خلاصه مطلب

توله سگ‌ها بخاطر دوستی با آدم‌ها از دوست‌داشتنی‌ترین حیواناتی هستند که کودکان را به خودت جذب می‌کنند. نقاشی توله سگ یک انتخاب متفاوت برای سرگرمی و رنگ‌آمیزی کودکان است.

در این آموزش از کاغذ رنگی قرار است یاد بگیرید که چطور به دو روش مختلف، یک توله سگ کارتونی بکشید. پس با آموزش نقاشی توله سگ با تصویر مراحل همراه شوید.

آموزش اول نقاشی کودکانه توله سگ

روش‌های مختلفی برای کشیدن نقاشی توله سگ کارتونی وجود دارد. در این آموزش، توله سگ حالت نشسته دارد و می‌توانید در 6 مرحله ساده آن را نقاشی کنید.

نقاشی توله سگ برای کودکان

1. رسم سر نقاشی توله سگ بامزه

در اولین از مرحله از نقاشی توله سگ باید طرح کلی سر را رسم کنید. برای این کار، اول طرحی از یک دایره نصفه‌نیمه با خطوط کج‌ومعوج روی کاغذ بکشید.

رسم سر نقاشی توله سگ بامزه

2. رسم گوش و نیم‌تنه توله سگ

برای کشیدن گوش‌های نقاشی کودکانه توله سگ از سه خط منحنی متوالی کمک بگیرید. گوش توله سگ را به کمک خطوط منحنی شکل، شبیه یک نیم‌دایره به سمت بالا بکشید.

رسم گوش و نیم تنه نقاشی توله سگ

علاوه‌براین باید بخشی از نیم‌تنه نقاشی توله سگ را هم در همین مرحله کامل کنید.

3. تکمیل پاهای نقاشی توله سگ کودکانه

مثل تصویر باید سعی کنید 4 پای توله سگ را در این مرحله کامل کنید. حواستان باشد دو تا از پاها را به شکل نصفه‌نیمه بکشید، چون پشت پاهای جلویی پنهان هستند و به طور کامل دیده نمی‌شوند.

تکمیل پاهای نقاشی توله سگ کودکانه

4. رسم دم و جزییات کلی نقاشی

در این مرحله باید دم کوتاه و پشمالوی نقاشی توله سگ را کامل کنید. بعد از آن هم با چند خط منحنی در کل بدن و پاهای توله سگ جزییات بیشتری را به نقاشی اضافه کنید تا شکل بهتری به آن بدهید.

رسم دم و جزییات کلی نقاشی توله سگ

5. تکمیل چشم و بینی نقاشی توله سگ

در ادامه تکمیل جزییات نقاشی حیوانات وقت آن است که چشم، بینی، دهان و چند لکه روی بدن توله سگ بکشید. حالا که همه چیز تکمیل است، یک نگاه کلی به نقاشی بیندازید تا مطمئن شوید همه چیز کامل است.

تکمیل چشم و بینی نقاشی توله سگ

اگر خطوط اضافه‌ای در نقاشی وجود دارد، همه را پاک کنید.

6. رنگ‌آمیزی توله سگ

در مرحله آخر باید نقاشی توله سگ را رنگ‌آمیزی کنید. از کودکتان بخواهید رنگ موردعلاقه‌اش را انتخاب و شروع به رنگ کردن نقاشی کند.

رنگ آمیزی توله سگ

همچنین می‌توانید مثل تصویر از رنگ‌های مشکی، خاکستری و صورتی کم‌رنگ برای رنگ‌آمیزی این نقاشی استفاده کنید.

آموزش دوم نقاشی توله سگ برای کودکان

این نقاشی هم مانند آموزش نقاشی قبلی مراحل ساده‌ای دارد. کافی است کمی دقت کنید و مثل نقاشی پلنگ کودکانه مراحل زیر را به ترتیب دنبال کنید.

آموزش دوم نقاشی توله سگ برای کودکان

1. کشیدن سر نقاشی توله سگ

در گام اول برای رسم این نقاشی کودکانه یک مربع را در نظر بیاورید. حالا طرحی شبیه مربع کج‌ومعوج برای سر نقاشی توله سگ بکشید.

کشیدن سر نقاشی توله سگ

برای کشیدن سر توله سگ باید از خطوط ناهموار کمک بگیرید.

2. تکمیل گوش و نیم‌تنه

وقت آن است که گوش‌های نقاشی توله سگ را با چند خط ساده کامل کنید. علاوه‌براین در همین مرحله بخشی از نیم‌تنه توله سگ را با خطوط مختلف کامل کنید.

تکمیل گوش و نیم تنه توله سگ

3. کشیدن پاهای نقاشی توله سگ

این مرحله به دقت زیادی نیاز دارد. شما باید پاهای توله سگ را در این مرحله کامل کنید. البته حواستان باشد یکی از پاهای عقبی توله سگ پشت کل نقاشی پنهان می‌شود و نیازی به کشیدن آن نیست.

کشیدن پاهای نقاشی توله سگ

پس در مجموع 3 پا برای نقاشی توله سگ رسم کنید.

4. تکمیل جزییات نقاشی کودکانه

برای اینکه نقاشی شکل و حالت بهتری پیدا کند، باید با خطوط کوتاه و بلند مختلف پنجه‌های پای سگ، خط روی شکم و سایر جزییاتی را که به چشمتان می‌آید، کامل کنید.

تکمیل جزییات نقاشی توله سگ

5. اضافه کردن دم، چشم و…

حالا وقت آن است که دم نقاشی توله سگ را کامل کنید. یک دم بازیگوش رو به بالا برای این حیوان کوچک‌اندام بکشید. بعد از آن هم چشم، بینی، لکه‌های روی صورت و… را هم به نقاشی اضافه کنید.

اضافه کردن دم، چشم و... به توله سگ

6. رنگ‌آمیزی نقاشی توله سگ

برای رنگ‌آمیزی این نقاشی به رنگ‌های کرم، صورتی و بژ نیاز دارید. اما فراموش نکنید این نقاشی برای کودکان است و آن‌ها می‌توانند با هر رنگ دلخواه دیگری این توله سگ بامزه را رنگ کنند.

رنگ آمیزی نقاشی توله سگ

پرسش‌های متداول درباره نقاشی توله سگ

نقاشی توله سگ برای چه رده سنی مناسب است؟
این نقاشی مناسب کودکان است و بزرگسالان می‌توانند در کشیدن آن به کودک کمک کنند.
برای کشیدن نقاشی توله سگ آسان به چه وسایلی نیاز است؟
برای کشیدن این نقاشی تنها به کاغذ و مداد رنگی نیاز دارید.
به جای مداد رنگی از چه وسایلی برای رنگ‌آمیزی این نقاشی می‌توان استفاده‌ کرد؟
شما می‌توانید به‌ جای مداد رنگی از آبرنگ، مداد شمعی یا پاستل هم استفاده کنید.
اشتراک گذاری: