خلاصه مطلب

با وسایل دور ریختنی هم امکان درست‌کردن عروسک‌های بچگانه وجود دارد. به کمک آموزش کاغذرنگی، با استفاده از چوب بستنی، وسایل تزیینی و کمی خلاقیت در چند دقیقه برای کودکان عروسک چوبی درست کنید.

عروسک‌های کوچک و مینیاتوری همیشه یرای کودکان جذاب و دوست داشتنی هستند؛ شما می‌توانید به‌آسانی و با هزینه‌ای بسیار کم این عروسک‌ها را با وسایل دور ریختنی و ساده خانه بسازید. همچنین می‌توانید ابزار و وسایل موردنیاز برای ساخت این عروسک‌ها را از بازار خریداری کرده و طبق آموزش کاغذرنگی ساخت عروسک دخترانه با چوب بستنی را پیش ببرید. در این مطلب ساخت تعدادی از بامزه‌ترین عروسک‌های کوچک را آموزش داده‌ایم که به‌آسانی می‌توانید همراه کودکان این عروسک‌ها را بسازید. برای آموزش این کاردستی با کاغذرنگی همراه باشید.

وسایل مورد نیاز

 • چندین رنگ
  کاموا
 • در اندازه‌های مختلف
  چوب بستنی
 • چسب حرارتی به مقدار لازم
  چسب حرارتی
 • چندین رنگ
  ماژیک یا مدادرنگی
 • به تعداد لازم
  چشم‌های آماده
 • به تعداد لازم
  کپسول کیک

مراحل ساخت عروسک دخترانه با چوب بستنی

شما می‌توانید تنها با فراهم کردن وسایل موردنیاز گفته شده، طبق آموزشی که در ادامه ارائه داده‌ایم به‌ آسانی این کاردستی چوبی را به کمک کودکان بسازید.

1. چوب بستنی ضخیم‌تر را نصف کنید

در اولین قدم برای عروسک دخترانه با چوب بستنی باید چوب بستنی ضخیم‌تر را برای ساخت بدن آن به‌صورت دقیق از وسط دو نیم کنید. سپس مانند تصویر نیمی از چوب‌ بستنی بزرگ را با استفاده از چسب به دو چوب باریک بچسبانید تا پاهای عروسک ساخته شود. توجه داشته باشید اگر چوب بستنی ضخیم ندارید، می‌توانید دو چوب بستنی باریک را کنار هم بگذارید و بین‌ آن‌ها را چسب بزنید تا یک چوب بزرگ‌تر درست کنید. بنابراین محدودیتی برای استفاده از چوب بستنی‌ها ندارید.

عروسک دخترانه با چوب بستنی

2. اتصال اجزای اصلی عروسک

برای ساخت دست‌های عروسک دخترانه با چوب بستنی ابتدا دو چوب بستنی باریک را از وسط نصف کنید. مانند تصویر دو چوب را در هر حالتی که دوست دارید زیر چوب ضخیم‌تر بچسبانید. می‌توانید دست‌ها را به سمت بالا یا پایین قرار دهید تا حالت بدن عروسک شکل دلخواه شما را بگیرد.

رنگ کاموا را به دلخواه خودتان انتخاب کرده و برای موهای عروسک از آن استفاده کنید. همچنین باید به سلیقه‌ خود موهای عروسک را تزیین کرده و آن را به قسمت بالایی چوب بستنی بچسبانید.

در انتخاب رنگ موی عروسک هیچ محدودیتی ندارید و می‌توانید از رنگ‌های غیر معمول مانند آبی و صورتی هم استفاده کنید.

در مرحله بعدی از عروسک دخترانه با چوب بستنی نوبت به طراحی لباس عروسک می‌رسد. برای درست کردن دامن، اول کپسول کیک را مانند تصویر از وسط تا زده و آن را با چسب به قسمت میانی چوب بستنی متصل کنید.

عروسک دخترانه با چوب بستنی

3. تزیین عروسک دخترانه با چوب بستنی

در این مرحله باید ریزه‌کاری‌های طراحی عروسک را انجام دهید. پس مانند الگوی مشخص شده، چشم‌ها را با چسب بچسبانید. در صورت نداشتن چشم‌های عروسکی می‌توانید چشم‌های عروسک را با مدادرنگی یا ماژیک طراحی کنید.

حال نوبت به رنگ‌آمیزی بدن عروسک با چوب بستنی رسیده است؛ در آخر با استفاده از نوشت‌افزار مناسب لبخند، لباس و کفش‌های عروسک را طراحی کنید و به عروسک کودک زیبایی خاصی ببخشید. هرچه بتوانید ظرافت‌های طراحی را بیشتر پیش ببرید، ظاهر زیباتری به عروسک خواهید داد.

عروسک دخترانه با چوب بستنی

عروسک ساخته شده یکی از ساده‌ترین و البته سریع‌ترین شیوه‌های ساخت عروسک‌های چوبی کودکانه است. این عروسک‌های ساده را می‌توانید با همراهی کودکان درست کنید تا مهارت‌های حرکتی و خلاقیت کودک هم رشد کند.

ایده‌های دیگر ساخت عروسک دخترانه با چوب بستنی

در این بخش ایده‌های دیگری هم برای ساخت عروسک کودکانه ارائه شده است. با نگاهی به ایده‌های زیر می‌توانید برای ساخت عروسک ایده بگیرید و عروسک‌های متنوعی با وسایل ساده خانه بسازید.

اگر علاقه به ساخت کاردستی‌های چوبی با ایده‌های خلاقانه و زیبا را دارید، شاید ایده‌های ساخت 12 کاردستی با چوب بستنی برایتان سرگرم‌کننده باشد.

اشتراک گذاری:

نظر خود را در مورد متن بالا ثبت کنید