خلاصه مطلب

درست است که کفشدوزک عضوی از خانواده سوسک‌ها محسوب می‌شود، اما کسی را نمی‌توانید پیدا کنید که آن را دوست نداشته باشد. این حشره برای کودکان خیلی جذاب است و بچه‌ها دوست دارند که آن را نگه‌داری کنند. اگر می‌خواهید با استفاده از شانه تخم‌مرغ این حشره را بسازید، در ادامه همراه ما باشید.

کفش دوزک‌ها حشراتی زیبا و دوست داشتنی هستند که برخلاف سایر حشرات هم بچه‌ها و هم بزرگسالان با دیدن آن‌ها خوش‌حال می‌شوند. در این مقاله ما می‌خواهیم ساخت کاردستی کفشدوزک با شانه تخم‌مرغ را آموزش بدهیم. با کاغذ رنگی همراه باشید تا تنها در چند مرحله به راحتی این کفشدوزک بامزه را درست کنید.

وسایل موردنیاز کاردستی کفشدوزک

 • به مقدار لازم
  سیم مفتول‌های مخصوص کاردستی
 • 1 عدد
  شانه تخم‌مرغ
 • 1 عدد
  رنگ قرمز
 • 1 عدد
  قلم‌مو
 • 1 عدد
  ماژیک سیاه
 • به مقدار مورد نیاز
  پوم پوم
 • چسب حرارتی 1 عدد
  دستگاه چسب حرارتی
 • به مقدار لازم
  چشم‌های آماده عروسکی

مراحل ساخت کفشدوزک با شانه تخم‌مرغ

هرچند کاردستی کفشدوزک بسیار ساده است، اما باز هم آن را در چند مرحله توضیح داده‌ایم تا بهتر آن را بیامورید.

1. جدا کردن خانه‌های شانه تخم‌مرغ

در اولین قدم باید یک یا دو خانه از شانه تخم‌مرغ را با قیچی جدا کنید. فقط طوری آن‌ها را برش دهید لبه‌های صافی داشته باشد. اگر لبه‌ها ناصاف شوند، بدنه اصلی کاردستی کفشدوزک زیبا نخواهد بود.

ساخت کاردستی کفشدوزک با شونه تخم مرغ

2. رنگ‌آمیز کاردستی کفشدوزک

در مرحله بعد باید خانه تخم‌مرغ‌ها را که از شانه اصلی جدا کردید، را روی یک کاسه یک بار مصرف بگذارید و با استفاده از قلم‌مو آن‌ها را با رنگ قرمز، رنگ‌آمیزی کنید. استفاده از ظرف یک بار مصرف تنها به این خاطر است که رنگ‌ها همه جا پخش نشده و محیط را کثیف نکنند.

ساخت کاردستی کفشدوزک با شونه تخم مرغ تنها در هفت مرحله

3. خشک شدن بدن کفشدوزک

اجازه دهید خانه‌های تخم‌مرغ رنگ شده ساعتی در هوای آزاد باقی بمانند تا رنگ روی آن‌ها خشک شود. اگر برای ادامه کار عجله کنید، در ادامه فرایند رنگ‌آمیزی کفشدوزک به مشکل خواهید خورد.

ساخت کاردستی کفشدوزک با شونه تخم مرغ تنها در هفت مرحله

4. استفاده از سیم‌ها برای شاخک

این نوع سیم‌ها به راحتی در لوازم تحریری‌ها یا وسایل کادو فروشی پیدا می‌شوند. جنس نرم و انعطاف‌پذیر این نوع سیم‌ها باعث می‌شود به سادگی شکل بگیرند. دو تکه کوچک از سیم‌ها را برای شاخک کاردستی کفشدوزک برش داده و آن را کمی خم کنید تا شاخک‌ها حالت طبیعی‌تری پیدا کنند.

ساخت کفشدوزک با شونه تخم مرغ تنها در هفت مرحله

5. آماده‌سازی سر کفشدوزک

در این مرحله از ساخت کاردستی کفشدوزک باید روی پوم‌پوم که برای سر کفشدوزک در نظر گرفته شده، دو چشم عروسکی قرار دهید. ابتدا مکان قرار گرفتن چشم‌ها را مشخص کنید، بعد با استفاده از چسب حرارتی آن‌ها به پوم‌پوم بچسبانید. این چشم‌های عروسکی هم در لوازم تحریر فروشی‌ها، وسایل دکوری و ابزار خیاطی فروشی‌ها پیدا می‌شوند.

ساخت کاردستی کفشدوزک با شونه تخم مرغ تنها در هفت مرحله

6. چسباندن اجزای کاردستی کفشدوزک

حالا باید شاخک‌ها را مانند تصویر به خانه تخم‌مرغ‌هایی که از قبل آماده کرده‌اید، بچسبانید. بعد پوم‌پوم را جلوی شاخک‌های کفشدوزک قرار داده و با استفاده از چسب آن‌ را هم به بدنه اصلی کاردستی کفشدوزک متصل کنید.

ساخت کفشدوزک با شونه تخم مرغ تنها در هفت مرحله

7. اتمام رنگ‌آمیزی

در مرحله آخر ساخت کاردستی کفشدوزک شما باید به دلخواه و سلیقه خود، خال‌های روی بدن کفشدوزک را روی خانه تخم‌مرغ‌ها بکشید. برای این کار از ماژیک مشکی استفاده کنید.

ساخت کفش دوزک با شونه تخم مرغ تنها در هفت مرحله

حالا می‌توانید کاردستی کفشدوزک بامزه را روی میز کار یا مطالعه خود قرار دهید یا آن را به فرزندتان هدیه بدهید. اگر روش‌ دیگری برای ساخت این کاردستی بامزه سراغ دارید، نظرتان را با کاغذرنگی در میان بگذارید. باتوجه به اینکه مراحل ساخت این کاردستی بسیار ساده است، پیشنهاد می‌کنیم اجرای آن را به کودکتان بسپارید و برای ترتیب اجرای مراحل او را راهنمایی کنید. این کار باعث رشد خلاقیت او خواهد شد.

همچنین اگر اهل ساخت کاردستی هستید، کاردستی ساخت ماشین مقوایی می‌تواند چالش جدیدی برای شما باشد.

پرسش‌های متداول درباره کاردستی کفشدوزک

برای ساخت کاردستی کفشدوزک به چه وسایلی نیاز دارید؟
شانه تخم‌مرغ، رنگ قرمز، پوم‌پوم و لوله پاک‌کن از مهم‌ترین وسایل ساخت کاردستی کفشدوزک هستند.
کاردستی کفشدوزک برای چه رده سنی مناسب است؟
هرچند برای ساخت آن باید روی کمک بزرگسالان حساب کرد، اما این کاردستی برای کودکان رده سنی 6 تا 10 سال است.
اگر چشم عروسکی نداشته باشید، چه جایگزینی برای آن وجود دارد؟
در این صورت می‌توانید به جای چشم عروسکی با یک ماژیک چشم‌های مار را رسم کنید.
اشتراک گذاری:

نظر خود را در مورد متن بالا ثبت کنید