کفش دوزک‌ها حشراتی زیبا و دوست داشتنی هستند که برخلاف سایر حشرات هم بچه‌ها و هم بزرگسالان با دیدن آن‌ها خوش‌حال می‌شوند. در این مقاله ما می‌خواهیم ساخت کاردستی کفشدوزک با شانه تخم‌مرغ را آموزش بدهیم. با کاغذ رنگی همراه باشید تا تنها در چند مرحله به راحتی این کفشدوزک بامزه را درست کنید.

وسایل موردنیاز کاردستی کفشدوزک

  • سیم مفتول‌های مخصوص کاردستی
  • شانه تخم‌مرغ
  • رنگ قرمز و قلم‌مو
  • ماژیک سیاه
  • یک پوم پوم
  • دستگاه چسب حرارتی
  • چشم‌های آماده عروسکی

مراحل ساخت کفشدوزک با شانه تخم‌مرغ

هرچند کاردستی کفشدوزک بسیار ساده است، اما باز هم آن را در چند مرحله توضیح داده‌ایم تا بهتر آن را بیامورید.

مرحله اول، جدا کردن خانه‌های شانه تخم‌مرغ

در اولین قدم باید یک یا دو خانه از شانه تخم‌مرغ را با قیچی جدا کنید. فقط طوری آن‌ها را برش دهید لبه‌های صافی داشته باشد. اگر لبه‌ها ناصاف شوند، بدنه اصلی کاردستی کفشدوزک زیبا نخواهد بود.

ساخت کاردستی کفشدوزک با شونه تخم مرغ

مرحله دوم، رنگ‌آمیز کاردستی کفشدوزک

در مرحله بعد باید خانه تخم‌مرغ‌ها را که از شانه اصلی جدا کردید، را روی یک کاسه یک بار مصرف بگذارید و با استفاده از قلم‌مو آن‌ها را با رنگ قرمز، رنگ‌آمیزی کنید. استفاده از ظرف یک بار مصرف تنها به این خاطر است که رنگ‌ها همه جا پخش نشده و محیط را کثیف نکنند.

ساخت کاردستی کفشدوزک با شونه تخم مرغ تنها در هفت مرحله

مرحله سوم، خشک شدن بدن کفشدوزک

اجازه دهید خانه‌های تخم‌مرغ رنگ شده ساعتی در هوای آزاد باقی بمانند تا رنگ روی آن‌ها خشک شود. اگر برای ادامه کار عجله کنید، در ادامه فرایند رنگ‌آمیزی کفشدوزک به مشکل خواهید خورد.

ساخت کاردستی کفشدوزک با شونه تخم مرغ تنها در هفت مرحله

مرحله چهارم، استفاده از سیم‌ها برای شاخک

این نوع سیم‌ها به راحتی در لوازم تحریری‌ها یا وسایل کادو فروشی پیدا می‌شوند. جنس نرم و انعطاف‌پذیر این نوع سیم‌ها باعث می‌شود به سادگی شکل بگیرند. دو تکه کوچک از سیم‌ها را برای شاخک کاردستی کفشدوزک برش داده و آن را کمی خم کنید تا شاخک‌ها حالت طبیعی‌تری پیدا کنند.

ساخت کفشدوزک با شونه تخم مرغ تنها در هفت مرحله

مرحله پنجم، آماده‌سازی سر کفشدوزک

در این مرحله از ساخت کاردستی کفشدوزک باید روی پوم‌پوم که برای سر کفشدوزک در نظر گرفته شده، دو چشم عروسکی قرار دهید. ابتدا مکان قرار گرفتن چشم‌ها را مشخص کنید، بعد با استفاده از چسب حرارتی آن‌ها به پوم‌پوم بچسبانید. این چشم‌های عروسکی هم در لوازم تحریر فروشی‌ها، وسایل دکوری و ابزار خیاطی فروشی‌ها پیدا می‌شوند.

ساخت کاردستی کفشدوزک با شونه تخم مرغ تنها در هفت مرحله

مرحله ششم، چشباندن اجزای کاردستی کفشدوزک

حالا باید شاخک‌ها را مانند تصویر به خانه تخم‌مرغ‌هایی که از قبل آماده کردید، بچسبانید. بعد پوم‌پوم را جلوی شاخک‌های کفشدوزک قرار داده و با استفاده از چسب آن‌ را هم به بدنه اصلی کاردستی کفشدوزک متصل کنید.

ساخت کفشدوزک با شونه تخم مرغ تنها در هفت مرحله

مرحله هفتم، اتمام رنگ‌آمیزی

در مرحله آخر ساخت کاردستی کفشدوزک شما باید به دلخواه و سلیقه خود، خال‌های روی بدن کفشدوزک را روی خانه تخم‌مرغ‌ها بکشید. برای این کار از ماژیک مشکی استفاده کنید.

ساخت کفش دوزک با شونه تخم مرغ تنها در هفت مرحله

حالا می‌توانید کاردستی کفشدوزک بامزه را روی میز کار یا مطالعه خود قرار دهید یا آن را به فرزندتان هدیه بدهید. اگر روش‌ دیگری برای ساخت این کاردستی بامزه سراغ دارید، نظرتان را با کاغذرنگی در میان بگذارید. باتوجه به اینکه مراحل ساخت این کاردستی بسیار ساده است، پیشنهاد می‌کنیم اجرای آن را به کودکتان بسپارید و برای ترتیب اجرای مراحل او را راهنمایی کنید. این کار باعث رشد خلاقیت او خواهد شد.

همچنین اگر اهل ساخت کاردستی هستید، کاردستی ساخت ماشین مقوایی می‌تواند چالش جدیدی برای شما باشد.