خلاصه مطلب

یکی از دغدغه‌های آن‌هایی که اهل شکم‌گردی و کافه هستند، نشناختن انواع نوشیدنی‌هاست. اگر شما هم چنین مشکلی دارید و می‌خواهید تفاوت نوشیدنی‌ها بفهمید، با کاغذ رنگی همراه باشید.

نوشیدنی‌هایی مانند اسموتی، شیک، آبمیوه‌های طبیعی، کوکتل، بستنی و… را می‌توان از بهترین و پرطرفدارترین میان‌وعده‌ها، دسرها یا نوشیدنی‌های عصرانه دانست. اگر شما نیز طرفدار نوشیدنی و کافه‌گردی هستید، به‌طورحتم برای‌تان این سوال پیش آمده که تفاوت‌ کوکتل، اسموتی و شیک در چیست؟ پس با کاغذرنگی همراه باشید تا در این مطلب شش مورد از تفاوت‌های این سه نوشیدنی پرطرفدار را برای شما شرح دهیم.

1. تفاوت‌ کوکتل، اسموتی و شیک در ترکیبات

کوکتل را از ترکیب بیش از دو نوع نوشیدنی سرد تهیه می‌کنند. در کوکتل‌ تکه‌های میوه هم وجود دارد. معمولا در این نوشیدنی تکه‌های میوه همراه مخلوط چند آبمیوه در یک لیوان سرو می‌شود. در تهیه اسموتی از ترکیبات میوه‌های خنک یا سبزیجات، آب‌میوه همراه یخ، مواد شیرین‌کننده (طعم‌دهنده، سیروپ، عسل و…)، بستنی و شیر یا ماست کمک می‌گیرند و ترکیبی پوره‌ای درست می‌کنند. شیک‌ها به اسموتی شباهت زیادی دارند؛ طوری‌که گاهی نام این دو نوشیدنی را با هم اشتباه می‌گیرند. شیک از ترکیب شیر، بستنی، خامه و اسانس یا میوه میکس‌شده و طعم‌دهنده‌های مختلف تهیه می‌شود.

تفاوت‌ کوکتل، اسموتی و شیک

2. فرق نوشیدنی‌ها از نظر ارزش غذایی

اگر بخواهیم تفاوت‌ کوکتل، اسموتی و شیک را ازنظر ارزش غذایی مشخص کرده و آن‌ها را دسته‌بندی کنیم، می‌توان گفت به ترتیب اسموتی، کوکتل و شیک بیشترین ارزش غذایی را دارند.

اسموتی و کوکتل به‌دلیل داشتن میوه و سبزیجات در ترکیباتشان، کالری و چربی کمتری نسبت‌ به انواع شیک دارند. به‌همین دلیل کربوهیدرات این دو نوشیدنی نیز کم است. شیک‌ها حاوی مقدار زیادی چربی اشباع هستند که به سلامتی بدن آسیب می‌رساند. پس اگر دنبال یک نوشیدنی خوش طعم و در عین حال با ارزش غذایی بالا هستید، اسموتی و کوکتل برای شما مناسب‌تر هستند.

برخلاف کوکتل و اسموتی، کالری بالای شیک‌ها آن‌ها را به یک نوشیدنی خوش‌طعم برای افراد لاغراندامی که قصد افزایش وزن دارند،تبدیل کرده است.

تفاوت‌ کوکتل، اسموتی و شیک

3. تفاوت‌ کوکتل، اسموتی و شیک در شکل ظاهری

اغلب اوقات کوکتل و اسموتی را با تکه‌های طبیعی میوه، برگ نعناع، آجیل و… تزیین می‌کنند؛ اما برای تزیین شیک از شکلات، خامه، اسمارتیز یا سنگ‌های شکلاتی استفاده می‌شود. نوع مواد تزیینی در هریک از این نوشیدنی‌ها بسته به نوع میوه استفاده شده در آن و ذائقه هر فردی متفاوت است. شما می‌توانید هنگام سفارش هر نوشیدنی به تناسب ذائقه خود بخواهید از مواد دیگری برای زیبایی بیشتر نوشیدنی استفاده شود.

تفاوت‌های کوکتل، اسموتی و شیک

4. طعم‌های متفاوت نوشیدنی‌ها

از دیگر موارد قابل مشهود و مهم در تفاوت‌ کوکتل، اسموتی و شیک فرق زیاد در طعم آن‌هاست. معمولا شیک به دلیل وجود موادی مانند وانیل، شیر، بستنی، شکلات و… طعم خیلی شیرین و بافت غلیظی دارند؛ در حالی ‌که کوکتل و اسموتی به‌دلیل استفاده از میوه‌های طبیعی در ترکیباتشان شیرینی ملایم‌تری داشته و گاهی حتی کمی مزه ترش خواهند داشت.

تفاوت‌ کوکتل، اسموتی و شیک

5. تفاوت‌ بافت نوشیدنی‌ها

یکی از تفاوت‌های کوکتل، اسموتی و شیک در میزان غلظت این سه نوشیدنی است که به‌طور کامل به سلیقه شخص سفارش‌دهنده یا کسی که آن‌ها را درست می‌کند، بستگی دارد. در مجموع می‌توان گفت بافت شیک بسیار چرب و غلیظ است اما اسموتی و کوکتل بافت رقیق‌تری دارند که خرده‌های یخ هم در آن پیداست. همچنین بافت کوکتل و اسموتی به اندازه شیک یکدست نیست.

تفاوت‌های کوکتل، اسموتی و شیک

اگر به دنبال یک نوشیدنی دلچسب و خنک برای روزهای تابستانی هستید، شیک بادام زمینی را امتحان کنید. آیا شما برای تفاوت‌ کوکتل، اسموتی و شیک مورد دیگری پیدا کرده‌اید؟ نظرتان را درباره این نوشیدنی‌ها با کاغذرنگی درمیان بگذارید.

اشتراک گذاری:

نظر خود را در مورد متن بالا ثبت کنید