خلاصه مطلب

در روابط عاشقانه هر دوطرف نیاز به ابراز احساسات دارند، اما بعضی افراد راه‌های ابراز احساسات را نمی‌دانند و در رابطه خود با مشکل مواجه می‌شوند. در این مطلب از کاغذ رنگی ایده‌های کاربردی برای رابطه عاشقانه بهتر را برایتان شرح داده‌ایم. برای ادامه مطلب با کاغذ رنگی همراه باشید.

هرقدر هم عاشق و دلبسته همسر خود باشید و هرقدر هم که او از میزان و شدت احساس شما آگاه باشد، باز هم نیاز دارد از احساس شما بداند و آن را ببیند، چراکه بدون نشان دادن این احساس و علاقه رابطه شما چندان تفاوتی با ارتباط‌های دوستانه ندارد. به عبارت دیگر استفاده از شیوه‌های متفاوت و خلاقانه برای نشان دادن میزان عشق و علاقه باعث می‌شود هم رابطه شما زنده و تازه بماند و هم فراموش نکنید عشقتان کنار شماست. اگر آدم خلاقی نیستید، می‌توانید از ایده‌هایی که در این مطلب از کاغذرنگی به آن‌ها اشاره کرده‌ایم برای ابراز عشق و علاقه و داشتن رابطه عاشقانه بهتر استفاده کنید.

1. غذاها را عاشقانه تزیین کنید

غذا خوردن معمول‌ترین و تکراری‌ترین کار دنیاست. برای اینکه حس یکنواختی و تکرار را حذف کنید، گاهی می‌توانید غذای روزانه را با ترکیب و تزیینات جدیدی سر میز غذا بیاورید. اگر دنبال رابطه عاشقانه بهتر هستد، بهترین تزیین برای غذا طرح‌هایی هستند که احساس عاشقانه شما را بیشتر نشان دهند.

تزیین متفاوت غذا

2. میان‌وعده‌های موردعلاقه‌اش را تهیه‌ کنید

میان‌وعده‌ها یکی از دوست‌داشتنی‌ترین وعده‌های غذایی هستند که می‌توانند نشاط‌انگیز باشند. انتخاب میان‌وعده‌های مناسب و دلخواه باعث می‌شود همسر شما احساس کند به علاقه‌مندی‌هایش اهمیت می‌دهید. پاستیل، لواشک، اسنک و… می‌توانند دلخواه هرکسی باشند. بنابراین اگر نمی‌دانید میان‌وعده دلخواه او چیست، یکی از همین موارد را انتخاب کنید.

راه های برای رابطه عاشقانه بهتر

3. برای داشتن رابطه عاشقانه بهتر با هم عکس بگیرید

از لحظات خوش و ماندگارتان عکس بگیرید؛ البته نه برای اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی و لایک گرفتن، بلکه برای ثبت لحظات شخصی. لحظاتی که بعدها با یادآوری آن‌ها حالتان خوب شوند. عکس گرفتن از هم یا با هم باعث می‌شود بهتر و دقیق‌تر همسرتان را تماشا کنید.

راه های برای رابطه عاشقانه بهتر

4. برای رابطه عاشقانه بهتر با مشاور صحبت کنید

صحبت درباره روابط عاشقانه با مشاور باعث می‌شود بتوانید ابعاد مختلف روابطتان را بینید و در آن جستجو کنید. به این ترتیب با موشکافی بیشتری به روابطتان خواهید پرداخت. این موضوع به شما در داشتن رابطه عاشقانه بهتر هم کمک می‌کند.

راه های برای رابطه عاشقانه بهتر

5. با او فیلم و سریال دلخواهش را تماشا کنید

گاهی توجه به خواسته‌ها و علاقه‌مندی‌های همسرتان باعث می‌شود احساس کند کاملا حواستان به او بوده و به خواسته‌هایش توجه می‌کنید. با او به تماشای فیلم و سریال مورد علاقه‌اش بنشینید و بگذارید احساس کند همراه او هستید. این حس به او در داشتن رابطه عاشقانه بهتر با شما کمک خواهد کرد.

راه های برای رابطه عاشقانه بهتر

6. با شنیدن تعریف‌هایش از مسائل، نگویید این را قبلا شنیده‌اید

زمانی‌که طرف مقابل درحال تعریف‌ موضوعی است، به آن احترام گذاشته و واکنش نشان‌ دهید. صبورانه به حرف‌هایش توجه کنید؛ چراکه او با توضیح این موارد سعی دارد با شما ارتباط موثرتری برقرار کند. برای داشتن رابطه عاشقانه بهتر باید شنونده بهتری هم باشید.

7. قدرت نوازش را دست‌کم نگیرید

نوازش همسرتان باعث می‌شود احساس آرامش بیشتری پیدا کند و استرس از وجودش برود. همسرتان با با بهانه و بی‌بهانه نوازش کنید تا مطمئن شود کنارش هستید و دوستش دارید. این کار نه‌تنها به داشتن روابط عاشقانه بهتر کمک می‌کند، بلکه باعث افزایش اعتماد به نفس همسرتان هم خواهد شد.

8. برای رابطه عاشقانه بهتر چراغ‌ها را خاموش کنید

حتی اگر قصد خوردن پیتزا دارید، استفاده از چند شمع برای روشنایی باعث می‌شود فضای خانه عاشقانه‌تر شود. شاید این کار ساده و کلیشه‌ای به‌نظر برسد؛ اما بسیار تاثیرگذار است. چراکه در محیط تاریک چیزهایی که باعث حواسپرتی شما شوند، کمتر خواهد بود. در نتیجه تمرکز بیشتر روی همسرتان خواهید داشت.

راه هایی برای بهبود روابط عاشقانه

9. یادداشتی کوچک با متن زیبا در جیبش بگذارید

پیدا کردن یادداشت عاشقانه کوچک حس و حال بسیار نابی دارد. بی‌شک همسرتان از دیدن یادداشت‌های کوچک عاشقانه در جیبش هنگامی که سرکار و مشغول کارهای روزمره است، بسیار خوشحال و هیجان‌زده خواهد شد. این کار باعث می‌شود میان همه دل مشغولی‌های زندگی احساس نابی عاشقی را به یاد آورده و او هم سعی کند رابطه عاشقانه بهتر و گرم‌تری با شما داشته باشید.

10. معجزه ماساژ را جدی بگیرید

همه افراد از ماساژ لذت می‌برند؛ چراکه ماساژ هم باعث آرامش جسم شده و هم استرس روح را از بین می‌برد. پیشنهاد می‌کنم همسرتان را به یک ماساژ عاشقانه دعوت کنید تا از تاثیرات آن روی رابطه عاشقانه بهتر با همسرتان شگفت‌زده شوید.

راه هایی برای بهبود روابط عاشقانه

11. به‌خاطر کارهایش از او تشکر کنید

وقتی برای کارهای کوچک و بزرگی که همسرتان طی روز انجام می‌دهد از او تشکر می‌کنید، احساس ارزشمند و مهم بودن را به او منتقل می‌کند. بنابراین پیشنهاد می‌کنم اگر دنبال رابطه عاشقانه بهتر با همسرتان هستید، زحمات او را ببینید و از او برای همه کارهایش تشکر کند.

12. هدیه‌های کوچک برایش بخرید

هدیه خریدن نباید با دلیل و بهانه باشد. درست زمانی که منتظر هدیه نیست، برایش چیزی بخرید. البته لزومی به تهیه هدایای بزرگ و گران‌قیمت نیست. یک گیره سر، لاک، رژ و… کافی است که او بداند شما برایش زمان گذاشته‌اید و برای خوشحالی او هدیه خریده‌اید. این کارها رابطه عاشقانه بهتر و زنده‌تری را برایتان فراهم خواهند کرد.

13. یادداشت‌های غافلگیرانه بنویسید

غافلگیری همسرتان فقط با دیدن یادداشت‌هایی در جیب لباسش نیست. اگر زمانی که انتظار ندارد و در مکانی که منتظرش نیست، برایش یادداشت بگذارید، بی‌شک او را سر ذوق خواهید آورد. برای مثال روی پوست موز برای همسرتان یادداشت‌های کوچک و عاشقانه بنویسید. همین کارهای خلاقانه و کوچک باید داشتن رابطه عاشقانه بهتر خواهد شد.

راه هایی برای بهبود روابط عاشقانه

14. برای رابطه عاشقانه بهتر بیش از پیش کنارش باشید

با او قدم بزنید، حین تماشای فیلم در آغوشش بگیرید، دست‌هایش را در خیابان یا در مهمانی‌ها بگیرید و بگذارید وجود و حضورتان را در همه لحظه‌های زندگی احساس کند. این موضوع حس امنیت او را بیشتر خواهد کرد. وقتی از حضورتان مطمئن باشد، ناخودآگاه رابطه عاشقانه بهتر و عمیق‌تری هم با شما خواهد داشت.

15. به‌صورت منظم پیاده‌روی داشته‌ باشید

حتی اگر قرار است فقط اطراف خانه خود قدم بزنید، این کار را همراه همسرتان انجام‌ دهید. دست همسرتان را بگیرید و ذهن خود را از مشغله‌های اطراف دور کنید. درلحظه و کنارش باشید، با او حرف بزنید و اجازه دهید هر دو از همه روزمرگی‌ها دور باشید.

راه هایی برای بهبود روابط عاشقانه

16. پیام‌های متنی سرگرم‌کننده برایش ارسال کنید

در ساعاتی از روز که همراه و کنار هم نیستید، می‌توانید در شبکه‌های اجتماعی با او در ارتباط باشید. پیام‌های سرگرم‌کننده و خنده‌دار برایش ارسال کنید و درباره روزش از او بپرسید. با این کار باعث می‌شود در ساعات مختلف روز بفهمد به یادش هستید و برای داشتن رابطه عاشقانه بهتر با او تلاش می‌کنید.

17. او را ببوسید و بگویید که دوستش‌ دارید

در هر دیدار و هنگام هر خداحافظی همسرتان را ببوسید و بگویید دوستش دارید. هیچ‌چیز بیشتر از شنیدن این جمله قلب او را نخواهد لرزاند. بوسه و جمله دوستت دارم دو راه بسیار موثر برای ابراز علاقه هستند. پس آن‌ها را فراموش نکنید و از تاثیرشان در رابطه عاشقانه بهتر استفاده کنید.

18. عکس خودتان را در کیفش مخفی کنید

عکس خودتان یا عکس دو نفره‌تان را در کیف همسرتان قرار دهید و گاهی به او بگویید عکستان را ببینید. تماشای تصویر یکدیگر باعث می‌شود آرامش بیشتری داشته باشید و حس دلتنگی از وجودتان برود.

19. لیستی از تفریحات دلخواهش آماده کنید

فهرستی از کارهایی که با هم قصد انجام آن را دارید، تهیه کنید. لیستی شامل مقصدهای موردنظر برای سفر، رستورا‌ن‌ها، اماکن گردشگری و…. . گاهی این فهرست را بررسی کنید و ببینید فرصت انجام کدام‌یک را دارید. این تفریحات به شما و همسرتان در دور شدن از فضای کار و جدیت زندگی کمک خواهد کرد.

راه هایی برای بهبود روابط عاشقانه

20. علت علاقه خود به او را بگویید

حتی یک جمله ساده! برای مثال من تو را دوست‌دارم چون کنارت حالم خوب است. گاهی باید به او یادآوری کنید کدام ویژگی مثبت او باعث این همه احساس و علاقه شده است. این موضوع می‌تواند به افزایش ویژگی‌های اخلاقی مثبت در وجود همسرتان هم کمک کند. پس نقاط قوت و ویژگی‌های مثبت همسرتان را بشمارید.

21. به‌صورت آنلاین برایش هدیه بخرید

همه از غافلگیر و سوپرایز شدن خوششان می‌آید. پس چند شاخه گل یا یک شال یا روسری می‌تواند یک هدیه عجیب و غافلگیرکننده وسط یک روز کاری عادی باشد. لزومی ندارد خودتان هدیه را به او دهید. یک خرید آنلاین و تحویل در محل کار یا درب خانه باعث می‌شود همسرتان حس بهتری پیدا کند و از اینکه در هر لحظه به یادش هستید، خشنود شود.

راه هایی برای بهبود روابط عاشقانه

22. با هم آشپزی کنید

آشپزی نباید به وظیفه مشخص یکی از افراد خانواده تبدیل شود. گاهی کنار همسرتان بایستید و مانند یک تیم با هم آشپزی کنید. این کار باعث می‌شود آشپزی نه یک وظیفه، بلکه یک کار لذت‌بخش و تفریح عالی باشد که لحظات خوشی برایتان می‌سازد. همین آشپزی ساده می‌تواند رابطه عاشقانه بهتر و سازنده‌تری برای شما ایجاد کند.

23. برای رابطه عاشقانه بهتر ظرف‌ها را با هم بشویید

یکی دیگر از کارهایی که می‌توانید همراه همسرتان انجام دهید، شستن تیمی ظروف است. این کار هم یکی از کارهای تکراری و گاهی خسته‌کننده برای هریک از افراد خانواده است؛ اما زمانی که کنار هم و با گپ‌وگفتگو انجام شود، به فعالیتی محبوب برای هر دوی شما تبدیل خواهد شد.

24. پک نهار بسته‌بندی شده آماده کنید

بسته‌بندی و ظرف غذای همسرتان را متفاوت از همیشه آماده کنید. یک ظرف جدید با یادداشت، یک میوه کنار غذا یا نوشیدنی طبیعی موردعلاقه و… می‌تواند باعث شود همسرتان تفاوت و تنوع را تجربه کرده و تلاش شما را برای داشتن رابطه عاشقانه بهتر درک کند.

با انجام این کارهای به‌ظاهر ساده می‌توانید هر روز صمیمت بین خودتان را افزایش دهید. همانطور که عادت‌های اشتباه در رابطه عاشقانه می‌تواند مضر باشد، عادات خوب و خلاقانه باعث عمیق‌تر شدن روابطتان خواهند شد. تجربیات و نظراتتان را با کاغذرنگی به‌اشتراک بگذارید.

اشتراک گذاری:

نظر خود را در مورد متن بالا ثبت کنید