خلاصه مطلب

شعر شب‌های شعر خوانی من بی فروغ نیست اثری از محمد علی بهمنی است. وی که عنوان بهترین غزل سرای ایرانی را از آن خود کرده با اشعار و غزل‌های عاشقانه‌اش دل و جان آدم را آرام می‌کند. ما در این مطلب از کاغذرنگی متن این شعر را برایتان آماده کرده‌ایم.

برای افرادی که سنی از آن‌ها گذشته، برای انتخاب استادان یک حرفه، تجربه یکی از عوامل تاثیر گذار است. محمد علی بهمنی که از 9 سالگی با شعرهایی همچون فریدون مشیری هم کلام بوده، شاید بهترین انتخاب برای شعر باشد. محمد علی بهمنی زاده سال 1321 در قطار شهر دزفول است. به سبب تجربه‌ای که دارد، متوجه بود که بهترین سبک شعر غزل‌های عاشقانه است. پس اغلب اوقات سعی بر غزل‌سرایی داشته و البته بسیار موفق هم بوده است‌؛ تا جایی که عنوان بهترین غزل‌سرای ایران را به خود اختصاص داده است. به همین دلیل یکی از اشعار او با نام شب های شعر خوانی من بی فروغ نیست را در کاغذرنگی برای شما در نظر گرفته‌ایم.

  • شب‌ های شعر خوانی من بی فروغ نیست
  • اما تو با چراغ بیا تا ببینیم
شب‌های شعر خوانی من بی فروغ نیست، محمد علی بهمنی

گاهی چنان بَدَم که مبادا ببینیم،

حتی اگر به دیده رویا ببینیم،

من صورتم به صورت شعرم شبیه نیست،

بر این گمان مباش که زیبا ببینیم،

شاعر شنیدنی ست ولی میل، میلِ توست،

آماده‌ای که بشنوی‌ام یا ببینیم،

این واژه‌ها صراحت تنهایی من‌اند،

با این همه مخواه که تنها ببینیم،

مبهوت می‌شوی اگر از روزن‌ات شبی،

بی‌خویش در سماع غزل‌ها ببینیم،

یک قطره‌ام و گاه چنان موج می‌زنم،

در خود که ناگزیری دریا ببینیم،

شب‌ های شعر خوانی من بی فروغ نیست،

اما تو با چراغ بیا تا ببینیم

محمد علی بهمنی

محمد علی بهمنی

محمد علی بهمنی یکی از شاعران معروف ایرانی است که در 27 فروردین 1321 در شهر دزفول به‌دنیا آمد. وی یکی از توانمندترین شاعران و غزل سرایان معاصر محسوب می‌شود که تابه حال با خوانندگان و هنرمندان زیادی در عرصه موسیقی همکاری داشته است.

دورۀ کودکی و نوجوانی وی بیشتر در تهران، کرج و بندرعباس گذرانده شد. جالب است بدانید که محمد علی بهمنی اولین شعرش را در سن 9 سالگی سرود و همان شعر در مجلۀ روشنفکر در سال 1330 به چاپ رسید.
  • سال تولد: 1321
  • سال وفات: زنده است
اشتراک گذاری:

نظر خود را در مورد متن بالا ثبت کنید