خلاصه مطلب

لیموناد نوشیدنی ساده است که در مدت زمان کمی آماده می‌شود و نه‌تنها در ایران در خارج از کشور نیز طرفداران خاص خودش را دارد. در این مطلب از کاغذرنگی با طرز تهیه این نوشیدنی فوق‌العاده همراه شما خواهیم بود. با کاغذرنگی همراه باشید.

لیموناد یک نوشیدنی ساده، کم کالری و سالم با دستور تهیه بسیار سریع است که می‌تواند تابستان‌های گرم را به روزهای خنک و دلچسبی تبدیل کند. اگر از گرما فراری هستید و می‌خواهید با یک نوشیدنی سالم حالتان را بهتر کنید، برای آموزش طرز تهیه لیموناد با کاغذرنگی همراه باشید.

مواد موردنیاز طرز تهیه لیموناد

  • 5 الی 6 عدد
    لیموترش
  • آب 1.5 لیتر
    آب
  • 250 تا 350 گرم
    شکر

این میزان مواد اولیه برای تهیه نوشیدنی یک جمع چهار نفره کافی است. اگر برای تعداد نفرات کمتر یا بیشتری شربت تهیه می‌کنید، مقدار این مواد را به همان نسبت کمتر یا بیشتر در نظر بگیرید.

طرز تهیه لیموناد

نوبت به آموزش طرز تهیه لیموناد این نوشیدنی دلچسب می‌رسد. برای تهیه لیموناد دو روش پیش روی شماست.

روش اول؛ استفاده از آبمیوه‌گیری

ابتدا آب لیموها را گرفته و در ظرفی جداگانه بریزید. بهتر است برای این کار از آب مرکبات‌گیری‌های برقی یا دستی استفاده کنید تا پالپ لیموها نیز گرفته شوند. سپس آب و شکر را به آبلیمو اضافه کنید. قبل از سرو نوشیدنی لیموناد بهتر است مقداری یخ به آن اضافه کنید یا آن را داخل یخچال قرار دهید تا سرد شود.

طرز تهیه نوشیدنی لیموناد و نوشابه طبیعی لیموناد

روش دوم؛ آب انداختن لیموها به طورطبیعی

در این روش بعد از بُرش لیموها، آن‌ها را در ظرفی قرار داده و مقداری شکر روی آن‌ها بپاشید، بگذارید لیموها به مدت یک ساعت در این حالت باقی بمانند. پس از گذشت یک ساعت آب را در ظرفی جداگانه جوش آورده و روی لیموها بریزید. ترکیب آب جوش با لیمو را به مدت 20 دقیقه کناری بگذارید تا به تدریج سرد شود. در مرحله بعد آب را به وسیله یک صافی داخل ظرف دیگر ریخته و آب لیموها را به وسیله آب مرکبات‌گیری بگیرید. در نهایت آبلیموها و مابقی شکر را به آب اضافه کنید.

می‌توانید آن را داخل یخچال قرار داده یا مقداری یخ داخل آن بریزید تا سرد شود.

طرز تهیه لیموناد و نوشابه طبیعی لیموناد

طرز تهیه لیموناد به هر دو روش بسیار ساده است. فقط روش دوم کمی طولانی‌تر خواهد بود، در عوض نوشیدنی شما بهتر جا افتاده و طعم قوی‌تری پیدا می‌کند.  شما می‌توانید برای آن که نوشیدنی شما کمی رنگ و لعاب گرفته و جذاب‌تر شود، آن را تزیین کنید.

برای این کار می‌توانید از لیوان‌های خاص استفاده کرده و یک برش لیمو روی لیوان قرار دهید. همچنین مقداری نعناع تازه و قرار دادن نی رنگی داخل لیوان ایده‌های جالبی برای جذاب‌تر شدن نوشیدنی‌ هستند.

یک ابتکار جالب

اگر به نوشیدنی‌های گازدار علاقه‌مند هستید، می‌توانید آب گازدار تهیه کرده و به لیموناد خود اضافه کنید. با انجام این کار یک نوشابه لیموناد صددرصد طبیعی خواهید داشت.

و به عنوان نکته آخر هم  فراموش نکنید که حتما چند تکه یخ نیز داخل لیوان‌ها ریخته تا نوشیدنی شما خنکی و گوارایی خود را حفظ کند.

اشتراک گذاری:

نظر خود را در مورد متن بالا ثبت کنید