خلاصه مطلب

اگر از افرادی هستید که تابستان را به نوشیدنی‌های خنکش می‌شناسید، احتمالا نوشیدنی هندوانه با لیموترش برایتان خیلی هیجان‌انگیز باشد. در این مطلب طرز تهیه نوشیدنی هندوانه با لیموترش را گفته‌ایم تا تابستان خود را با خنکای نوشیدنی‌های جدید و طعم‌های تازه سپری کنید.

با فرا رسیدن فصل گرما اکثر مردم دنبال دسرها، وعده‌ها و نوشیدنی‌های خنک هستند. به همین دلیل نوشیدنی‌های سبک و خنک طرفدارن زیادی پیدا کرده است. یکی از این نوشیدنی‌ها، نوشیدنی هندوانه لیمو ترش است. ترکیب طعم شیرین هندوانه کنار ترشی بی‌مانند لیمو ترش می‌تواند مزه ترش و شیرین مطلوبی ایجاد کند. اگر دنبال تجربه طعم‌های جدید هستید، با کاغذرنگی همراه باشید تا طرز تهیه این نوشیدنی تابستانی خوشمزه و خنک را یاد بگیرید.

مواد لازم نوشیدنی هندوانه لیمو ترش

 • نصف هندوانه
  هندوانه متوسط
 • یخ به میزان لازم
  قطعات یخ
 • 3 یا 4 عدد
  لیمو ترش تازه
 • عسل به مقدار دلخواه
  عسل یا شکر

این مقدار مواد برای تهیه نوشیدنی ویژه 4 نفر در نظر گرفته شده است. اگر شما این نوشیدنی را تعداد افراد کم‌تر یا بیشتری تهیه می‌کنید، مواد اولیه را به همین نسبت افزایش یا کاهش دهید.

طرز تهیه نوشیدنی تابستانی

هندوانه را چند ساعتی در یخچال قرار دهید تا هم خنک شود و هم بافت تازه‌تری پیدا کند. سپس آن را پوست کنده، برش زده و به تکه‌های کوچک تقسیم کنید. اگر می‌خواهید یک نوشیدنی با کیفیت تهیه کنید، باید حوصله به خرج دهید و تخمه هندوانه‌ها را از قطعات کوچک آن جدا کنید تا حین میل نوشیدنی هندوانه لیمو ترش بافت سفت تخمه هندوانه احساس نامطلوبی به شما ندهد.

تکه‌های برش زده هندوانه را داخل مخلوط کن ریخته و آن را به مدت یک دقیقه روشن کنید تا حدی که آب هندوانه بافت یکدستی پیدا کند. پس از آن باید آب‌هندوانه را از صافی رد کنید تا به طور کامل بدون هسته و زلال شود. حال آب لیموها را گرفته و به آب‌ هندوانه اضافه کنید.

نوشیدنی هندوانه لیمو ترش

میزان ترشی اضافه شده به هندوانه کاملا به ذائقه شما بستگی دارد. همچنین اگر دوست دارید در آخر می‌توانید به نوشیدنی نوشیدنی هندوانه شکر اضافه کنید. حال به دلخواه تکه‌های یخ را به آن اضافه کنید.

تزیین نوشیدنی هندوانه لیمو ترش

بی‌شک یک نوشیدنی با ظاهر زیبا و دوست‌داشتنی‌ جلوه بیشتری به میز مهمانی شما خواهد داد. شما می‌توانید این نوشیدنی را به چند روش تزیین کنید. استفاده از قطعات مثلثی هندوانه، برش‌های لیمو ترش، برگ نعنا یا میوه‌های دیگر مثل توت فرنگی، آلبالو، آناناس و… می‌تواند ایده‌های خوبی برای تزیین نوشیدنی هندوانه لیمو ترش باشد.

نوشیدنی هندوانه تابستانی

سرو بستنی در این نوشیدنی به جای استفاده از شکر برای شیرین کردن آن، ایده دیگری است که شاید با ذائقه هر کسی سازگاری نداشته باشد. همچنین اگر دنبال تجربه خنک‌ترین و تابستانی‌ترین نوشیدنی‌ها هستید، نوشیدنی لیموناد هم انتخاب هوس‌انگیزی خواهد بود.

اشتراک گذاری:

نظر خود را در مورد متن بالا ثبت کنید