خلاصه مطلب

آتش نشان‌ها یکی از پرتلاش‌ترین افراد جامعه هستند. از طرفی هم کشیدن نقاشی مشاغل می‌تواند به شما کمک کند شغل‌های مختلف را به کودکتان آموزش دهید. بنابراین کشیدن نقاشی آتش نشان یک انتخاب خوب برای ایده نقاشی و رنگ‌آمیزی کودکانه است.

آتش نشان ها همیشه شخصیتی قهرمان و نجات‌دهنده دارند. مهم‌ترین ویژگی آن‌ها شجاعت هنگام بروز خطر است. درست همان لحظه‌ای که بین هیچ تردیدی خود را برای نجات جان دیگران در دل آتش می‌اندازند. ممکن است در نگاه اول برای شما سخت به نظر برسد که نقاشی آتش نشان را رسم کنید.

با این حال لازم است بدانید این آموزش‌ها مخصوص هنرمندان تازه‌کار و خوش‌ذوق است! پس پابه‌پا با کاغذ رنگی هم‌قدم شوید تا در 9 مرحله راحت نقاشی آتش نشان را به سرانجام برسانید.

مراحل رسم نقاشی آتش نشان

برای کشیدن یک نقاشی آتش نشان جذاب همین که مراحل زیر را پیش ببرید، کافی است.

مراحل رسم نقاشی آتش نشان

1. کشیدن سر نقاشی

اول قسمت زیری سر نقاشی آتش نشان را رسم کنید. این کار را با کشیدن یک منحنی به سادگی انجام دهید.

کشیدن سر نقاشی آتش نشانیی

2. رسم کلاه نقاشی آتش نشان

در این مرحله از نقاشی آتش نشان باید طرح کلاه آتش‌نشانی را برای او به تصویر بکشید. کلاه او را با چند خط منحنی مثل شکل زیر رسم کنید.

رسم کلاه نقاشی آتش نشان

3. نقاشی موهای مواج

موهای نقاشی آتش نشان را رسم کنید. موهای او با حالتی مواج از زیر کلاهش بیرون زده است.

نقاشی موهای آتش نشان

4. طرح کلی نقاشی آتش نشان

در این بخش باید یک طرح کلی برای بدن نقاشی آتش نشان بکشید. طرح کلی شانه‌ها را با دو منحنی از سر به پایین و طرح پاها را هم به کمک چند منحنی مقداری پایین‌تر رسم کنید.

طرح کلی نقاشی آتش نشان

5. کشیدن کپسول آتش نشانی

حالا باید یکی از دست‌های نقاشی آتش نشان را همراه کپسولی در دستش بکشید. با استفاده از دایره، بیضی و خط مستقیم، کپسول نقاشی آتش نشان را در دست راست او نشان دهید.

کشیدن کپسول آتش نشانی

با یک خط تقریبا صاف و یک دایره دست او را رسم کنید که کپسول را نگه داشته است.

6. رسم شلنگ آتش نشانی

حالا دست دیگر نقاشی آتش نشان و شلنگ کپسول آتش نشانی را بکشید. دست آتش نشان را با استفاده از یک خط منحنی ترسیم کنید. این آتش نشان باید شلنگ کپسول آتش نشانی را در دست گرفته باشد.

رسم شلنگ آتش نشانی

7. اضافه کردن جزییات نقاشی آتش نشان

جزییات را به نقاشی اضافه کنید. روی کلاه نقاشی آتش نشان دو خط با الگوی زیر و یک بیضی و یک شماره بکشید. خطوطی را هم مثل تصویر به لباس آتش نشان اضافه کنید و لباس او را تکمیل کنید.

اضافه کردن جزییات نقاشی آتش نشان

8. تکمیل جزییات صورت

در این مرحله بخش‌های مختلف صورت را به نقاشی اضافه می‌کنید. برای این کار باید چشم‌های نقاشی آتش نشان را با دایره‌های توپر، دهان را با یک منحنی بسته و گونه‌ها را هم با دایره‌های کوچکی نشان دهید.

تکمیل جزئیات نقاشی آتش نشان

9. رنگ‌آمیزی نقاشی آتش نشان

نوبت به رنگ‌آمیزی نقاشی آتش نشان رسیده است! کودک شما باید به طور معمول کت و شلوار، کپسول آتش‌نشانی و کلاه ایمنی را قرمز و زرد رنگ کند، همچنین از رنگ‌های بژ، قهوه‌ای و خاکستری برای موها، دستکش و ادامه کپسول استفاده کند.

رنگ آمیزی نقاشی آتش نشان

با این حال اگر کودک شما دوست دارد با رنگ‌های غیرمعمول برای رنگ‌آمیزی نقاشی آتش نشانی سروکار داشته باشد، بهتر است مانع او نشوید. یک آتش نشان با لباس صورتی هم جذاب است و هم خلاقانه!

پرسش‌های متداول درباره نقاشی آتش نشان

نقاشی آتش نشان مناسب چه رده سنی است؟
این نقاشی کودکانه برای رده سنی 4 تا 8 سال مناسب است. شما می‌توانید برای کشیدن این نقاشی به کودکتان کمک کنید.
چه وسایلی برای کشیدن نقاشی آتش نشان نیاز است؟
برای این نقاشی تنها به کاغذ و مداد رنگی نیاز دارید.
اگر مداد رنگی نداشته باشیم، چه وسایلی برای نقاشی آتش نشان مناسب است؟
شما می‌توانید به جای مداد رنگی از آبرنگ، مداد شمعی، پاستل و… هم استفاده کنید.
اشتراک گذاری:

نظر خود را در مورد متن بالا ثبت کنید