توضیحات ویدئو
خلاصه مطلب

کابوس‌گیر، دام رویا یا دریم کچر اسم یک وسیله جالب دست‌ساز است که اولین‌بار توسط مردم اوجیبا درست شد. آن‌ها این وسیله را داخل خانه آویزان می‌کردند تا کابوس‌ها، ترس‌ها و رویاهای بد از خانه دور شود. طبق یک افسانه محلی دریم کچر می‌تواند خوابی شیرین با رویاهای طلایی برای افراد ایجاد کند. فارق از این موارد این وسیله به‌عنوان یک وسیله دکوری نیز می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد. ازاین‌رو در این مطلب از کاغذرنگی برای شما آموزش ویدئویی ساخت دریم کچر را آماده کرده‌ایم. برای یادگیری این مطلب با کاغذرنگی همراه باشید.

کابوس‌گیر، دام رویا یا دریم کچر اسم یک وسیله جالب دست‌ساز است که اولین‌بار توسط مردم اوجیبا درست شد. آن‌ها این وسیله را داخل خانه آویزان می‌کردند تا کابوس‌ها، ترس‌ها و رویاهای بد از خانه دور شود. طبق یک افسانه محلی دریم کچر می‌تواند خوابی شیرین با رویاهای طلایی برای افراد ایجاد کند.

مراحل ساخت کاردستی دریم کچر

در باور اوجیبایی‌ها هوا پر شده از کابوس‌ها و رویاهای زیبا و با آویزان کردن دریم کچر در خانه، به ویژه کنار تخت افراد، رویاهای خوب از سوراخ مرکزی این وسیله عبور کرده و وارد خواب فرد می‌شوند؛ در مقابل کابوس‌ها هم در تارهای دریم کچر به دام افتاده و با طلوع خورشید نابود می‌شوند.

فارغ از اعتقاد و باوری که مردم اوجیبا به دریم کچر دارند و در نظر بیشتر مردم احتمالا خرافه است، دریم کچر به‌عنوان یک وسیله برای دکوراسیون منزل نیز می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد، به‌خصوص اگر اهل وسایل دکوری سنتی باشید. مثلا می‌توانید برای دکوراسیون اتاق نشیمن یا اتاق خواب خود از دریم کچر استفاده کنید.

پس اگر عاشق وسایل سنتی برای دکوراسیون منزل خود هستید، وقت آن رسیده که برای ساخت دریم کچر از انواع کاردستی حرفه ای دست به‌کار شوید. یک پارچه توری دایره‌ای، قیچی، نخ، نخ کنفی، سوزن و یک حلقه مخصوص گلدوزی آماده کرده و با ویدئوی ساخت دریم کچر در کاغذرنگی همراه شوید.

اگر ساخت این کاردستی خانگی را دوست دارید، شاید ساخت خمیر پلیمری هم برایتان جالب باشد.

پرسش‌های متداول درباره ساخت دریم کچر

وسایل موردنیاز ساخت دریم کچر چیست؟
پارچه توری دایره‌ای، پرهای رنگارنگ، نخ کنفی، حلقه مخصوص گلدوزی، مهره و نخ خیاطی برای ساخت کاردستی دریم کچر دلخواهتان کافی است.
این کاردستی برای چه رده سنی است؟
کاربرد این کاردستی حرفه‌ای برای بزرگسالان است و در گروه کاردستی‌های پیشرفته قرار دارد.
آیا ساخت این کاردستی سخت است؟
به طور کلی کاردستی دریم کچر سخت نیست، اما در صورتی که در ساخت کاردستی تازه‌کار هستید، برایتان دشوار خواهد بود.

اشتراک گذاری: