محصولات پربازدید کاغذرنگی (جایگزین)

اسباب بازی کشتی کج با شخصیتهای معروف رومن رینز و جان سینا و براک لزنر و... میباشد که بصورت لگو است و قابلیت تکه شدن و سوار شدن بر روی هم را دارا می باشد.

با این دسته بندی بیشتر آشنا شوید

اگر در بیرون از محیط خانه فعالیت می‌کنید، بهتر است قبل خواب حتماً دوش بگیرید و لباس تمیز برای خواب بر تن کنید. اگر در درون منزل نیز هستید بهتر است لباس خود را برای خواب عوض نمایید. لباسی که شما با آن به رخت خواب می‌روید بسیار مهم است. در طول خواب شبانه پوست سلول‌های مرده را از خود جدا می‌کنند. اگر محیط خواب به هر طریقی آلوده باشد این سلول‌ها فرصت ایجاد بیماری‌های پوستی برای شما را می‌یابند. بنابراین حتماً برای خواب خود لباس جداگانه تمیزی را انتخاب نمایید. از دیگر دلایل پوشیدن لباس‌خواب باید به‌راحتی آن اشاره نمود. این لباس‌ها با توجه به استایل آزاد خود باعث راحتی بدن در طول خواب می‌شوند.

 

ایده‌های کاردستی ماشین و حمل‌ونقل

هرچند اصولی‌ترین مفهوم اجتماعی به خانواده و نقش افراد در اجتماع مربوط است، اما مفاهیم اجتماعی دیگری هم هستند که کودکان باید در سنین پایین با آن‌ها آشنا شوند. قوانین راهنمایی و رانندگی و شناخت انواع ماشین‌ها از نظر کاربرد یکی از همین مفاهیم است. بنابراین تمرکز روی کاردستی بچه گانه که بتواند این معنا را به کودکان آموزش دهد، در رده سنی کودکان ابتدایی انتخاب درستی است.

ساخت کاردستی ماشین تنها به ماشین‌های شخصی مربوط نیست. شما می‌توانید برای کاردستی ماشین روی کامیون، ماشین پلیس، اتوبوس، قطار و سایر وسایل حمل‌ونقل هم کار کنید تا فرزندتان شناخت عمومی خوبی از این موارد پیدا کند. مثل همیشه باید یادتان باشد حین ساخت کاردستی کودکانه با فرزندتان حرف بزنید، قوانین و مفاهیم را به او بگویید و از او جواب بخواهید.

اگر دنبال ایده‌های ساخت کاردستی ماشین هستید، دو انتخاب کلی پیش روی شماست. می‌توانید با کاردستی کاغذ رنگی روی یک ورق ساده ماشین‌های مختلف را بکشید و درباره آن‌ها با کودکتان حرف بزنید. این ساده‌ترین حالت ساخت کاردستی ماشین است.

علاوه‌براین انتخاب دیگر شما ساخت کاردستی با کارتن‌ها و جعبه‌های بلااستفاده خانه است. این کاردستی‌های سه بعدی می‌توانند یک وسیله ساده برای بازی و سرگرمی کودکتان هم باشند. کاردستی ماشین سه بعدی را هم می‌توانید خیلی ساده یا خیلی پیشرفته درست کنید. در واقع همه چیز به خودتان بستگی دارد.

ایده‌های کاردستی رنگ

کاردستی رنگ همانطور که احتمالا از اسمش هم متوجه شده باشید، از انواع کاردستی‌هایی است که شاید شکل‌های گوناگونی داشته باشد، اما در نهایت روی آشنایی با رنگ‌ها تمرکز دارد. در این گروه از دست‌سازه‌ها شما می‌توانید سراغ ساخت هر چیزی بروید، اما مهم است که حین ساخت آن روی رنگ‌های مختلف تمرکز داشته باشید.

مثلا می‌توانید با استفاده از کاغذ رنگی و وسایل دیگر حیوانات مختلف را بسازید و روی رنگ غالب هر حیوان با فرزندتان صحبت کنید. به طور کلی کاردستی رنگ برای این است که بتوانید در غالب کاردستی‌های مختلف رنگ‌ها را به کودکتان یاد دهید.

کاردستی با رنگ - رنگ پوفی

یکی دیگر از ایده‌های ساخت کاردستی رنگ این است که در خانه رنگ انگشتی خانگی درست کنید و با فرزندتان نقاشی‌های مختلفی بکشید. این کار باعث می‌شود کودکتان هم با رنگ‌های مختلف آشنا شود و هم در کشیدن نقاشی مهارت و توانایی بیشتری پیدا کند. ساخت رنگ انگشتی خانگی هم ارزان است و هم نسبت به رنگ انگشتی شیمیایی ضرر کمتری برای پوست کودک دارد.

به طور کلی باید گفت ایده‌های کاردستی رنگ به تناسب وسایل و مواد اولیه متنوع هستند. علاوه‌بر کاغذ رنگی و رنگ انگشتی می‌توانید از آبرنگ، گواش، خمیربازی، پارچه‌های رنگی، چسب نواری رنگی، پودر اکلیلی رنگی، روبان رنگی و… هم در ساخت کاردستی رنگ استفاده کنید.

ایده‌های کاردستی بازیافتی

مدت‌هاست که وسایل بازیافتی ارزش بسیار زیادی پیدا کرده‌اند و دیگر کمتر کسی به آن‌ها به چشم زباله‌ها و وسایل دورریختنی به درد نخور نگاه می‌کند. شیشه‌های مربا، قوطی رب و تن‌ماهی، رول خالی دستمال کاغذی، کارتن‌ها و جعبه‌های خالی، ظرف‌های پلاستیکی یک‌بار مصرف و… تنها بعضی از وسایل دورریختنی و بازیافتی هستند.

ساخت کاردستی بازیافتی برای کودکان به آن‌ها کمک می‌کند قبل هر چیز نگاه متفاوتی به هر وسیله‌ای داشته باشند و بفهمند بعضی وسایل دورریختنی می‌توانند به وسایل کاربردی و جذاب دیگری تبدیل شوند.

تبدیل قوطی خالی رب به جامدادی، شیشه خالی مربا به گلدان‌های ساده، کارتن‌ها و جعبه‌های خالی به ماشین و خانه کاردستی عروسک، ظروف یک‌بار مصرف به هزاران کاردستی مختلف از ایده‌های کاردستی بازیافتی هستند که می‌توانند گزینه‌های چالشی جذابی برای ساختنی‌های کودک شما باشند.

کاردستی توپ و لیوان برای بازی‌های کودکانه

اگر شما هم می‌خواهید با وسایل دورریختنی کاردستی کودکانه جدیدی بسازید، به ایده‌پردازی نیاز دارید. بنابراین به نظر می‌آید ساخت کاردستی بازیافتی می‌تواند به خلاقیت خود شما هم کمک کند و چندان خالی از لطف نیست.

کاردستی بازیافتی می‌تواند علاوه‌بر آموزش مفاهیم مختلف، داشتن یک دیدگاه متفاوت و البته خلاقانه را در کودک شما تقویت کند. این موضوع باعث می‌شود در آینده بتواند برای چالش‌ها و مشکلات مختلف راهکارهای جدیدی ارائه کند.

اطلاعات بیشتر اطلاعات کمتر