر می‌بینید، رنگ آبی به عنوان پایه انتخاب شده است. بنابراین باید شروع به کشیدن آن روی خاکستری کنید.

تا کردن کاغذهای کاردستی عنکبوت با کاغذ

این دو نوار کاردستی عنکبوت با کاغذ را باید به ترتیب، یکی در میان و به طور متوالی روی هم تا کند تا شکل نهایی به چیزی که لازم است، تبدیل شود.

تا کردن کاغذهای کاردستی عنکبوت

با ادامه دادن تای نوارهای کاغذ متناوب برای کاردستی عنکبوت با کاغذ باید یک الگو ظاهر شود. این کار را تا جایی ادامه دهید که به انتهای کاغذ برسید.

اگر همه مراحل را به درستی، منظم و طبق تاهای گفته‌شده پیش برده باشید، در نهایت شکلی فنری مشابه تصویر زیر خواهید داشت.

ساخت کاردستی عنکبوت

6. کشیدن بدن کاردستی عنکبوت

کشیدن بدن کاردستی عنکبوت با کاغذ آسان است. برای این کار به ترسیم دو دایره به کمک لیوان کاغذی  نیاز دارید. اگر لیوان‌های کاغذی ندارید، سعی کنید دو دایره با اندازه‌های مشابه رسم کنید.

کشیدن بدن عنکبوت

7. چسباندن چشم‌های عنکبوت

وقت آن است که چشم‌های عروسکی را روی سر کاردستی عنکبوت با کاغذ بچسبانید و یک لبخند با ماژیک روی صورت این حشره بکشید.

چسباندن چشم های عنکبوت

8. چسباندن پاهای عنکبوت

همه پاها را به بدن کاردستی عنکبوت با کاغذ چسب بزنید. دقت کنید پاها باید طوری چسب زده شود که در آخر به طور مساوی دو طرف بدن عنکبوت تقسیم شده باشند.

چسباندن پاهای کاردستی عنکبوت

9. چسباندن بدن و سر عنکبوت

با چسب زدن دایره دوم روی دایره اول درست کردن کاردستی عنکبوت با کاغذ را ادامه دهید. انجام این مرحله به این خاطر است که پاها را بین دو تکه کاغذ پنهان کنید و ظاهر بهتری به کاردستی بدهید.

چسباندن بدن و سر عنکبوت

10. چین دادن به پاها

در این مرحله باید پاها را در دو نقطه چین بزنید. این دو نقطه را با تا زدن تقریبا در یک سوم پاها چین بدهید. دقت کنید هیچ خط تای واقعی و کامل در این مرحله نیاز نیست.

چین دادن به پاها حشره

اگر کاردستی عنکبوت با کاغذ را با کودکتان درست می‌کنید، به او یادآوری کنید ملایم باشد و برای تکمیل این مرحله وقت و حوصله کافی بگذارد.

11. چسباندن فنر کاردستی عنکبوت با کاغذ

در این مرحله باید فنر را به پشت کاردستی عنکبوت با کاغذ بچسبانید. به سادگی چسب را به مربع بالایی فنر اضافه کنید و آن را به قسمت پشتی عنکبوت فشار دهید تا خشک شود.

چسباندن فنر کاردستی عنکبوت با کاغذ

در نهایت کاردستی عنکبوت با کاغذ را روی آخرین زبانه فنری باز شده که به سمت بالا رها کردید، چسب بزنید. بعد سر دیگر آن را به یک کاغذ رنگی ضخیم‌تر وصل کنید و بگذارید بماند تا خشک شود.

تکمیل کاردستی عنکبوت

یک کاردستی عنکبوت با کاغذ جهنده آماده شد! فراموش نکنید قبل بازی با عنکبوت‌، همیشه به آن‌ فرصت دهید تا به خوبی خشک شود.

پرسش‌های متداول درباره کاردستی عنکبوت با کاغذ

وسایل موردنیاز برای کاردستی عنکبوت با کاغذ چیست؟
کاغذرنگی، چشم عروسکی، چسب کاغذی و… از مهم‌ترین وسایل کاردستی عنکبوت با کاغذ هستند.
این کاردستی برای چه رده سنی است؟
کاردستی عنکبوت با کاغذ یک کاردستی کودکانه است که با کمک بزرگترها باید ساخته شود.
کاردستی عنکبوت با کاغذ چقدر زمان می‌برد؟
هرچند این کاردستی به دقت زیادی نیاز دارد، ولی ساده است و حدود 1 ساعت زمان خواهد برد.
اشتراک گذاری: