خلاصه مطلب

یوگا بهترین ورزشی محسوب می‌شود که برای هر محیط و سبک زندگی کارآمد است. شما می‌توانید این ورزش را در خانه، بدون مربی و تنها با اپلیکیشن‌های آموزش یوگا شروع کرده و در آن به خوبی پیشرفت کنید. برای این بهترین اپلیکیشن‌های یوگا بشناسید با ما همراه باشید.

یوگا یکی از آن ورزش‌هایی است که هم شرایط جسم و هم وضعیت روح را بهبود می‌بخشد. اگر اهل ورزش هستید و می‌خواهید تاثیرات همه جانبه ورزش را روی بدنتان ببینید، یوگا یکی از بهترین‌هاست. خیلی از افراد با بهانه اینکه شرایط محیطی، مالی یا زمانی مناسب برای اجرای این ورزش در محیط باشگاه را ندارند، علی‌رغم علاقه به این ورزش، از انجام آن خودداری می‌کنند. خبر خوب آن که این روزها به لطف رشد تکنولوژی می‌توانید با استفاده از اپلیکیشن‌های مختلف این ورزش را در خانه انجام دهید. اگر می‌خواهید بهترین اپلیکیشن یوگا را بشناسید، با کاغذرنگی همراه باشید.

1. بهترین اپلیکیشن یوگا برای مبتدیان، Down Dog

قیمت: رایگان

ویژگی‌های برجسته: سفارشی‌سازی صدای مربی، موسیقی و سرعت کلاس

امتیاز در Androind و iOS برابر با 4.9 است.

این برنامه که با نام Yoga for Beginners هم شناخته می‌شود، یک برنامه رایگان است. در این برنامه شما می‌توانید نوع یوگای موردنظرتان را انتخاب کنید. سبک‌های وین‌یاسا (یک تمرین سریع که در آن قلب تمرینات قدرتی انجام خواهد داد)، هاتا (جریان عملکرد کندتر که روی اصول یوگا متمرکز است) و یوگای ترمیمی (روی حرکات کششی عضلات خسته متمرکز است) هستند.

برنامه Down Dog برای مبتدیان به شما این امکان را می‌دهد که علاوه بر نوع یوگا، مدت تمرین، صدای معلم و پخش موسیقی پس زمینه را نیز به دلخواهتان تنظیم کنید. به محض شروع معلم یا مربی یوگا شما را در جریان انجام حرکات صحیح قرار داده و به خوبی راهنمایی می‌کند. همچنین دانش‌آموز روی صفحه نمایش موقعیت‌ها را برای کمک به شما در یادگیری ترازبندی مناسب و قرارگیری بدن نشان می‌دهد.

تمرینات برای فکر و ذهن

2. یوگای مبتدیان با Mind + Body

قیمت: 8 دلار در ماه

ویژگی‌های برجسته: سفارشی‌سازی یوگای هاتا

امتیاز در Androind و iOS به ترتیب برابر با 4.6 و 4.8 است.

این برنامه هر نوع تمرین یوگا را که می‌توانید تصور کنید، دارد. در این اپ که بهترین اپلیکیشن یوگا است، می‌توانید دنباله‌ها و توالی‌هایی از حرکات را ایجاد کنید تا روی گروه‌های عضلانی خاص مانند شکم یا اهداف خاص تناسب اندام تمرکز کنید. تمرینات مربوط به یوگای قبل از خواب، یوگای مبتدی و… انواع یوگاهایی هستند که در این برنامه ارائه شده است. در این اپ دنباله‌ای از 12 تمرین در بازه زمانی 10 دقیقه وجود دارد که هم برای یوگای قبل خوب و هم یوگای مبتدیان قابل استفاده است.

بهترین اپلیکیشن یوگا

3. بهترین اپلیکیشن یوگا برای شروع The Underbelly

قیمت: به مدت 14 روز رایگان، سپس 9.99 دلار در ماه

ویژگی‌های برجسته: سفارشی‌سازی یوگای هاتا

امتیاز در Androind و iOS به ترتیب برابر با 4.3 و 4.8 است.

Underbelly برنامه‌ای است که توسط مربی یوگا جسامین استنلی طراحی شده است. در این برنامه پیش از شروع هزینه اشتراک 9/99 دلار در ماه، با یک دوره آزمایشی 3 روزه ارائه شده است. استنلی هر کلاس یوگا را در برنامه آموزش می‌دهد. این مربی سه مسیر یادگیری یوگا را پیش گرفته است: یوگا با هوا، زمین و آتش.

بخش «Air» بر تنفس شما تمرکز دارد. استنلی می‌گوید این قسمت مهم‌ترین بخش یوگاست. سطح دوم مسیر «Earth» است برای معرفی وضعیت‌های رایج در یوگای Vinyasa است. سطح سوم هم مسیر «Fire» است. همان‌طور که از نامش پیداست، سطح آتش کلاس‌هایی برای روشن کردن بدن از داخل و خارج دارد. استنلی درباره این سطح می‌گوید در این بخش توالی حرکات افزایش پیدا می‌کند. شما می‌توانید درک کنید بسیار قوی‌تر و تواناتر از آنچه تصور می‌کردید، هستید.

بهترین اپلیکیشن یوگا

4. بهترین اپلیکیشن یوگا برای حرفه‌ای‌ها، Down Dog

قیمت: 7.99 دلار در ماه یا 49.99 دلار در سال

ویژگی‌های برجسته: سفارشی‌سازی صدای مربی، موسیقی و سرعت کلاس

امتیاز در Androind و iOS برابر با 4.9 است.

این برنامه در اپ ویژه مبتدیان داون داگ توسعه پیدا کرده است. Down Dog حرفه‌ای‌ها به شما یک تمرین کامل در سطح عملکرد خودتان می‌دهد که کاملا قابل‌تنظیم است. شما می‌توانید در این برنامه صدای معلم، موسیقی پس زمینه و سرعت کلاس را سفارشی‌سازی کنید. اگر سرعت اجرای کلاس را بالا ببرید، قلبتان حرکات قدرتی را تمرین خواهد کرد؛ در حالی که یک انتخاب جریان کندتر تمرینات کلاس، انعطاف‌پذیری بالقوه را به حداکثر می‌رساند و به کنترل بیشتری نیاز دارد.

در این برنامه که بهترین اپلیکیشن یوگا است، همچنین می‌توانید نوع دستورالعمل‌ها را سفارشی کنید. اگر به توضیح بیشتری نیاز دارید، گزینه‌ای برای آن وجود دارد یا می‌توانید گزینه مربوط به توضیحات کمتر را انتخاب کنید. این برنامه همچنین به شما امکان می‌دهد تمرینات دلخواهتان را برای تقویت تمرکز، اعصاب یا تنفس انتخاب کنید.

شما می‌توانید همچنین گزینه یوگای دلخواهتان را از بین 11 سبک یوگا انتخاب کنید. یکی از این سبک‌ها یوگا صندلی است که می‌توانید آن را پشت میز کار، در منزل یا بین جلسات کاری انجام دهید. در این برنامه کلاس‌ها از 4 دقیقه تا 90 دقیقه بوده و می‌توانید به تناسب زمان خود کلاس مناسبی را بردارید.

تمرین ذهن و بدن

5. برنامه Glo برای یوگا و مدیتیشن

قیمت:  هفت روز رایگان، ماهانه 18 دلار از طریق سایت

ویژگی‌های برجسته: 16 سبک یوگا، مدیتیشن و پیلاتس با بیش از 4000 کلاس

امتیاز در Androind و iOS به ترتیب برابر با 2.5 و 4.9 است.

Glo خود را به عنوان «طرح اصلی شما برای قدرت، ذهن، بدن و قلب» معرفی می‌کند. در این برنامه یوگا، پیلاتس و مراقبه با هم ترکیب شده‌اند. قبل شروع تمرین با این اپلیکیشن باید به چند سوال درباره نوع یوگای موردنظر خود پاسخ دهید. گزینه‌ها شامل دوران بارداری، تمرکز و… هستند.

شما همچنین می‌توانید علاوه‌بر انواع پیشنهادات مدیتیشن و پیلاتس، سبک خاصی مانند اشتانگا، هاتا و… را انتخاب کنید. Glo به شما این امکان را می‌دهد تا معلمی، متناسب با نیازهای خودتان انتخاب کنید. یک مربی شوخ‌طبع، جدی، حرفه‌ای و… که می‌تواند به شما در اجرای صحیح حرکات کمک کند.

این برنامه از شما درباره اینکه در چند کلاس شرکت کرده‌اید، می‌پرسد و به شما کمک می‌کند سطح مهارت خود را تعیین کنید تا تصویری کامل از سلامتی و تناسب اندام به شما ارائه دهد.

بهترین اپلیکیشن‌های یوگا

6. Find What Feels Good برای بهترین اپلیکیشن یوگا

قیمت: 9.99 دلار در ماه یا 99.99 در سال

ویژگی‌های برجسته: بیش از 700 فیلم آموزشی با توجه به خلق‌وخو، زمان و نیازمندی شما

امتیاز در Androind و iOS به ترتیب برابر با 2.5 و 4.9 است.

روحیه خوب با فشار روحی پایین، زایمان آسان یا هر حس مثبت دیگر که می‌خواهید، مواردی هستند که جلسات یوگای این اپلیکیشن آن را برایتان مقدور می‌سازد. دسترسی به بیش از 700 فیلم در قالب‌های مختلف، از تمرینات روزانه گرفته تا کارگاه‌های هدفمند از بزرگ‌ترین ویژگی‌های این برنامه است. شما می‌توانید براساس نیاز یا حالت دلخواهتان در اپلیکیشن جستجو و حتی موارد دلخواهتان را ذخیره کنید. همچنین این امکان وجود دارد که از تقویم داخلی برای برنامه‌ریزی تمرینات خود استفاده کنید. شما می‌توانید قبل تعهد به پرداخت هزینه ماهانه یک دوره آزمایشی 7 روزه از برنامه را امتحان کنید.

بهترین اپ های یوگا

7. Yoga Studio: Mind & Body

قیمت: 9.99 دلار در ماه یا 69.99 دلار در سال

ویژگی‌های برجسته: ارائه بیش از 150 فیلم آموزشی

امتیاز در Androind و iOS به ترتیب برابر با 4.1 و 4.4 است.

با نصب این برنامه شما به بیش از 150 فیلم آموزشی یوگا، کتابخانه‌ای از مدیتیشن‌های سطوح مختلف و فرصتی برای ایجاد و شخصی‌سازی تمرین خود دسترسی پیدا می‌کنید. اگر درباره پوزیشن‌های مختلف سوالی دارید یا نسبت به اجرای صحیح حرکات مردد هستید، می‌توانید در این برنامه راهنمای مرجع 280 ژست را بررسی و پیدا کنید.

بهترین اپلیکیشن های یوگا

8. Asana Rebel، جزو بهترین اپلیکیشن یوگا

قیمت: 6.99 دلار در سال

ویژگی‌های برجسته: برنامه‌ای کامل با تمرینات، دستور العمل‌ها و حرکات ورزشی

امتیاز در Androind و iOS به ترتیب برابر با 4.3 و 4.6 است.

این برنامه هدف محور است و با برنامه‌های جذاب شما را به ورزش تشویق می‌شود. در قدم اول شما باید سن، وزن کنونی، وزن هدف و… را در برنامه وارد کنید. پس از آن آسانا که یکی از بهترین اپلیکیشن یوگا موجود است، یک برنامه تمرینی و تغذیه‌ای برای شما در نظر می‌گیردو البته برای دسترسی به آن باید هزینه عضویت را پرداخت کنید. در نظر داشته باشید با توجه به هزینه ماهانه و سالانه برنامه، تهیه برنامه سالانه آن بهتر و مقرون‌به‌صرفه‌تر است.

این برنامه یکی از آن اپلیکیشن‌هایی نیست که فقط دارند یوگا را به شما آموزش می‌دهند، بلکه این یک تعهد است. اپلیکیشن آسانا این شامل دستورالعمل‌ها، تمرینات، مدیتیشن‌ها و صداهای خواب برای افرادی است که قصد دارند از این برنامه به طور کامل استفاده کنند تا از سلامتی و تناسب اندام خود بیشترین بهره را ببرند.

بهترین اپلیکیشن‌های یوگا

9. Pocket Yoga برای یادگیری گام‌به‌گام

قیمت: 2.99 دلار در ماه

ویژگی‌های برجسته: بیش از 25 جلسه مختلف

امتیاز در Androind و iOS به ترتیب برابر با 4.3 و 4.8 است.

پاکت یوگا یک انتخاب عالی برای مبتدیان است که روی آموزش گام‌به‌گام تمرکز دارد. برای اجرای یوگا با این برنامه، 27 جلسه مختلف به شما ارائه شده که از نظر مدت و دشواری متفاوت هستند. یوگای همراه همچنین دارای یک فرهنگ لغت جامع، حرکات ورزشی حرفه‌ای و توضیحات دقیق وضعیت صحیح و تراز بودن بدن است.

تمرین ذهن و روح

10. Daily Yoga، جزو بهترین اپلیکیشن یوگا

قیمت: 39.99 دلار درسال

ویژگی‌های برجسته: بیش از 500 پیشنهاد برتر با هر سبک در هر سطح با مربی آموزشی برای 30 جلسه

امتیاز در Androind و iOS به ترتیب برابر با 4.7 و 4.8 است.

یوگای روزانه با بیش از 70 برنامه یوگا، بیش از 500 کلاس یوگای هدفمند و بیش از 500 شیوه یوگا آسانا با جلسات مدیتیشن و… به شما این اطمینان را می‌دهد که برای هر سطح از یوگا هدف مشخصی وجود دارد. اگر نمی‌توانید تشخیص دهید کدام سطح مناسب شماست، مربی هوشمند به شما کمک خواهد کرد. فقط یکی از شش هدف را انتخاب کنید و Smart Coach هر روز به مدت 30 روز جلسه‌ای را برای شما انتخاب می‌کند.

هر تمرین همراه با جزییات گام‌به‌گام و گزینه‌های سطح دشواری مختلف است. افرادی که می‌خواهند پیشرفت خود را پیگیری کنند، می‌توانند از یوگای روزانه استفاده کرده و کالری سوزانده شده و کل زمان صرف شده برای ادامه یوگا را بسنجند.

بهترین اپلیکیشن‌های یوگا

برای انجام تمرینات یوگا به تجهیزات ویژه‌ای نیاز نیست. یک فضای آرام، ذهن متمرکز و یک پتوی نازک کافی است تا بتوانید تمرینات یوگا را به راحتی اجرا کنید. شما می‌توانید با انتخاب بهترین اپلیکیشن یوگا برای خود یک روش عالی و مقرون‌به‌صرفه برای شروع تمرین یوگا در خانه با سطح مبتدی یا پیشرفته داشته باشید. همچنین اگر فرزند دارید و دوست دارید بدانید چه ورزش برای کودکان مناسب است مطلب بهترین ورزش‌های کودکان را مطالعه کنید.

اگر شما هم از برنامه خاصی برای یوگا استفاده کنید، می‌توانید آن را به سایر مخاطبان کاغذ رنگی معرفی کنید.

اشتراک گذاری:

نظر خود را در مورد متن بالا ثبت کنید