خلاصه مطلب

درست کردن وسایل کاربردی یکی از شیرین‌ترین کارهاست که بعضی از افراد فکر می‌کنند، کار پیچیده‌ای است. با استفاده از ایده‌های جذابی که در این مطلب گفته شده، از شیشه‌های دورریختنی به راحتی گلدان، جاادویه‌ای، وسایل دکوری و… بسازید.

اگر به ساخت کاردستی و تزیین وسایل دور ریختنی علاقه دارید، یا دنبال ایده‌های خلاقانه، منحصربه‌فرد و در عین حال زیبا و آسان برای تزیین دکور خانه هستید، پیشنهاد ما ساخت کاردستی با شیشه‌های دور ریختنی است. طبیعتا شیشه‌های بدون استفاده مختلفی مانند ظرف نوشیدنی‌ها، رب گوجه، سس و خیلی از مواد خوراکی که در شیشه نگهداری می‌شوند، در هر خانه‌ای پیدا می‌شود.

استفاده از این شیشه‌ها یکی از بهترین ایده‌ها برای تزیین فضای داخلی خانه و حیاط است. برای آموزش ساخت کاردستی با شیشه‌ دور ریختنی و تزیین خانه علاقه دارید، با کاغذرنگی همراه باشید.

وسایل مورد نیاز

 • به تعداد لازم
  شیشه‌های دورریختنی
 • به اندازه کافی
  پارچه کنفی
 • به تعداد کافی
  گل پارچه‌ای
 • انتخاب رنگ اختیاری
  رنگ
 • به تعداد کافی
  قلم‌مو
 • چسب حرارتی به مقدار کافی
  چسب تفنگی
 • به مقدار کافی
  شاخه‌های مرواریدی
 • به رنگ دلخواه
  اکلیل
 • به رنگ دلخواه
  کاموا
 • به اندازه کافی
  رج نگین
 • یک عدد
  ریسه ال‌ای‌دی
 • چند عدد
  صدف
 • به اندازه کافی
  ریسه کنفی
 • به تعداد کافی
  مروارید
 • به رنگ دلخواه
  اسپری

ایده اول، جا ادویه‌ای در کاردستی با شیشه دور ریختنی

ادویه‌ یکی از پرکاربردترین چاشنی‌های غذایی است. شما می‌توانید به لطف ساخت کاردستی با شیشه‌ دور ریختنی یک جاادویه‌ای کم هزینه، زیبا و فانتزی برای آشپزخانه تهیه کنید.

آموزش ساخت جا ادویه‌ای

شیشه‌های مورد نظر را به خوبی شسته و خشک کنید. سپس پارچه کنفی و تور را متناسب با شیشه بُرش دهید. با استفاده از چسب تفنگی، کنف را به شیشه بچسبانید و در مرحله آخر از کاردستی با شیشه دور ریختنی تور سفید را به کنف چسب زده و گل پارچه‌ای را با چسب تفنگی به تور بچسبانبد. برای اینکه نوشته و تبلیغات درب شیشه‌ها را پاک کنید با قلم مو درب آنان را رنگ بزنید.

البته تزیینات روی شیشه کاملا سلیقه‌ای است و شما می‌توانید به اختیار از آن‌ها استفاده کنید یا طرح دیگری داشته باشید.

کاردستی با شیشه های دور ریختنی

 ایده دوم، ساخت گلدان‌های دیواری

گلدان‌ها در زیبایی خانه تاثیر قابل‌توجهی دارند و می‌توانند چیدمان چشم‌نوازی در بخش‌های مختلف منزل ایجاد کنند. اگر دنبال یک ایده تازه و زیبا هستید، از لامپ‌های سوخته برای تزیین فضای خالی دیوارها استفاده کنید.

آموزش تزیین گلدان

ابتدا سرپیچ لامپ را باز کرده و تمام محتوای داخل آن را خارج کنید. برای جلوگیری از شکستن لامپ، حین کار دقت داشته باشید با دستتان به شیشه‌ی لامپ فشار وارد نکنید. سپس شیشه‌ لامپ را به خوبی شسته و بعد از خشک شدن آن، از قسمت سرپیچ ریسه کنف را با چسب پیچ دهید. انتهای کنف را برش داده و درون شیشه بچسبانید. با این کار یک بند آویز برای لامپ درست کرده‌اید.

گل‌ها را داخل لامپ قرار دهید تا تصویر نهایی گلدان شیشه‌ای کوچک کامل شود.

کاردستی با شیشه دور ریختنی برای ساخت گلدان دیواری

ایده سوم، چراغ‌های رنگی در کاردستی با شیشه دور ریختنی

اگر ایده خلاقانه‌ای برای درست کردن چراغ‌های رنگی می‌خواهید، این ایده جذاب را از دست ندهید. کاردستی حرفه ای چراغ‌های رنگی برای ایجاد یک فضای دوستانه و صمیمی چه داخل خانه و چه در حیاط مناسب هستند.

شیوه تزیین چراغ رنگی

شما می‌توانید از شیشه‌های رنگی به‌عنوان چراغ استفاده کنید. اگر شیشه‌ها شفاف و بی‌رنگ هستند، هریک از شیشه‌ها را با قلم‌مو به رنگ دلخواه درآورید و اجازه دهید خشک شوند. آویر چراغ را از مغازه تهیه کرده، لامپ و هلدر را باز کنید. حالا درب شیشه‌ها را به اندازه سیم چراغ سوراخ کنید تا سیم بتواند داخل آن‌ها قرار بگیرد. سپس هلدر را به سیم متصل کرده و لامپ را درون شیشه‌های رنگی بگذارید. در نظر داشته باشید باید درب شیشه‌ها را به سیم بچسبانید تا در جای خود محکم و ثابت باقی بمانند. در هر شیشه‌ را محکم پیچ دهید تا کار تمام شود.

با روشن کردن لامپ‌ها، این شیشه‌های رنگی فضای چشم‌نواز و زیبا برایتان ایجاد خواهند کرد.

خلاقیت و کاردستی با شیشه دور ریختنی

 ایده چهارم، گلدان ریسه‌ای

با استفاده از وسایلی که در خانه دارید و کمی خلاقیت، به ساخت کاردستی با شیشه‌ دور ریختنی پرداخته و این وسایل را به دکوری و گلدان تبدیل کنید.

نحوه تزیین کاردستی با شیشه دور ریختنی

از قسمت پایینی شیشه کنف را با چسب تفنگی دور شیشه چسبانده و کل بدنه شیشه را با آن بپوشانید. بعد از زدن کنف به شیشه‌ها با گل، دکمه و تور گلدان‌ها را تزیین کرده و با خلاقیت و سلیقه خود گلدان‌های کنفی را تزیین کنید. این مرحله اختیاری بوده و به سلیقه شما بستگی دارد. در مرحله‌ آخر ساخت کاردستی با شیشه‌های دور ریختنی باید شاخه‌های مرواریدی و گل مصنوعی یا طبیعی را درون آن‌ها بگذارید.

خلاقیت با شیشه دور ریختنی

ایده پنجم، لیوان آرایشی در کاردستی با شیشه دور ریختنی

اگر برای گذاشتن لوازم آرایش و تحریری خود در لیوان، دنبال یک ایده شیک و آسان هستید، می‌توانید با استفاده از شیشه‌های دور ریختنی لیوان‌های اکلیلی درست کرده و زیبایی میز آرایش و اتاق خود را دوچندان کنید.

آموزش تزیین شیشه‌های اکلیلی

برای ساخت کاردستی با شیشه دور ریختنی ابتدا شیشه‌ها را با به خوبی شسته و خشک کنید؛ در یک ظرف یا سینی بزرگ به صورت یکنواخت اکلیل بریزید. بعد از خشک شدن شیشه‌ها، با برس به سطح آنان چسب شیشه زده و شیشه‌ها را در اکلیل به خوبی بغلتانید که در تمام نقاط آن اکلیل زده شود.

تزیین شیشه دور ریختنی

 ایده ششم، ساخت بطری دریایی

بطری دریایی از کهن‌ترین وسایل دکوری برای تزیین فضای خانه و اتاق خواب است؛ با استفاده از یک شیشه و کمی تزیینات دریایی، بطری دریایی درست کنید.

روش تزیین و کاردستی با شیشه‌ دور ریختنی

‌برای ساخت بطری باید از شیشه رنگی استفاده کنید. پس یا شیشه‌های رنگی تهیه کرده یا به صورت دستی، شیشه را رنگ کنید. به اندازه‌ قطر شیشه، پارچه کنفی را برش زده و به شیشه چسب بزنید. صدف و ستاره ‌دریایی را با چسب به پارچه بچسبانید و مانند تصویر تزیین کنید.

می‌توانید در ساخت کاردستی با شیشه دور ریختنی یک رشته لامپ ریز درون شیشه قرار داده و به عنوان یک وسیله دکوری یا چراغ خواب از بطری دریایی استفاده کنید.

کاردستی با شیشه دورریختنی

 ایده هفتم، گلدان دیواری

گلدان‌های دیواری یک روش خوب و خلاقانه برای پر کردن و نما دادن به دیوارهای خالی است. پس با خلاقیت خود با شیشه‌های دور ریختنی، گلدان بسازید.

آموزش کاردستی با شیشه دور ریختنی

برای ساخت گلدان در ایده‌های کاردستی با شیشه دور ریختنی به کار دشواری نیاز ندارید. کافی است ریسه را به دهانه‌ شیشه چسب زده یا گره بزنید و شیشه را با استفاده از ریسه به دیوار وصل کنید. حالا گل‌ها را داخل شیشه قرار دهید.

کار دستی با شیشه‌ دور ریختنی

ایده هشتم، شیشه کاموایی کاردستی با شیشه دور ریختنی

زوج‌هایی که می‌خواهند خانه و آشپزخانه را تزیین کنند، می‌توانند از این ایده زیبا به عنوان تزیینی، دکور، یا روی میز الهام بگیرند. این شیشه‌ها همچنین به عنوان بطری آب و نوشیدنی در یخچال انتخاب مناسبی خواهند بود.

شیوه تزیین شیشه عروس داماد

برای تهیه کاردستی با شیشه دور ریختنی و ساخت شیشه‌های عروس دامادی، ابتدا شیشه‌ها را به خوبی شسته و اجازه دهید کاملا خشک شوند. حالا با چسب تفنگی از پایین شیشه شروع به کاموا زدن کنید. حواستان باشد زیاد چسب نزنید که به بیرون از کاموا تراوش نکند.

بعد از اتمام کاموا زدن، نوبت تزیین شیشه‌هاست، مانند تصویر چند گل را با استفاده از چسب به شیشه‌ کاموایی بچسبانید. این گل‌ها آن را به شیشه عروس تبدیل می‌کند. بعد از آن نوبت تزیین شیشه‌ داماد خواهد بود. شما می‌توانید با ایده گرفتن از تصویر پاپیون و دکمه‌های مرواریدی آن را با چسب به شیشه بچسبانید.

ساخت کاردستی شیشه کاموایی با شیشه‌ دور ریختنی

ایده نهم، گلدان رنگی

یکی دیگر از ایده‌های ساخت کاردستی با شیشه دور ریختنی استفاده از این وسایل برای برای نما دادن به فضای حیاط و باغچه است. شیشه‌های دور ریختنی را به سادگی رنگ‌آمیزی و با وسایل اضافه خانه تزیین کنید. شما همچنین می‌توانید برای زیبا شدن خانه از همین دکوری‌ها استفاده کنید.

روش تزیین شیشه‌های رنگی

برای رنگ‌آمیزی شیشه‌ها آن‌ها را به خوبی با مایع شوینده بشویید و بعد از خشک شدن شیشه‌ها، رنگ‌آمیزی با اسپری را شروع کنید. ابتدا شابلون موردنظر را با دقت به سطح شیشه بچسبانید و اسپری بزنید.

بعد از گذشت چند ساعت می‌توانید برای خوش‌رنگ‌تر شدن شیشه‌ها، مجددا آن‌ها را رنگ کنید. در مرحله آخر از تزیین شیشه دور ریختنی بعد از خشک شدن رنگ شیشه‌، شابلون را از آن جدا کنید.

رنگ آمیزی شیشه های دور ریختنی

ایده آخر، شیشه تزیینی برای کاردستی با شیشه دور ریختنی

اگر وسایل تزیینی کمی در خانه دارید و دنبال یک ایده‌ آسان برای ساخت کاردستی با شیشه دور ریختنی هستید، می‌توانید با ریسه یا طناب و صدف شیشه را تزیین کرده و در دکور آشپزخانه و حتی برای نگهداری حبوبات استفاده کنید.

ساخت جا ادویه ای

درمجموع برای تزیین این ظروف نیازی به استفاده از وسایل گران‌قیمت ندارید و کافی است از وسایل اضافه خانه استفاده و دکوری‌های جذابی تهیه کنید.

اگر طرفدار ایده‌های خلاقانه برای تزیین خانه هستید، آموزش ایده هایی برای تزیین لیوان و جام را هم امتحان کنید و با استفاده از آن دکوری‌های جدیدی برای خانه خود بسازید.

پرسش‌های متداول درباره کاردستی با شیشه دور ریختنی

برای ساخت کاردستی با شیشه دور ریختنی به چه وسایلی نیاز دارید؟
برای ساخت کاردستی با شیشه دور ریختنی مهم‌ترین چیز داشتن شیشه‌های بلااستفاده است.
کاردستی با شیشه دور ریختنی برای چه رده سنی مناسب است؟
این کاردستی یک کاردستی بزرگسال و برای دکور خانه است.
کاردستی با شیشه دور ریختنی به چه دردی می‌خورد؟
شما می‌توانید از این کاردستی برای دکور خانه یا ساخت وسایل کاربردی استفاده کنید.
اشتراک گذاری: