خلاصه مطلب

اگر کودکتان دوست دارد در مدرسه لوازم تحریر منحصربه‌فرد خودش را داشته باشد، پیشنهاد می‌کنیم با این ایده چسب واشی را دور مدادهایش بچسبانید تا مدادهای متفاوتی داشته باشد.

استفاده از نوار واشی یک راه آسان، خلاقانه و کم‌هزینه برای تزیین وسایل و لوازم تحریر مختلف مثل دفتر، مداد و… است. در این آموزش از کاغذ رنگی یاد می‌گیرید که چطور در 2 مرحله مدادهای ساده را تزیین و به کاردستی مداد طرح دار تبدیل کنید.

ساخت این مدادهای طرح دار آسان و استفاده از آن برای کودکان جذاب است.  پس با ساخت کاردستی مداد طرح دار با چسب طرح دار همراه کاغذ رنگی شوید.

وسایل مورد نیاز

 • نوار چسب طرح دار 1 عدد
  چسب طرح دار یا نوار واشی
 • مداد 1 عدد
  مداد
 • قیچی 1 عدد
  قیچی
 • 1 عدد
  برس فومی
 • چسب mod podge 1 عدد
  چسب Mod Podge
وسایل مورد نیاز برای ساخت کاردستی مداد طرح دار

مراحل ساخت مداد طرح ‌دار با چسب طرح دار

کاردستی مداد طرح دار با نوار واشی مثل کاردستی بوکمارک با چسب طرح دار، ساده و سرگرم‌کننده است. کافی‌است طرح دلخواهتان را انتخاب و مراحل زیر را به ترتیب دنبال کنید.

1. چسباندن چسب طرح دار به مداد

برای ساخت کاردستی مداد طرح دار با نوار واشی، اول طرح دلخواهتان را انتخاب کنید. این قسمت را به کودک خود بسپارید. بعد چسب طرح دار را از قسمت انتهای مداد یک دور بچسبانید.

این کار را انقدر تکرار کنید تا سطح مداد با چسب طرح دار پوشیده شود. وقتی به سر مداد رسیدید، نوار واشی را با قیچی جدا کنید. حواستان باشد نوار واشی را طوری ببُرید که مماس با لبه مداد باشد.

برای اینکه کاردستی مداد طرح دار از انواع کاردستی با کاغذ رنگی ظاهر تمیز و مرتبی داشته ‌باشد، هربار که نوار واشی را دور مداد می‌پیچید، بهتر است قسمتی از سطح قسمت قبلی را بپوشانید تا کاردستی درز و فضای خالی نداشته باشد.

چسباندن کاردستی مداد طرح دار

2. استفاده از چسب mod podge

برای این‌که کاردستی مداد طرح دار ماندگاری بالایی داشته باشد و نوار واشی به مرور زمان از روی سطح کار جدا نشود، از چسب mod poge استفاده کنید. برای این کار با برس، یک لایه نازک از چسب را روی سطح مداد بزنید. سعی کنید همه قسمت‌ها به چسب آغشته شود. کمی صبر کنید تا چسب خشک شود. می‌توانید خلاقیت به خرج دهید و از چند طرح برای تزیین مداد استفاده کنید.

پرسش‌های متداول درباره کاردستی مداد طرح دار با چسب طرح دار

کاردستی مداد طرح دار با نوار واشی برای چه رده سنی است؟
ساخت این کاردستی ساده است و کودکان می‌توانند در کنار بزرگسالان آن را بسازند.
وسایل مورد نیاز برای این کاردستی چیست؟
برای ساخت این کاردستی تنها به یک مداد و چسب با طرح دلخواه نیاز دارید.
ساخت کاردستی مداد طرح دار با چسب طرح دار چقدر زمان می‌برد؟
ساخت این کاردستی تقریبا 30 دقیقه زمان می‌برد.
اشتراک گذاری: