خلاصه مطلب

اولین قدم برای موفقیت این است که آن‌را باور کنید، شما باید موفقیت را در ذهن خود با تمام جزییات آن‌را تجسم کنید تا قدرت تجسم را برای آرزوهای خود باور کنید. این کار به طرز چشمگیری در موفقیت شما تاثیر دارد. اگر باور اینکه ذهنیت افراد در میزان موفقیت آن‌ها تاثیر دارد، برای شما هم سخت است، با ما همراه باشید تا باور شما را عوض کنیم.

اگر شما یک فرد روشنفکر و عملگرا هستید، ممکن است هنوز قدرت تجسم را باور نداشته باشید. در واقع بسیاری بر این باور‌ هستند که قدرت تجسم فقط خیال‌پردازی و رویا‌بافی است؛ در صورتی که واقعیت برخلاف این است. تحقیقات دانشمندان نشان ‌می‌دهد تصورات ذهنی می‌تواند به طرز چشمگیری برای رسیدن به موفقیت تاثیرگذار باشد. اگر باور اینکه ذهنیت افراد در میزان موفقیت آن‌ها تاثیر دارد، برای شما هم سخت است، این مطلب کاغذ رنگی را از دست ندهید. شاید تا پایان این مقاله به اهمیت و تاثیرگذاری این قدرت عجیب پی ببرید.

دیدن جزییات در قدرت تجسم

تحقیقات جدید در آکسفورد و کمبریج نشان می‌دهد که توانایی شما در تصور جزییات درباره آینده روشن به طرز چشمگیری باعث افزایش انرژی و حرکت شما می‌شود. این موضوع به نوبه خود منجر به اقدامات سازنده‌تری هم خواهد شد. یعنی زمانی که شما بتوانید خود را در لباس پزشکی، در مطبتان تجسم کنید، این آرزو برایتان به مراتب دست‌یافتنی‌تر خواهد بود.

قدرت تجسم

وقتی چشم ذهن شما می‌تواند آنچه را که درباره آینده، روشن به نظر می‌رسد، به طور دقیق با همه جزییات تصور کند، می‌تواند به تصمیمات و عملکرد شما در راستای رسیدن به آن جهت دهد. این امر تا حد زیادی به این دلیل است که هرچه واضح‌تر بتوانید چیزی را تصویر کنید، قابل دستیابی‌تر است.

به طور مثال اگر در آرزوی ماشین بهترین مدل هستید، در رویاهایتان صدای تعویض دنده، صدای اگزوز و… را بشنوید. اگر آرزو دارید یک فضانورد باشید، کنار همه برنامه‌های پیش رو که برای دستیابی به این آرزو تدوین کرده‌اید، خود را در لباس فضانوردی تصور کنید، خود را در حالی که در آزمون‌های مربوط به فضانوردی موفق شده‌اید، تجسم کنید و هر روز بیش از پیش در مسیر آن پیش بروید.

قدرت تجسم

تعیین اهداف قابل دستیابی

محقق دانشگاه نیویورک، تالی شاروت و همکارانش تحقیقی را در یکی از معتبرترین مجله‌های دنیا منتشر کردند. طبق این مقاله هرچه قدرت تجسم شما برای اهدافتان عمیق‌تر باشد، احتمال رسیدن به آن‌ها بیشتر می‌شود. هرچه تجسم شما واضح‌تر باشد، تاثیر بیشتری بر رفتارتان خواهد گذاشت. زمانی که شما هدفی معقول، قابل اندازه‌گیری و قابل دستیابی داشته باشید و کنار پیش رفتن در مسیر دستیابی به آن، رسیدن به هدف، لذت موفقیت و حضور در لحظه موفقیت را با همه جزییات در ذهنتان تجسم کنید، زندگی مسیرهای شفاف‌تری برای رسیدن به این هدف پیش روی شما قرار خواهد داد.

همچنین ذهن شما در این حالت به طور مداوم بر وجود هدفی مهم در زندگی شما تمرکز کرده و تصمیمات زندگی شما را با توجه به این هدف و رویا پیش می‌برد.

همه ما آرزو و رویایی داریم که برای رسیدن به آن می‌جنگیم، اما باید این آرزوها را اول در ذهن خود پروش دهیم و با قدرت تجسم به واقعیت نزدیک‌تر کنیم. کنار قدرت بالای تجسم و تاثیر آن بر زندگی، ذهن موفقیت محور هم می‌تواند انگیزه‌ شما را برای پیشبرد اهداف بالاتر ببرد. بنابراین فراموش نکنید کنار تلاش در واقعیت برای رسیدن به یک هدف، باید هدفتان را باور داشته باشید و خود را شایسته دستیابی به آن بدانید.

اشتراک گذاری:

نظر خود را در مورد متن بالا ثبت کنید