خلاصه مطلب

همه از خانه‌نشینی در دوران کرونا خواه‌ناخواه خسته شده‌اند. اگر به فکر ملاقات با دوستان یا نزدیکان هستید، ضروری است برای حفظ سلامتی خودتان و فرد مقابل یک سری نکات مهم را رعایت کنید تا مبتلا به ویروس کرونا نشوید.

مدت زیادی از شیوع ویروس کرونا می‌گذرد و آمار مبتلایان به آن در سراسر دنیا در حال افزایش است. در این میان پزشکان به طور مرتب به رعایت شرایط قرنطینه و نکات بهداشتی اشاره دارند، اما این قرنطینه در طولانی مدت باعث دوری از روابط و معاشرت با دیگران شده است. در نتیجه خیلی از افراد دچار استرس، افسردگی، احساس تنهایی و… هستند. این شرایط به حدی بخرانی است که خیلی از افراد دغدغه این را دارند چگونه بدون انتقال یا ابتلا به کرونا بتوانند دوستان و آشنایان خود را ببینند؟ ما در کاغذرنگی نکات احتیاطی ملاقات دوستان در کرونا را بیان کرده‌ایم تا با رعایت آن‌ها بتوانید با رعایت بهداشت، دوستان و عزیزان خود را ببینید.

آیا در دوران قرنطینه، بازدید دوستان کار درستی است؟

قبل فکر کردن به بازدید و ملاقات دوستان در دوران قرنطینه، به‌یاد داشته باشید خطر هنوز وجود دارد. در واقع نه تنها شرایط شیوع کرونا کم نشده، بلکه هر روز بحرانی‌تر هم می‌شود. از آن‌جایی که هنوز واکسن و داروی قطعی و مطمئنی برای درمان کرونا در دسترس نیست، باید تا حد امکان با دلتنگی کنار آمده و سعی کنید دیدارهای حضوری را کم کنید، چراکه در این شرایط بازدید دوستان و خانواده می‌تواند خطرساز باشد. بنابراین در یک کلام باید گفت ملاقات حضوری دوستان در دوران شیوع کرونا کار صحیحی نیست.

با وجود این اگر مجبور به دیدارهای حضوری هستید یا می‌خواهید برای رفع دلتنگی یک ملاقات حضوری داشته باشید، باید این کار را با حفظ فاصله اجتماعی و در فضای باز مانند پارک، خیابان، کافه‌های روباز و… انجام دهید.

قرار گذاشتن در فضای باز و با حفظ فاصله

از خودتان بپرسید آیا این دیدار مهم است؟

در این شرایط حساس، دیگر مهم نیست چقدر برای دیدار با عزیزانتان مشتاق هستید؛ در عوض باید فواید و خطرهای این دیدارهای حضوری را بسنجید. پیش از اینکه بخواهید با افرادی که از شما دور بوده‌اند و اطلاعی از نوع رفتار آن‌ها در دوران قرنطینه ندارید، دیدار کنید، به این فکر کنید با ملاقات آن‌ها، می‌توانید جان خانواده خود را به خطر بیاندازید!

بنابراین بهتر است قبل دیدار با اشخاص میزان اهمیتی را که آن‌ها برای رعایت نکات بهداشتی قائل هستند، بسنجید. اهمیت این موضوع زمانی بیشتر می‌شود که شما یا یکی از اعضای خانواده‌تان زمینه بیماری‌های قلبی یا دیابت داشته باشید. اگر درباره این موضوع مردد هستید، می‌توانید برای صحبت با دوستان از تماس تصویری استفاده کنید.

نکات احتیاطی ملاقات دوستان در کرونا

ماسک، مهم‌ترین نکته از نکات احتیاطی ملاقات دوستان در کرونا

درصورت ملاقات با اشخاصی که از سلامت آن‌ها مطمئن نیستید، تحت هیچ شرایطی ماسکتان را از صورت خود برندارید. حتی با وجود ماسک، داشتن فاصله دو متری از هرشخص بسیار مهم است. اگر نمی‌توانید این فاصله را رعایت کنید، یا در محیطی مسقف و سربسته به‌سر می‌برید، ماسک را از صورت برندارید. همچنین با افراد دیگر دست ندهید و برای تعامل ازضربه آرنج یا کفش استفاده کنید.

شاید خجالت بکشید مقابل دوستانتان ماسک بزنید یا احساس ناخوشایندی نسبت به آن داشته باشید، اما یادتان باشد کرونا یک ویروس همه‌گیر است و افراد در سراسر جهان با آن دست‌وپنجه نرم می‌کنند. بنابراین نداشتن علائمکرونا دلیل محکمی ‌برای سلامت افراد نیست. اشخاص زیادی وجود دارند که بدون هیچ‌گونه علائمی تست کرونا آن‌ها مثبت بوده است، پس باهوش باشید و ماسک بزنید.

نکات احتیاطی ملاقات دوستان در کرونا

تا حد امکان در فضای باز و با حفظ فاصله قرار بگذارید

یکی‌دیگر از  نکات احتیاطی ملاقات دوستان در کرونا این است که از تجمع در فضاهای بسته خودداری کنید. حضور در کافه و رستوران‌ عاقلانه نیست و باید تا حد امکان از این کار پرهیز کنید. اگر قصد ملاقات حضوری با دوستانتان را دارید، قرارها را در فضای باز یا جاهایی با سقف بلند و… بگذارید. درصورتی که مجبور شدید در محیط‌های مسقف بمانید، فضایی را انتخاب کنید که سیستم تهویه مناسب داشته باشد یا پنجره‌های آن باز باشد.

استفاده از ماسک و حفظ فاصله اجتماعی

در ظروف جداگانه غذا و خوراکی بخورید

عدم استفاده از ظروف مشترک هم یکی دیگر از نکات احتیاطی ملاقات دوستان در کرونا است. بنابراین در دیدار دوستان و همکاران خود نه از غذا و نوشیدنب خود به آن‌ها تعارف کنید و نه از نوشیدنی یا خوراکی دوستان خود را میل کنید. همچنین پیش از شروع به خوردن هر غذایی حتما دستان خود را بشویید و با محلول‌های الکلی و ضدعفونی‌کننده تمیز کنید. در آخر هم حواستان باشد حین ملاقات‌های بیرون از خانه دستتان را به صورت، چشم، بینی و دهانتان نزنید.

نکات احتیاطی ملاقات دوستان در کرونا

عدم لمس سطوح؛ از نکات احتیاطی ملاقات دوستان در کرونا

با توجه به شیوع این ویروس بهتر است نکات احتیاطی ملاقات دوستان در کرونا را رعایت کنید. یکی از مهم‌ترین این نکات رعایت فاصله است پس تا حد امکان از در آغوش کشیدن یک‌دیگر اجتناب کنید، مواد ضدعفونی‌کننده همراه خود داشته باشید، از دستکش‌های یک بار مصرف استفاده کنید، اشیائی مانند دستگیره درب مکان‌های عمومی و… را لمس نکنید و… . نمی‌توان گفت این روش‌ها به‌طور کامل از شیوع ویروس جلوگیری خواهند کرد، اما تا حد زیادی برای پیشگیری از ابتلا به کرونا موثر هستند.

نکات احتیاطی ملاقات دوستان در کرونا

شما با بعضی از نکات احتیاطی ملاقات دوستان در کرونا آشنا شدید. این راهکارها اصلی‌ترین و بهترین شیوه‌های جلوگیری از ابتلا به کرونا در دیدارهای حضوری هستند، اما روش‌ها و نکات دیگری هم مانند ملاقات از داخل ماشین‌های جداگانه و… وجود دارند که می‌توانید به تناسب امکانات خود از آن‌ها استفاده کنید. اگر از روش‌های دیگر برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا اطلاع دارید، خوشحال می‌شویم آن‌ها را با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید. همچنین نگاهی به پرسش و پاسخ در مورد ویروس کرونا باعث می‌شود بیشتر با این ویروس آشنا شده و بتوانید چرایی شیوه‌های پیشگیری از ویروس کرونا را بهتر درک کنید.

اشتراک گذاری:

نظر خود را در مورد متن بالا ثبت کنید