خلاصه مطلب

دوست داشتنی بودن خواسته همه آدم‌هاست و تقریبا هیچ کسی را نمی‌توانید پیدا کنید که نخواهد محبوب و جذاب باشد. خبر خوب اینکه این ویژگی بیشتر از اینکه یک خصیصه ذاتی باشد، مهارت به دست آوردنی است. برای محبوبیت کافی است مهارت‌هایی را یاد بگیرید. در این مطلب از کاغذرنگی برای شما 11 راهکار برای داشتن شخصیتی دوست داشتنی را آماده کرده‌ایم. برای یادگیری این مهارت‌ها ادامه این مطلب را از کاغذرنگی را از دست ندهید.

دوست داشتنی بودن خواسته همه آدم‌هاست، مگر تعدادی کمی از آن‌ها! این‌که بتوانیم کاری کنیم تا همه که نه، اما دست کم بیشتر افراد ما را دوست داشته باشند، بیشتر از این‌که یک خصیصه ذاتی باشد، مهارت است. بنابراین می‌توان نتیجه گرفت همه ما می‌توانیم افرادی محبوب باشیم؛ به‌شرط آن که بعضی مهارت‌ها و نکات را یادگرفته و آن‌ها را به عادت‌های روزانه خود تبدیل کنیم. در این مطلب از کاغذرنگی 11 راهکار داشتن شخصیت دوست داشتنی را برای شما معرفی کرده‌ایم. اگر دوست دارید فردی دوست داشتنی باشید، این مطلب را از دست ندهید.

1. خودتان باشید

اولین نکته این است که خودتان باشید. درست است که نقش بازی کردن می‌تواند دیگران را فریب دهد و شاید زودتر از روش‌های استاندارد شما را محبوب کند، اما فراموش نکنید دیر یا زود دیگران متوجه آن خواهند شد و این موضوع به‌شدت روی محبوبیت شما تاثیر منفی خواهد گذاشت؛ چراکه به چشم اطرافیان فردی متظاهر به‌نظر خواهید آمد. بنابراین ممکن است حتی اگر بعدها بخواهید خودتان باشید، دیگران قبول نکنند و رفته‌رفته نزد مردم منفور شوید تا محبوب!

کاریزماتیک

2. کمتر از خودتان صحبت کنید

برای داشتن یک شخصیت دوست داشتنی، سعی کنید به‌اندازه‌ای که طرف مقابل را می‌شناسید و از او اطلاع دارید درباره خودتان به او اطلاعات بدهید تا او نیز شما را به همان میزان بشناسد نه بیشتر! جالب است بدانید هرچه کمتر از خودتان بگویید و فقط زمان‌هایی که لازم است درباره خودتان صحبت کنید، دیگران بیشتر شما را دوست دارند.

در چنین شرایطی اینطور به‌نظر می‌رسد که قصد ندارید خودتان را به دیگران تحمیل کنید. از طرفی افرادی که خیلی درباره خودشان حرف می‌زنند، در نظر دیگران کسل‌کننده و وراج هستند.

کاریزماتیک

3. اوایل شروع رابطه از رازهای شخصی نگویید

همانطورکه می‌دانید فاش کردن رازها پیش شخصی که به‌تازگی با او رابطه دوستانه و صمیمی برقرار کرده‌اید، می‌تواند تا حدود زیادی جلب اعتماد کند؛ اما فراموش نکنید این‌کار باید بااحتیاط و با درنظر گرفتن جوانب مختلف انجام شود؛ چراکه اوایل رابطه فاش کردن بعضی اطلاعات می‌تواند باعث سوءتفاهم و کم شدن محبوبیت شما شده یا حتی به سوء‌استفاده از شما منجر شود.

بنابراین سعی کنید به‌اندازه حسن نیتی که طرف مقابل‌ از خود نشان می‌دهد و شناختی که از او دارید، برای درمیان گذاشتن مسائل شخصی و رازهایتان با او تصمیم بگیرید.

کاریزماتیک

4. برای پروفایل‌ شبکه‌های اجتماعی از تصویر پرتره خودتان استفاده کنید

تحقیقات موسسه فناوری کالیفرنیا نشان می‌دهد چهره‌هایی که از فاصله نزدیک (حدود فاصله 45 سانتی متری از لنز دوربین) ثبت شده‌اند، نسبت به آن‌هایی که در فاصله بیشتری (حدود 135 سانتی متری از لنز دوربین) ثبت شده‌اند، جذاب‌تر و قابل اعتمادتر هستند. بنابراین سعی کنید به‌جای استفاده از یک تصویر تمام چهره، از یک تصویر پرتره استفاده کنید.

کاریزماتیک

5. بیش‌ازحد احساسات خود را پنهان نکنید

همان‌طور که بروز بیش‌ازحد احساسات می‌تواند به محبوبیت شما صدمه بزند، پنهان کردن بیش‌ازحد آن‌ها نیز آسیب‌زاست. بنابراین سعی کنید به‌جای سرکوب احساسات خود، بگذارید به‌طور طبیعی بروز پیدا کنند.

جالب است بدانید تحقیقات نشان می‌دهد افرادی که احساسات خود را سرکوب کرده‌اند، نسبت به افرادی که آن‌ها را بروز می دهند، از محبوبیت کمتری برخوردار هستند.

کاریزماتیک

6. فروتن باشید

بعضی افراد با شنیدن کلمه «فروتن» تصور نداشتن اعتمادبه‌نفس را دارند، اما به‌واقع چنین نیست. فروتنی اوج اعتمادبه‌نفس یک فرد را نشان می‌دهد و این موضوع به طرز قابل‌توجهی در محبوبیت شما تاثیر دارد. بنابراین سعی کنید در همه حال فروتن باشید.

افراد فروتن معمولا کمتر عصبانی شده و تا جایی که فکر کنند حقی از آن‌ها پایمال نشده، به موضوعات مختلف واکنش سخت نشان نمی‌دهند. آن‌ها کنار نقاط قوت خود از ضعف‌هایشان نیز خبر دارند. بنابراین اگر لازم باشد از آن‌ها سخن بگویند، صادقانه و بدون پنهان‌کاری این‌کار را انجام می‌دهند.

کاریزماتیک

7. لطفا با لبخند وارد شوید

سعی کنید وقتی با آدم‌های مختلف ملاقات می‌کنید، لبخند بزنید. فرقی ندارد فردی که با او دیدار می‌کنید، از اعضای خانواده باشد یا کسی که اولین ‌بار است او را می‌بینید. تحقیقات نشان می‌دهد افرادی که لبخند می‌زنند، فارغ از اینکه حالت بدن‌شان به چه شکل است، دوست داشتنی‌تر هستند.

اخیراً نیز محققان دانشگاه استنفورد و دانشگاه دویزبورگ-اسن دریافته‌اند دانش‌آموزانی که از طریق ایموجی با یکدیگر در تعامل بوده‌اند، وقتی از ایموجی لبخند بزرگتر و عمیق‌تری استفاده می‌کنند، احساس مثبت‌تری حین تعامل با یکدیگر دارند.

یک مطالعه دیگر نیز نشان داده لبخند هنگام ملاقات با دیگران، شما را در ذهن طرف مقابل ماندگارتر کرده و او در آینده شما را بهتر به یاد می‌آورد.

کاریزماتیک

8. اگر نام شما سخت تلفظ می‌شود، به فکر تغییر آن باشید

واقعا این مورد غیرمنصفانه است و اگر به‌محض دیدن این تیتر با خود بگویید، این حرف بی‌ارزش است، حق دارید! اما باید بگوییم طی تحقیقی که با موضوع انتخابات در سال 2012 توسط محققان دانشگاه ملبورن، دانشگاه لوون و دانشگاه نیویورک انجام شد؛ محققان دریافتند کاندیداهایی که نام‌خانوادگی پیچیده‌تری دارند، منفی ارزیابی شده‌اند و افرادی که نام ساده‌تری دارند، از نظر مردم مناسب‌تر هستند.

کاریزماتیک

9. خود را به افراد مشهور نسبت ندهید

شاید به‌نظرتان این‌که بگویید به‌عنوان‌ مثال با فلان شخص معروف دوست یا همکار هستید، می‌تواند باعث محبوبیت شما شود؛ اما واقعیت چیز دیگری است! طی تحقیقی که دانشجویان دانشگاه زوریخ از طریق ارسال ایمیل برای دریافت نسبت افراد مختلف با افراد مشهور انجام دادند، محققین متوجه شدند افرادی که کمتر ادعای رابطه قوی با یک فرد معروف را دارند، نزد شریک زندگی‌شان دوست‌داشتنی‌تر هستند.

کاریزماتیک

10. در تعامل با دیگران، محکم دست بدهید

تحقیقات نشان داده افرادی که نرم و وارفته دست می‌دهند، آدم‌های چندان قابل‌اعتمادی نیستند. در مقابل افرادی که محکم با دیگران دست می‌دهند، قابل اعتماد، مثبت، برون‌گرا و اجتماعی‌تر به‌نظر می‌رسند.

کاریزماتیک

11. سعی کنید شبیه فردی که با او ملاقات می‌کنید، به‌نظر برسید

این کار شانس شما را برای این‌که دوست داشتنی به‌نظر برسید، افزایش می‌دهد. البته این مشابه شدن، باید کاملا طبیعی و نامحسوس باشد؛ در غیراین‌صورت نتیجه عکس داشته و طرف مقابل فکر می‌کند او را به تمسخر گرفته و ادای او را در می‌آورید.

وقتی می‌خواهیم مردم ما را بپذیرند، نسبت به آن‌ها گرم‌تر عمل می‌کنیم و از این طریق شانس این‌که آن‌ها ما را دوست داشته باشند را بیشتر می‌کنیم. بنابراین حتی اگر مطمئن نیستید فردی که با شما تعامل می‌کند، نسبت به شما چه احساسی دارد، بازهم سعی کنید مثل او رفتار کنید. چراکه در این حالت احتمال این‌که او شما را دوست داشته باشد، بیشتر می‌شود.

کاریزماتیک

نظر شما چیست؟ به نظر شما نکاتی که در این مطلب به آن‌ها اشاره شد تا چه حد در داشتن شخصیت دوست داشتنی کمک می‌کند؟ آیا شما مهارت‌ها و نکته‌های دیگری برای داشتن یک شخصیت محبوب سراغ دارید؟ نظرات و پیشنهادات خود را با ما و سایر کاربران کاغذرنگی درمیان بگذارید.

اشتراک گذاری:

نظر خود را در مورد متن بالا ثبت کنید