خلاصه مطلب

دریای شور انگیز چشمانت شعری عاشقانه از حسین منزوی است که بسیار زیبا سورده شده است. در این مطلب از کاغذرنگی شهر دریای شورانگیز چشمانت همراه با اطلاعاتی از شاعر آورده شده که پیشنهاد می‌دهم از دستش ندهید.

شعر دریای شور انگیز چشمانت شعری زیبا و دوست داشتنی از حسین منزوی است. این شعر دوست داشتنی یکی از بهترین ایده‌ها برای ارسال آن به دوستان یا همسرتان به‌حساب می‌آید. حسین منزوی عزیز در شعر دریای شور انگیز چشمانت با حسی ناب دوران عشق و عاشقی و آینده زندگی را به تصویر می‌کشد و البته بسیار زیبا هم این‌کار را انجام می‌دهد. در ادامه این مطلب از کاغذ رنگی این شعر دوست داشتنی را مطالعه و در صورتی که به این سبک شعر علاقه‌مند هستید، شعر مرا هزار امید است را مطالعه کنید.

  • دریای شور انگیز چشمانت چه زیباست
  • آنجا که باید دل به دریا زد، همین جاست
شعر طلوع آبی، حسین منزوی

شعر طلوع آبی

دریای شور انگیز چشمانت چه زیباست،

آنجا که باید دل به دریا زد، همین جاست،

در من طلوع آبی آن چشم روشن،

یادآور صبح خیال‌انگیز دریاست،

گل کرده باغی از ستاره در نگاهت،

آنک چراغانی که در چشم تو برپاست،

بیهوده می‌کوشی که راز عاشقی را،

از من بپوشانی که در چشم تو پیداست،

ما هر دوان خاموش خاموشیم، اما،

چشمان ما را در خموشی گفتگوهاست،

دیروزمان را با غروری پوچ گشتیم،

امروز هم زانسان ولی آینده ماراست،

دور از نوازش‌های دست مهربانت،

دستان من در انزوای خویش تنهاست،

بگذار دستت راز دستم را بداند،

بی‌هیچ پروایی که دست عشق با ماست

حسین منزوی

حسین منزوی

حسین منزوی متولد مهر ماه سال 1325 است و از برگزیدگان اولین دوره جشنواره بین‌المللی شعر فجر محسوب می‌شود. سروده‌های وی بیشتر در قالب غزلیات هستند، اما در سرودن اشعار نیمایی، سپید و ترانه نیز تبحر داشته است. جالب است بدانید که بسیاری از غزلیات و سروده‌های حسین منزوی را شاعران سرشناس مثل علیرضا افتخاری، همایون شجریان، داریوش اقبالی و محمد نوری خوانده‌اند. یکی از این سروده‌ها آلبوم نسیما بود که توسط علیرضا افتخاری خوانده شد.

اولین دفتر شعر حسین منزوی حنجره زخمی تغزل نام داشت که سال 1350 با همکاری انتشارات بامداد منتشر شد. وی پس از مدتی وارد رادیو و تلویزیون ملی ایران شد و کنار نادر نادرپور فعالیت خود را آغاز کرد. او مسئولیت اجرای برنامه‌هایی مانند کتاب روز، یک شعر و یک شاعر، شعر ما و شاعران ما، آیینه و ترازو و… را بر عهده گرفت. سرانجام حسین منزوی در اردیبهشت ماه سال 1383 بر اثر بیماری‌های قلبی و ریوی درگذشت.
  • سال تولد : 1 مهر 1325
  • سال وفات : 16 اردیبهشت 1383
اشتراک گذاری:

نظر خود را در مورد متن بالا ثبت کنید