خلاصه مطلب

کتاب از تو چه پنهان، اولین کتاب مجموعه شعر مجید ترکابادی است. این کتاب شامل 32 غزل عاشقانه است و انتخابی عالی برای عاشقان شعر و ادبیات و شعر عاشقانه است؛ اگر دوست دارید با این کتاب بیشتر آشنا شوید، ادامه این مطلب را از دست ندهید.

کتاب شعر «از تو چه پنهان» با بیت «ای دل ز هرچه هست چه باور کنی چه نه / باید کشید دست چه باور کنی چه نه است» شروع می‌شود و شاعر از همان ابتدا سخن از رفتن می‌گوید نه ماندن. چند بیت اول کتاب، تقریبا همه آن چه شاعر می‌خواهد با مخاطبش بگوید را درون خود دارد. گلایه از معشوق، سخن از هجر و غم فراق مایه اصلی شعرهای این کتاب مجید ترکابادی است.

کتاب از تو چه پنهان

کتاب از تو چه پنهان، اولین کتاب مجموعه شعر مجید ترکابادی است که توسط نشر سوره مهر منتشر شده است. از تو چه پنهان شامل 32 غزل است که بین سال‌های 1392 تا 1396 سروده شده‌اند.

شعرهای کتاب از تو چه پنهان همه حرف دل و از نوع عاشقانه است؛ مجموعه‌ای خواندنی که برای عاشقان شعر و ادبیات به‌خصوص شعر عاشقانه انتخابی عالی است.
  • نویسنده: مجید ترکابادی
  • موضوع: شعر
  • قطع: رقعی
  • انتشارات: سوره مهر
معرفی کتاب از تو چه پنهان مجید ترکابادی

عشق و فلسفه

شاید عشق را تجربه کرده باشید. شاید هم نه. ولی اگر تجربه کرده‌اید و الان از عشق فقط آه و حسرت داشتنش به‌دل شماست؛ از تو چه پنهان با شما حرف‌های بسیاری دارد.
بیشتر ابیات کتاب عاشقانه است و داستان بی‌وفایی معشوق را روایت می‌کند. میان ادبیات، گاهی بیت‌هایی با درون مایه فلسفی هم به چشم می‌خورند که نشان دهنده عمق نگاه شاعر به گذرا بودن زندگی و وابسته‌های آن است. ابیاتی مثل «این هستِ نیست را به خدا ما نخواستیم / دنیا تمام مال شما، ما نخواستیم.»

معرفی کتاب از تو چه پنهان مجید ترکابادی

در یک کلام باید بگوییم کتاب از تو چه پنهان با شعرهایی که همه‌ حرف دل است و بسی عاشقانه، مجموعه‌ای خواندنی برای عاشقان شعر و ادبیات به‌خصوص شعر عاشقانه است.
از تو چه پنهان توسط انتشارات سوره مهر به چاپ رسیده و هم‌اکنون می‌توانید آن را از کتاب فروشی‌های معتبر یا به‌صورت اینترنتی از وب‌سایت انتشارات سوره مِهر آن را تهیه کنید.
در بخشی از کتاب می‌خوانیم:

هوا هوای جدایی، هوای تنهایی‌ست
هوا هوای غم روزهای تنهایی‌ست
همین که هم‌قدم دیگری شدی یعنی
که عاشقی همه‌جا پا به پای تنهایی‌ست
چه از گذشته مردی غریب می‌پرسی؟
گذشته‌ای که پر از ماجرای تنهایی‌ست
ببین که خلوت من از سکوت سرشار است
سکوت ترجمه‌ای از صدای تنهایی‌ست
چگونه شور برآید ز گوشه‌ای غمگین
که این سه‌تار نوایًش، نوای تنهایی‌ست
به او رسیدم و گفتم: «تمام شد غربت»
به خنده گفت که: «این ابتدای تنهایی‌ست»

اشتراک گذاری:
نظرات (2)

نظر خود را در مورد متن بالا ثبت کنید